Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оцінка РИНКОВОЇ ВАРТОСТІ СУДЕН ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ

Оцінка РИНКОВОЇ ВАРТОСТІ СУДЕН ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ

Назва:
Оцінка РИНКОВОЇ ВАРТОСТІ СУДЕН ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,50 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний авіаційний університет
ВОЙЧЕНКО ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 656.612:330.133.7
Оцінка РИНКОВОЇ ВАРТОСТІ СУДЕН
ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ
Спеціальність 08.07.04 - економіка транспорту і зв`язку
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економіки і менеджменту Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник | доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Коба В`ячеслав Григорович,
Київська державна академія водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, завідувач кафедри економіки і менеджменту.
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, доцент
Ложачевська Олена Михайлівна,
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій Міністерства транспорту та зв’язку України, директор інституту гуманітарних технологій;
кандидат економічних наук
Петровський Олег Миколайович,
Державіаслужба України, начальник управління власності та корпоративних прав.
Провідна установа |
Національний транспортний університет, кафедра менеджменту і підприємництва, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 24.09. 2005 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.02 у Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1, корпус 2, ауд. 418.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий “22” серпня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Матвєєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний розвиток економіки України характеризується розширенням і поглибленням ринкових відносин у всіх видах діяльності, у тому числі і на водному транспорті. Серед виниклих у зв'язку з цим проблем важливе місце займає визначення ринкової вартості об'єктів основних фондів, на водному транспорті, насамперед, суден морського і річкового флоту. Об'єктивна, достовірна економічна оцінка ринкової вартості суден є основою процесів купівлі-продажу, використання результатів оцінки як забезпечення кредитних зобов'язань, для складання бухгалтерської і фінансової звітності і документації, нарахування страхових зборів, приватизації, а також фактором підвищення економічної безпеки. Досить згадати, що могутнє Чорноморське морське пароплавство за останні 15 років практично за безцінь позбавилося свого флоту: з 350 суден у 1990 р. залишилося менше 10. У зв'язку з цим, Україна лише 7% воднотранспортних вантажів перевозить власним флотом, інші 93% – на суднах під іноземними прапорами.
На водному транспорті України в результаті приватизації основних фондів відбулося розукрупнення державних морських і річкових пароплавств з утворенням понад 200 судноплавних компаній різноманітних форм власності, що володіють більш 1200 суднами різних призначень. Однак значна частина суден була розпродана судноплавними компаніями або виведена з експлуатації за віком і утилізована. За період з 1991 по 2004 р.р. загальний дедвейт суден під українським прапором скоротився більш ніж у 2 рази. Судноплавні підприємства втратили значну частину свого економічного потенціалу, оскільки розпродаж флоту не завжди здійснювався по адекватній оцінці. У зв'язку з цим, виникає необхідність підвищити об’єктивність визначення ринкової вартості суден, що знаходяться на балансі судновласників, з урахуванням технічного стану основних конструктивних елементів, їхнього зносу, залишкового терміну служби і ресурсу, комплектності механізмів і систем, додаткової оснащеності, робіт із приведення суден в придатний для експлуатації стан, що відповідає вимогам Регістра судноплавства України.
Проблемою оцінки вартості транспортних засобів, у тому числі флоту, займалися українські вчені Буркинський Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Оцінка РИНКОВОЇ ВАРТОСТІ СУДЕН ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок