Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ДОЗВІЛЛЄВОЇ КУЛЬТУРИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ ДИТЯЧОГО ФОЛЬКЛОРУ (на матеріалі Західного Полісся України)

ФОРМУВАННЯ ДОЗВІЛЛЄВОЇ КУЛЬТУРИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ ДИТЯЧОГО ФОЛЬКЛОРУ (на матеріалі Західного Полісся України)

Назва:
ФОРМУВАННЯ ДОЗВІЛЛЄВОЇ КУЛЬТУРИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ ДИТЯЧОГО ФОЛЬКЛОРУ (на матеріалі Західного Полісся України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,02 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ЧЕРНІГОВЕЦЬ ТЕТЯНА ІВАНІВНА
УДК 379. 8 (477.8)
ФОРМУВАННЯ ДОЗВІЛЛЄВОЇ КУЛЬТУРИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ ДИТЯЧОГО ФОЛЬКЛОРУ
(на матеріалі Західного Полісся України)
13.00.06 – теорія, методика і організація культурно – просвітньої
діяльності
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерства культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Кірсанов Володимир Володимирович,
Київський національний університет культури
і мистецтв, завідувач кафедри
прикладної культурології.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Рудницька Оксана Петрівна,
Інститут професійної освіти АПН України;
завідувач відділу мистецької освіти.
кандидат педагогічних наук, доцент
Вербець Владислав Володимирович,
Національний університет "Острозька академія",
доцент кафедри психолого-педагогічних дисциплін.
 
Провідна установа: Інститут проблем виховання АПН України,
лабораторія діяльності позашкільних закладів,
Міністерство освіти і науки України, м.Київ.
Захист відбудеться 26.06.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса,36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці
Київського національного університету культури і мистецтв ( 01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 25.05.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Булатова Е.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження обумовлена трьома стратегічними цілями, що стоять перед педагогікою дозвілля і прикладною культурологією:
·
відродження і розвиток національної культури, збереження етнічної специфіки регіонів, забезпечення функціонування культурних традицій в сучасній цивілізаційній культурі;
· успадкування ігрової культури України і дитячих фольклорних традицій як основи національного виховання дітей в умовах дозвілля;
· обгрунтування і розробка нових технологій організації дитячого дозвілля як сфери соціалізації, що сприяє всебічному розвитку і прилученню дітей до духовних і культурних цінностей народу.
Сучасна соціально-культурна практика в Україні характеризується трансформаційними процесами, орієнтованими на відродження, збереження і розвиток національної культури, народної педагогіки та фольклорно-ігрових традицій. Важливою сферою їх функціонування є дозвілля. Використання в його ідейно-змістовій основі народних свят, обрядів, традиційних ігор і фольклору сприяє збагаченню дозвіллєвої сфери духовними, гуманістичними, естетичними та морально-етичними елементами. Вони забезпечують реалізацію виховних завдань, сприяють розвитку творчого, інтелектуального і фізичного потенціалу особистості, формуванню її як суб'єкта національної культури.
Дитячому фольклору належить важливе місце в практичному розв'язанні багатьох проблем, пов'язаних з організацією вільного часу та формуванням дитячої дозвіллєвої культури. Він є "природним" дозвіллєвим матеріалом, що з успіхом може бути використаний у виховній та культурно-дозвіллєвій діяльності з молодшими школярами в умовах соціального та геокультурного середовища певного регіону. Регіональний підхід в педагогіці дозвілля передбачає врахування культурних, побутових, географічних, етнопсихологічних чинників, його організацію на святково-обрядових та ігрових традиціях, забезпечує механізми їх збереження і розвитку. Дане дослідження здійснювалось на матеріалі самобутнього етнічного регіону України – Західного Полісся, що характеризується більшою, порівняно з урбанізованими центрами, збереженістю традиційних форм культури і фольклору (.Давидюк, Р. Кирчів, С. Павлюк).
У соціально-культурній практиці регіону приділяється певна увага організації пізнавальної, художньо-творчої, розважально-ігрової та фізично-оздоровчої діяльності молодших школярів засобами традиційної культури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ДОЗВІЛЛЄВОЇ КУЛЬТУРИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ ДИТЯЧОГО ФОЛЬКЛОРУ (на матеріалі Західного Полісся України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок