Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Візуалізація просторово-часових електричних параметрів шкіри для виявлення їх характерних змін

Візуалізація просторово-часових електричних параметрів шкіри для виявлення їх характерних змін

Назва:
Візуалізація просторово-часових електричних параметрів шкіри для виявлення їх характерних змін
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,30 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
НТУУ “КПІ”
Бабіч Юрій Феодосійович
УДК 615.47
Візуалізація просторово-часових електричних параметрів шкіри для виявлення їх характерних змін
Спеціальність 05.11.17 - медичні прилади і системи
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті прикладних проблем фізики та біофізики НАН України.
·
Науковий керівник: Сігал Валерій Львович, д.т.н., провідний науковий співробітник Інституту нейрохірурнії АМН України, м. Київ.
Офіціні опоненти:
·
Манойлов Вячеслав Пилипович., д.т.н., проф., зав.кафедри медичніх пристроїв Житомирського інженерно-технологічного інституту, м. Житомир.
·
Клочко Тетяна Реджинальдівна, к.т.н., с.н.с., с.н.с. кафедри виробництва приладів, НТУУ “КПІ”, м.Київ.
Провідна установа:
·
Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра конструювання і технології виробництва радіоапаратури, м. Львів.
Захист відбудеться 11. 06. 2001 р. о 16-00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.002.19 Киівського Національного технічного університету “КПІ” за адресою: 03056, Київ-56, пр. Перемоги, 37, корпус 12, ауд. 412.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ННТУ “КПІ”.
Автореферат розісланий 10 травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради к.т.н. Зубчук В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Галузь дослідження електричних характеристик шкіри залишається недостатньо розробленою і технічно забезпеченою, незважаючи на важливість шкіряного покрову з своїми специфічними хворобами і численними функціями комукативності, регулювання стану внутрішніх систем організму людини.
Існуючи методи електродермальних вимірювань (електротопічні дослідження в неврології, електропунктурна діагностика) дають фрагментарну інформацію, не забезпечують достатнє відтворювання результатів і, головне, не дозволяють одержувати детальне зображення рельєфу електричних параметрів шкіри (РЕПШ), яке давало би можливість оцінювання його структури, достовірного та повного виявлення феноменологічних рис та інформаційних ознак в нормі і при патології. Основною перешкодою в цих дослідженнях є технічні труднощі якісної та кількістної реєстрації РЕПШ, а саме: забезпечення його неруйнуюче зчитування і досить високу просторово-часову роздільну здатність. З другого боку, недостатня топологічна і параметрична визначеність об”єктів пошуку {таких, як, наприклад, акупунктурна точка (АТ)} утруднюють постановку технічного завдання на розробку адекватної інформаційно-вимірювальної системи.
Таким чином, розробка апаратурно-методичного забезпечення візуалізації просторових параметрів шкіри і дослідження їх характеристик, динаміки змін і виділення найбільш інформативних ознак і закономірностей цих змін є, безумовно, актуальною проблемою.
Мета і задачі дослідження. Створення апаратурно-методичного за без-печення візуалізації просторово-часових електричних характеристик шкіри для оцінки інформаційних ознак, змін цих характеристик в нормі, у відповідь на подразники, і при деяких захворюваннях.
Предмет дослідження - електричні характеристики шкіри і технологія їх вимірювання.
Об’єкт дослідження - первинний перетворювач електричних просторових параметрів шкіри; РЕПШ.
Для досягнення поставленої мети вирішуються такі основні задачі:
1) Розробити первинний перетворювач РЕПШ.
2) Створити вимірювально-інформаційний комплекс (ВІК) для зчитування, обробки та відображення РЕПШ (“ВІК РЕПШ”).
3) Дослідити вплив факторів процедури зчитування на відтворення зображень РЕПШ.
4) На прикладах лабораторно-кліничних досліджень оцінити можливості “ВІК РЕПШ” щодо виявлення найбільш інформативних параметрів РЕПШ, зокрема біологічно активних зон і їх властивостей.
5) Вивчити на основі отриманих послідовностей зображень динамічні характеристики РЕПШ.
6) Оцінити методами статистичного аналізу отримані результати.
Методи дослідження. При розробці первинного перетворювача РЕПШ було використано основні положення теорії електронно-променевих перетворювачів, метод вібруючого зонда.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Візуалізація просторово-часових електричних параметрів шкіри для виявлення їх характерних змін

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок