Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Кримінально-правова характеристика незаконної порубки лісу за кримінальним законодавством України (на підставі матеріалів практики Автономної Республіки Крим)

Кримінально-правова характеристика незаконної порубки лісу за кримінальним законодавством України (на підставі матеріалів практики Автономної Республіки Крим)

Назва:
Кримінально-правова характеристика незаконної порубки лісу за кримінальним законодавством України (на підставі матеріалів практики Автономної Республіки Крим)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,48 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Одеська національна юридична академія
Скворцова Ольга Володимирівна
УДК 343.77:630](282.247.34)
Кримінально-правова характеристика незаконної порубки лісу
за кримінальним законодавством України
(на підставі матеріалів практики Автономної Республіки Крим)
Спеціальність 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійському національному університеті
ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор юридичних наук, професор
Глушков Валерій Олександрович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри кримінального права та кримінології.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
ЄМЕЛЬЯНОВ В’ячеслав Павлович,
Інститут вивчення проблем злочинності при АПрН України, головний науковий співробітник;
кандидат юридичних наук, доцент
МиРОШНИЧЕНКО Наталія Анатоліївна,
Одеська національна юридична академія,
директор Інституту прокуратури та слідства.
Захист відбудеться 5 жовтня 2007 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.086.01 Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, Фонтанська дорога, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий 31 серпня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Л.Р. Біла


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Окрім надзвичайно важливого значення лісу як природного ресурсу і його використання для задоволення потреб людини в деревині та іншій лісовій продукції, даний об’єкт природи має не меншу цінність через вплив на клімат, атмосферу, виконання ґрунтозахисних, водоохоронних та інших корисних функцій, а також свою роль в оздоровленні, відпочинку, забезпеченні культурних та естетичних потреб суспільства. Лісистість України становить лише 15,7% (при оптимальному для неї показнику — 20%). У Криму ліси займають лише 10% території, що вдвічі менше світових стандартів.
Щоб запобігти виснаженню лісових ресурсів України, сучасне право встановлює не тільки вимоги щодо їхнього раціонального використання, але й відповідальність за незаконні посягання на даний природний об’єкт, які можуть спричинити необоротні негативні зміни в довкіллі загалом. Масова вирубка лісів, у тому числі незаконна, на території нашої держави призводить до ерозії ґрунтів, виснаження річок, негативних змін клімату, що погіршує життя людей. Наприклад, вирубка лісів у Карпатах стала причиною зсувів, які заподіяли екологічну та економічну шкоду, що підриває економіку не тільки регіону, а й усієї держави. У Криму ж ліс — це головний організм, який відновлює і збагачує атмосферу, захищає узбережжя від безлічі пагубних факторів, зберігає цілющий кримський клімат. Тому дослідження діяння у вигляді незаконної порубки лісу як одного зі злочинних посягань на лісові ресурси є актуальним, особливо на тлі нинішньої екологічної ситуації в Україні, що характеризується глибокою кризою.
Окремі аспекти обраної теми та суміжні з ними питання розглядалися в працях Н.Г. Баканєвої, С.Б. Гавриша, О.О. Дудорова, В.П. Ємельянова,
Е.М. Жевлакова, О.С. Колбасова, М.І. Коржанського, З.Г. Корчевої,
М.І. Краснова, О.І. Красова, Ю.І. Ляпунова, В.К. Матвійчука,
П.В. Мельника, Н.А. Мирошниченко, П.В. Мірошника, В.Л. Мунтяна,
В.О. Навроцького, П.Т. Некіпєлова, Є.І. Немировського, В.І. Осадчого,
В.Д. Пакутіна, В.В. Петрова, П.Ф. Повеліциної, Г.М. Полянської,
Б.Г. Розовського, О.В. Сасова, В.В. Сташиса, Є.Л. Стрельцова, В.Я. Тація,
Ю.С. Шемшученко, В.А. Широкова та інших вітчизняних і російських учених. Утім, залишилося коло питань, які потребують подальшої розробки, оскільки опубліковані праці стосуються їх лише фрагментарно. Більшу частину досліджень виконано на базі кримінального законодавства, що діяло раніше.
Зміна редакції норми, що регламентує відповідальність за незаконну порубку лісу, в Кримінальному кодексі України (далі — КК України) 2001 року обґрунтовує необхідність детального наукового аналізу ознак даного складу злочину для усунення труднощів і розробки рекомендацій щодо застосування досліджуваних положень кримінального законодавства на практиці, відмежування незаконної порубки лісу від суміжних складів злочинів і аналогічного адміністративного делікту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Кримінально-правова характеристика незаконної порубки лісу за кримінальним законодавством України (на підставі матеріалів практики Автономної Республіки Крим)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок