Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН НАДНИРКОВИХ ЗАЛОЗ ПРИ НАКОПИЧЕННІ СПОЛУК СВИНЦЮ В ОРГАНІЗМІ ТА ЗА УМОВ ДІЇ ФАРМАКОЛОГІЧНИХ КОРИГУЮЧИХ ЗАСОБІВ

МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН НАДНИРКОВИХ ЗАЛОЗ ПРИ НАКОПИЧЕННІ СПОЛУК СВИНЦЮ В ОРГАНІЗМІ ТА ЗА УМОВ ДІЇ ФАРМАКОЛОГІЧНИХ КОРИГУЮЧИХ ЗАСОБІВ

Назва:
МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН НАДНИРКОВИХ ЗАЛОЗ ПРИ НАКОПИЧЕННІ СПОЛУК СВИНЦЮ В ОРГАНІЗМІ ТА ЗА УМОВ ДІЇ ФАРМАКОЛОГІЧНИХ КОРИГУЮЧИХ ЗАСОБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,08 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ім. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
Андибура Наталія Юріївна
УДК 611.451:576.31:546.815/.6:615-035.4
МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН НАДНИРКОВИХ ЗАЛОЗ
ПРИ НАКОПИЧЕННІ СПОЛУК СВИНЦЮ В ОРГАНІЗМІ ТА
ЗА УМОВ ДІЇ ФАРМАКОЛОГІЧНИХ КОРИГУЮЧИХ ЗАСОБІВ
14.03.09 – гістологія, цитологія та ембріологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь-2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (м. Сімферополь).
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Каширіна Надія Костянтинівна,
Кримський державний медичний університет
ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, професор
кафедри гістології, цитології та ембріології.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Корольов Віталій Олександрович,
Кримський державний медичний університет
ім. С.І.Георгієвського МОЗ України, професор
кафедри медичної біології
доктор медичних наук, професор
Масловський Сергій Юрійович,
Харківський державний медичний
університет МОЗ України, завідувач
кафедри гістології, цитології та ембріології.
Провідна установа: Тернопільський державний медичний
університет ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України,
кафедра гістології, цитології та ембріології.
Захист відбудеться 15.06.2005 р. о 13 год. на засіданні
Спеціалізованої вченої ради Д 52.600.02 у Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, бул. Леніна, 5/7).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, бул. Леніна, 5/7).
Автореферат розісланий 13.05.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізовано вченої ради Новіков М.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Забруднення оточуючого середовища сполуками важких металів на тлі глобальної екологічної кризи, що розвивається, вимагає пріоритетної уваги в ХХI столітті. Важкі метали, особливо сполуки свинцю, є найбільш поширеними полютантами (Курляндский Б.А., 2001) і чинять значний вплив на організм людини, становлячись фактором ризику для його здоров’я (Білецька Е.М., 2000; Додина Л.Г., 1999; Паранько Н.М., 1999). Розглядаючи сполуки свинцю в якості техногенних забруднювачів оточуючого середовища, необхідно виділити наступні аспекти.
По-перше, ці хімічні речовини, які чинять ряд негативних біологічних ефектів на живий організм, здатні до кумуляції, що в значній мірі і забезпечує їх політропність. Потрапляючи навіть в малих концентраціях, вони чинять негативнний вплив на центральну нервову, серцево-судинну, ендокринну, репродуктивну, імунну, сечову та ін. системи (Биков А.А., 2001; Евстафьева Е.В. и др., 2002; Люлько О.В. и др., 2004; Білоцерковський В.П., 2005).
По-друге, окрім прямого токсичного ефекту, встановлені віддалені наслідки дії вказаних речовин, які проявляються канцерогенним, мутагенним, гонадо- і ембріотоксичним ефектами, в результаті чого порушуються найважливіші біологічні функції – спадкова і репродуктивна (Трахтенберг И.М., Андрусишина И.Н., 2000; Нарбутова Т.Е., Каширина Н.К., 2002).
В зв’язку з вищесказаним, сполуки свинцю включені до списків пріоритетних забруднюючих речовин багатьма міжнародними організаціями, в тому числі ВООЗ, ООН та ін.
Встановлено, що патогенетичну основу захворювань, які пов’язані з впливом ксенобіотиків (включаючи окрему нозологічну одиницю – мікроелементози), складають порушення процесу адаптації організму (Авцин А.П. и др., 1991). При цьому знижується специфічна і неспецифічна резистентність організму, що є фактором ризику розвитку соматичної патології та обтяжує її перебіг.
Надниркові залози (НЗ), як периферична ланка гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи, є ендокринними ефекторами адаптивної і стрес-реалізуючої систем, забезпечують розвиток як компенсаторно-пристосувальних процесів, так і відповідь організму на різні екстремальні впливи (Selye H.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН НАДНИРКОВИХ ЗАЛОЗ ПРИ НАКОПИЧЕННІ СПОЛУК СВИНЦЮ В ОРГАНІЗМІ ТА ЗА УМОВ ДІЇ ФАРМАКОЛОГІЧНИХ КОРИГУЮЧИХ ЗАСОБІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок