Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ М'ЯСНОЇ ПРОДУКЦІЇ

ФОРМУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ М'ЯСНОЇ ПРОДУКЦІЇ

Назва:
ФОРМУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ М'ЯСНОЇ ПРОДУКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,91 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
МІСЮК Микола Васильович
УДК 637.5:339.13:332.122
ФОРМУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ
М'ЯСНОЇ ПРОДУКЦІЇ
Спеціальність 08.07.02. - Економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті аграрної економіки Української академії аграрних наук
Науковий керівник | доктор економічних наук, професор,
заслужений економіст України
БОЙКО Віктор Іванович,
Інститут аграрної економіки УААН,
завідувач відділом продовольчих ресурсів і зовнішньоекономічних зв’язків
Офіційні опоненти | доктор економічних наук, професор,
ШКІЛЬОВ Олександр Васильович,
Національний аграрний університет,
професор кафедри соціології
праці і підприємництва
кандидат економічних наук
КРАСНОКУТСЬКА Людмила Семенівна,
Інститут аграрної економіки,
провідний науковий співробітник
Провідна установа | Тернопільська академія народного господарства Міністерства освіти і науки України, м. Тернопіль
Захист відбудеться “26” лютого 2002 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.350.01 в Інституті аграрної економіки за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони,10, 3-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомиться у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони,10, кім. 212.
Автореферат розісланий 23 січня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук,
професор |
МАЛІК М.Й
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В аграрному секторі економіки спостерігається тенденція зменшення обсягів виробництва сільськогосподарської сировини і продовольства в основних галузях аграрної сфери і харчосмакової промисловості. По окремих видах продукції стан організації і обсяг виробництва досяг критичної межі. Значна частина спеціалізованих виробництв і комплексів реструктиризована, але вони майже припинили свою діяльність, матеріально-технічна база сільського господарства і переробних підприємств застаріла і не відповідає сучасним вимогам. Цим поставлено під загрозу можливість достатнього забезпечення окремими продуктами харчування населення за рахунок власного виробництва їх в Україні.
Різко зменшились фонди споживання м'яса і молока, яєць і плодово-ягідної продукції, змінились попит і пропозиція на ринку продовольства, виникають проблеми міжобласного (регіонального) обміну. Причина цих явищ пояснюється як макроекономічним рівнем невирішених проблем, зокрема відсутністю чіткої концепції розвитку аграрного ринку взагалі і окремих його галузей, так і недосконалістю ринкової інфраструктури на різних рівнях її функціонування. Ринок не відіграє стимулюючої ролі у розвитку виробництва, виконуючи вузькі функції переміщення товарних ресурсів від виробника до споживача за умови порушення еквівалентності обміну та дії інших чинників недосконалого господарювання.
Якщо брати до уваги, що рівень виробництва сільськогосподарської продукції (за співставними показниками валової продукції) порівняно з 1990 р. становить лише 60%, а по окремих показниках (у фізичному виразі) обсяг її зменшився до 40-60%, то можна стверджувати, що проблеми вимагають невідкладного розв’язання.
Методи їх вирішення в нинішній ситуації докорінно відрізняються, виходячи з стану розвитку продуктивних сил. В умовах ринкових відносин і вільної конкуренції очікувані якісні зміни організації виробництва можуть більш успішно здійснюватись на регіональному рівні товарного виробництва окремих видів продукції, оскільки регіонам надається більше прав і можливостей щодо розвитку підприємництва.
Саме тут на сучасному етапі ринкових реформ виник ряд нових, недосліджених проблем, зокрема стосовно визначення моделі дальшого розвитку суспільного виробництва у тваринницьких галузях аграрного сектора. По-перше, передбачається, що соціально орієнтована економіка держави зумовлює зростання обсягів виробництва і споживання продуктів харчування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ М'ЯСНОЇ ПРОДУКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок