Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТЕХНІЧНОГО МИСЛЕННЯ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ КРЕСЛЕННЯ

РОЗВИТОК ТЕХНІЧНОГО МИСЛЕННЯ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ КРЕСЛЕННЯ

Назва:
РОЗВИТОК ТЕХНІЧНОГО МИСЛЕННЯ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ КРЕСЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,27 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. Драгоманова
РАЙКОВСЬКА Галина Олексіївна
 
УДК 378.147:744
РОЗВИТОК ТЕХНІЧНОГО МИСЛЕННЯ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ КРЕСЛЕННЯ
13.00.02 - теорія і методика навчання (креслення)
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор педагогічних наук, професор Сидоренко Віктор Костянтинович,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, завідувач кафедри трудового навчання і креслення.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Верхола Арнольд Павлович
Київський національний університет харчових
технологій, завідувач кафедри інженерної графіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Козяр Микола Миколайович
Український державний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне.
Провідна установа: Херсонський державний університет,
Міністерство освіти і науки України, м. Херсон.
Захист відбудеться ___18_ квітня 2003 р. о __1430______ на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.05 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано _16____ березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П. Гнеденко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність дослідження. Вимоги, які визначає науково-технічний прогрес перехідного періоду розвитку суспільства України, полягають у забезпеченні як кількісного так і якісного стрибка творчого пошуку методів розвитку технічних систем. Утворення нових малих підприємств, фермерських господарств, колективних сільськогосподарських підприємств вимагає від суспільства грамотних не тільки юридично або економічно, але й технічно досвідчених працівників. Ці об’єктивні вимоги викликані тим, що в процесі передачі виробничих функцій від людини до машини працівник дедалі більше стає регулятором і контролером технологічного процесу, в його виробничій діяльності все більш важливу роль відіграють розумові операції та творчі рішення, а це вимагає постійного оновлення і підвищення знань, зростання рівня технічного мислення.
Найкращі умови для розвитку технічного мислення створюються в технічних закладах під час графічної підготовки майбутніх спеціалістів. На розвиток технічного мислення впливає ряд факторів, серед яких визначальними є рівень технічних знань і просторове мислення. Креслення - перший предмет, який знайомить студентів з технікою, технічними знаннями, тому його не можна розглядати тільки як засіб розвитку графічних знань і просторового мислення.
Досвід засвідчує, що існуючі програми і методики навчання студентів технічних спеціальностей в більшості своїй забезпечують підготовку "вузького спеціаліста", який, як правило, не може самостійно опановувати нову техніку, оперативно приймати професійні рішення у складних виробничих ситуаціях.
Психолого-педагогічні дослідження засвідчують, що здатність людини до графічної діяльності є одним із показників рівня її технічного мислення. Вміння будувати і читати графіки, діаграми, креслення, тощо - необхідна умова опанування будь-якою технічною професією. Графічна мова - загальноприйнята мова всього світу, вона не має міжнаціональних і міжнародних кордонів, адже вона однаково зрозуміла всім людям незалежно від того, якою мовою вони розмовляють.
Проблема розвитку технічного мислення особистості знайшла своє відображення у дослідженнях багатьох педагогів та психологів. О.Д.Ботвінніков, А.В.Брушлінський, С.М.Василейський, Л.С.Виготський, В.А.Гервер, Б.Ф.Ломов, В.К.Сидоренко та ін. досліджували розвиток технічного мислення в процесі графічної діяльності учнів і студентів. В професійній діяльності це питання розглядається в працях С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК ТЕХНІЧНОГО МИСЛЕННЯ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ КРЕСЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок