Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІЗОМОРФНІ ЗАМІЩЕННЯ В СТРУКТУРІ ГІДРОКСОВАНАДАТУ СТРОНЦІЮ

ІЗОМОРФНІ ЗАМІЩЕННЯ В СТРУКТУРІ ГІДРОКСОВАНАДАТУ СТРОНЦІЮ

Назва:
ІЗОМОРФНІ ЗАМІЩЕННЯ В СТРУКТУРІ ГІДРОКСОВАНАДАТУ СТРОНЦІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,61 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Державний вищий навчальний заклад
“ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ”
ЯБЛОЧКОВА НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА

54-165:546.185’42’43’65
ІЗОМОРФНІ ЗАМІЩЕННЯ В СТРУКТУРІ ГІДРОКСОВАНАДАТУ СТРОНЦІЮ
02.00.01 – неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Донецьк – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі неорганічної хімії Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
 
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Гетьман Євген Іванович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри неорганічної хімії, м. Донецьк
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Антрапцева Надія Михайлівна,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри загальної хімії, м. Київ
доктор хімічних наук, професор
Александров Валерій Дмитрович,
Донбаська державна академія будівництва
і архітектури, завідувач кафедри фізики та
фізичного матеріалознавства, м. Макіївка
Захист дисертації відбудеться “12” березня 2008 року о 14єє на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.052.06 при ДВНЗ “Донецький національний технічний університет”: 83000, м. Донецьк, вул. Артема 58, VII учбовий корпус, ауд. 7.418.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДВНЗ “Донецький національний технічний університет”: 83000, м. Донецьк, вул. Артема 58, II учбовий корпус.
Автореферат розісланий “ 6 ” лютого 2008 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради К 11.052.06 к.х.н., доцент _____________ Волкова О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збільшена останнім часом зацікавленість проблемою ізоморфних заміщень зумовлена тим, що багато важливих для техніки матеріалів (напівпровідники, сегнетоелектріки, люмінофори та ін.) модифікують шляхом введення до їх структури різноманітних ізоморфних домішок, що дозволяє значною мірою змінювати та регулювати їх властивості. Для сполук класу апатитів характерний широкий спектр ізовалентних та гетеровалентних заміщень, завдяки чому підвищується ефективність використання таких речовин в якості біоактивних матеріалів, каталізаторів, сенсорів, сорбентів та багато іншого. Це явище більш детально вивчено відносно фосфатних апатитів. Щодо ванадатних аналогів, то ці сполуки залишаються мало дослідженими, незважаючи на те що схожість їх структур апатитам може викликати і схожість деяких фізико-хімічних характеристик. Ванадати зі структурою апатиту, модифіковані різноманітними елементами, використовуються в якості люмінесцентних і лазерних матеріалів, каталізаторів. Тому актуальним є визначення меж існування однофазних твердих розчинів на основі таких сполук, оскільки тільки гомогенні матеріали характеризуються закономірними змінами властивостей в залежності від складу.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до координаційного плану міжвузівських наукових і науково-технічних програм “Наукові основи хімічної технології створення нових неорганічних речовин та матеріалів, комплексної хіміко-технологічної переробки мінеральної сировини України” по темі Донецького національного університету № 03-1вв/67 “Спряжені гетеровалентні заміщення лужноземельних на тривалентні елементи у сполуках зі структурою апатиту” і за темою № 06-1вв/67 “Заміщення лужноземельних на рідкісноземельні елементи та фосфат-іону іншими аніонами в структурі апатиту”.
Мета роботи. Метою даної роботи було визначення меж ізоморфних заміщень стронцію на рідкісноземельні елементи і барій, а також ванадію на фосфор у структурі гідроксованадату стронцію, і уточнення кристалічної структури твердих розчинів.
Для реалізації поставленої мети необхідно було вирішити такі задачі:
-
провести детальний аналіз літературних джерел;
-
розробити методику синтезу твердих розчинів гідроксованадату стронцію, що вміщують рідкісноземельні елементи, барій та фосфор;
-
синтезувати вищеназвані тверді розчини;
-
вивчити їх методами рентгенофазового аналізу, ІЧ-спектроскопії і спектроскопією дифузного відбиття;
-
уточнити їх кристалічні структури методом рентгеноструктурного аналізу порошку;
-
встановити закономірності зміни міжатомних відстаней у структурі твердих розчинів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІЗОМОРФНІ ЗАМІЩЕННЯ В СТРУКТУРІ ГІДРОКСОВАНАДАТУ СТРОНЦІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок