Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ РОЗСЛІДУВАННЯ ФАЛЬШИВОМОНЕТНИЦТВА

ОСОБЛИВОСТІ РОЗСЛІДУВАННЯ ФАЛЬШИВОМОНЕТНИЦТВА

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ РОЗСЛІДУВАННЯ ФАЛЬШИВОМОНЕТНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Мацишин В’ячеслав Станіславович
УУДК 343.977
ОСОБЛИВОСТІ РОЗСЛІДУВАННЯ
ФАЛЬШИВОМОНЕТНИЦТВА
Спеціальність 12.00.09 — кримінальний процес
та криміналістика; судова експертиза
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ — 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі криміналістики Національної академії внутрішніх справ України.
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК доктор юридичних наук, професор Клименко Ніна Іванівна, Київський Національний універ-ситет ім. Тараса Шевченка, професор кафедри криміналістики.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ: академік Академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Сегай Михайло Якович, Академія правових наук України, Київський регіональний центр, вчений секретар;
кандидат юридичних наук, професор, заслужений юрист України Смітієнко Зінаїда Дмитрівна, Академія зовнішньої торгівлі України, завідувач кафедри цивільних і кримінальних дисциплін.
ПРОВІДНА УСТАНОВА Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого (м. Харків).
Захист відбудеться 18.06.2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.007.03 у Національній академії внутрішніх справ України (03035, м. Київ-35, Солом‘янська площа, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України (03035, м. Київ-35, Солом‘янська площа, 1).
Автореферат розісланий 16.05.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Є.Д. Лук’янчиков


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Період переходу до ринкових відносин обумовлює необхідність проведення політичних, соціально-еконо-міч-них, правових та інших реформ в Україні, посилення боротьби зі злочинністю. За останнє десятиріччя стрімко зростає кількість країн, валюта яких підробляється, і держав, у яких виявляються підроблені гроші.
Проблема виявлення, розкриття та розслідування фальшивомонетництва є актуальною для України. Бурхливий розвиток офісної техніки, поліграфічного обладнання та розповсюдження їх в Україні дозволяє фальшивомонетникам створювати чітко організовану та високо розвинену індустрію фальшивомонетництва.
Значною мірою поширенню фальшивомонетництва в Україні сприяють економічні умови розвитку і міжнародні кримінальні зв’язки злочинців. Про це свідчать непоодинокі випадки знешкодження каналів транспортування фальшивих грошей та випадки затримання ділків, які розраховувалися фальшивими грошима за контрабандні товари, наркотики, зброю.
У радянський період питання, пов’язані з розслідуванням фальшивомонетництва, у відкритій криміналістичній літературі фактично не висвітлювались, що не сприяло залученню до їх розробки науковців, а відповідно — і появі ґрунтовних наукових досліджень.
Значний вклад у розробку питань боротьби з фальшивомонетництвом зробили такі вчені як Болотський Б.С., Волинський В.О., Головко С.М., Грабовський В.Д., Ейсман О.О., Козаков Є.І., Камінський М.К., Коваленко В.М., Ларічев В.Д., Лисиченко В.К., Матусовський Г.А., Мірський Д.Я., Мітричев Л.С., Ніколаєва А.С., Ніколаєва І.Л., Петряєв С.Ю., Прохорова Є.В., Пуляхін В.Л., Солопанов Ю.В., Тулея В., Фрідман І.Я., Шаталов О.С., Щерба С.П. та інші.
Однак у наукових працях названих авторів не досить повно розглядалися передумови виникнення та поширення фальшивомонетництва; недоліки у боротьбі з ним у різні історичні періоди; сучасні способи вчинення та приховання фальшивомонетництва; організовані злочинні групи та організації фальшивомонетників; слідчі ситуації та версії початкового етапу розслідування даного виду злочинів; особливості створення та діяльність слідчо-опера-тив-них груп при виявленні фактів підробки грошових знаків, тощо.
Аналіз досліджуваної проблеми свідчить, що ступінь її наукової розробки недостатній, потребує комплексного підходу й більш ґрунтовного розгляду.
У зв’язку з тим, що особливості розслідування фальшивомонетництва виявляють здебільшого на початковому етапі розслідування, автор обмежився дослідженням тільки зазначених питань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ РОЗСЛІДУВАННЯ ФАЛЬШИВОМОНЕТНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок