Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Диверсифікація виробництва в аграрній СФЕРІ

Диверсифікація виробництва в аграрній СФЕРІ

Назва:
Диверсифікація виробництва в аграрній СФЕРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,69 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЗОРЕНКО Олена Володимирівна
УДК 338.33:43
Диверсифікація виробництва
в аграрній СФЕРІ
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
МАКАРЕНКО ПЕТРО МИКОЛАЙОВИЧ,
Дніпропетровський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
проректор з наукової роботи,
завідувач кафедри менеджменту організацій
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
ЧУПІС АНАТОЛІЙ ВІТАЛІЙОВИЧ,
Сумський національний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
завідувач кафедри фінансів
 
кандидат економічних наук, професор
ТУРЧЕНКО МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ,
Харківський національний технічний університет
сільського господарства імені Петра Василенка,
професор кафедри менеджменту організацій
Провідна установа: Херсонський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України, кафедра обліку і аудиту, м. Херсон
Захист відбудеться „31” січня 2007 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ – 27, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ – 27, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий „30” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аграрний сектор України має особливе значення у формуванні ефективної ринкової економіки держави. Специфіка галузі проявляється в її велетенських масштабах, особливих умовах виробництва, багатоукладності, розгалуженості об’єктів, обмеженості виробничих ресурсів. Це потребує від суб’єктів ринкового господарювання на селі дотримуватись постійного високого рівня конкурентоспроможності за рахунок чинників природного, технологічного і організаційно-економічного характеру, поглиблення і розвитку кооперації, інтеграції, підвищення концентрації виробництва, його диверсифікації.
Диверсифікація сільськогосподарського виробництва продиктована об’єктивними причинами природного і економічного порядку. Вона позитивно діє на економічну, соціальну і екологічну ефективність аграрних формувань. Через реалізацію проектів диверсифікації виробництва покращується використання землі, засобів виробництва і трудових ресурсів, завойовуються додаткові ніші ринків, стабілізується фінансовий стан сільгоспвиробників, більш повніше задовольняється попит на продукцію, роботи, послуги. Вона дозволяє краще насичувати ринки товарами, заміняти застарілі товари новими, підвищувати ефективність виробництва, використовувати ресурси більш рівномірно на протязі року, підвищувати зайнятість за рахунок нових робочих місць. Диверсифікація сприяє витісненню імпорту, більш рівномірному надходженню доходів за періодами року, збільшенню річної маси прибутку. Виходячи з цього диверсифікація виробництва вимагає особливого типу господарювання, що стимулює новації, пошук нових виробництв і ринків.
Дослідження проблеми диверсифікації виробництва в Україні відноситься до недостатньо розроблених як в теоретичному так і в методичному відношенні. Теоретичним надбанням є наукові праці: А.А. Томпсона, А.Дж.Стрикленда, І. Ансоффа, Г. Мінцберга, О.А. Бабінцевої, Г. Немченко, С. Донецької, В.Я. Семенова, А.А. Іщенка, І.Н. Красникова, В.Г.Андрійчука, М.Х. Корецького, В.А. Борисової, В.Г. Дудінова, Н.Г. Маслак, М.В. Міньковскої, М.Й. Маліка, А.В. Чупіса, А.О. Шепіцена та ін.
Разом з тим до числа питань, які потребують вирішення, відносяться вивчення економічної природи, причин виникнення і необхідних умов для оптимального використання диверсифікації виробництва з врахуванням особливостей аграрного господарювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Диверсифікація виробництва в аграрній СФЕРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок