Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ РОЛІ СУБНАЦІОНАЛЬНИХ РЕГІОНІВ У СУЧАСНИХ ПОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСАХ

ТРАНСФОРМАЦІЯ РОЛІ СУБНАЦІОНАЛЬНИХ РЕГІОНІВ У СУЧАСНИХ ПОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСАХ

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ РОЛІ СУБНАЦІОНАЛЬНИХ РЕГІОНІВ У СУЧАСНИХ ПОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,96 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського
Рогатін Василь Петрович
УДК 323.174
ТРАНСФОРМАЦІЯ РОЛІ СУБНАЦІОНАЛЬНИХ РЕГІОНІВ У СУЧАСНИХ ПОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСАХ
Спеціальність: 23.00.02 - політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Сімферополь – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політичних наук Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського
Науковий керівник: кандидат політичних наук, доцент
С'єдін Микола Олександрович
Таврійський національний
університет ім. В.І. Вернадського
Офіційні опоненти: доктор політичних наук
Сьомін Сергій Валерійович
Національна Академія державного управління при Президенті України
доктор політичних наук, професор
Чемшит Олександр Олександрович
Севастопольський національний технічний університет
Провідна організація: Інститут держави і права
ім. В.Н. Корецького
Захист відбудеться “27” квітня 2007 р. о 15-00 год. на засіданні Спеціалізованої ученої ради К 52.051.07 Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: м. Сімферополь, пр. Академіка Вернадського, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: м. Сімферополь, пр. Академіка Вернадського, 4.
Автореферат розісланий “23” березня 2007 р.
Учений секретар
Спеціалізованої ученої ради М.В. Ніколко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми визначається цілою изкою обставин як внутрішнього, так і зовнішнього порядку. Проголошений українською державою курс на євроінтеграцію передбачає як засвоєння цінностей сучасної європейської політичної культури, так і впровадження відповідних інституційних принципів і норм, до числа яких входять і принципи децентралізації, деконцентрації та субсидіарності. Досвід нових членів Євросоюзу, особливо тих, що володіють значною територією і істотними регіональними відмінностями, показує, що успішна євроінтеграція неможлива без реалізації на практиці регіональної політики, побудованої на принципах, прийнятих в країнах Євросоюзу.
Регионалізація є однією з провідних тенденцій в трансформації держави в постіндустріальну епоху. Дані процеси проходять в основному під “тиском знизу”. Сучасне суспільство за своєю природою не приймає диктату і самоорганізовуватиметься в такі структури, що якнайповніше сприяють розкриттю його творчого потенціалу. Одним з рухів, направлених проти централізації, є регіоналізація. Ті соціальні інститути, які виявляються не в змозі адаптуватися до пануючих тенденцій, як свідчить історична практика, або зникають, або приходять до занепаду. Повною мірою ця залежність стосується державних інститутів: якщо вони перестають відповідати потребам суспільства, то це нерідко закінчується серйозними соціальними потрясіннями. Актуальності набули цінність і значущість локальних, регіональних варіантів національної культури, якнайповніший розвиток яких вимагає більшої самостійності регіонів, формування відповідних інститутів регіонального розвитку.
В світлі розвитку тенденції регіоналізації перед українською державою постає завдання вироблення найадекватніших форм регіональної політики, трансформації державних інститутів і органів відповідно до вимог регіоналізму. Пошук власної моделі взаємостосунків “центр – регіони”, що найбільш повно відповідає реаліям українського соціуму, повинен відбуватися з урахуванням як історичних обставин, так і сучасних політичних реалій. Територія України формувалася в умовах поступового розширення, коли окремі регіони включалися до її складу вже будучи самобутніми цілісностями, які володіють значними особливостями в культурі і способі життя населення. Міграційні потоки, що активно освоюють територію нинішньої України з кінця ХІХ століття, також сприяли зростанню своєрідності регіонів України. Таким чином, регіональна політика спочатку була однією з головних складових внутрішньої політики нашої держави. Проте, вектор цієї політики принципово змінювався.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ РОЛІ СУБНАЦІОНАЛЬНИХ РЕГІОНІВ У СУЧАСНИХ ПОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок