Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО–ЛАБОРАТОРНІ І ЕКОЛОГО-ГІГІЄНІЧІ АСПЕКТИ ЕПІДЕРМАЛЬНОЇ АЛЕРГІЇ У ДІТЕЙ ІЗ БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ

КЛІНІКО–ЛАБОРАТОРНІ І ЕКОЛОГО-ГІГІЄНІЧІ АСПЕКТИ ЕПІДЕРМАЛЬНОЇ АЛЕРГІЇ У ДІТЕЙ ІЗ БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ

Назва:
КЛІНІКО–ЛАБОРАТОРНІ І ЕКОЛОГО-ГІГІЄНІЧІ АСПЕКТИ ЕПІДЕРМАЛЬНОЇ АЛЕРГІЇ У ДІТЕЙ ІЗ БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,34 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
БЕССІКАЛО ТЕТЯНА ГРИГОРІВНА
УДК: 616.2-056.3-022.9-053.2-07-08
КЛІНІКО–ЛАБОРАТОРНІ І ЕКОЛОГО-ГІГІЄНІЧІ АСПЕКТИ ЕПІДЕРМАЛЬНОЇ АЛЕРГІЇ У ДІТЕЙ ІЗ БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ
14.01.10 – педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук


Дисертація є рукопис
Роботу виконано у Запорізькому державному медичному
університеті МОЗ України
Науковий керівник: кандидат медичних наук, доцент
Недельська Світлана Миколаївна, Запорізький
державний медичний університет, кафедра
факультетської педіатрії
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Беш Леся Василівна, Львівський національний
медичний університет імені Данила Галицького
МОЗ України, кафедра факультетської і шпитальної педіатрії
доктор медичних наук, професор
Зубарєв Валентин Львович, Кримський державний
медичний університет імені С.І. Георгієвського
МОЗ України, кафедра госпітальної педіатрії №1
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра педіатрії №1
Захист дисертації відбудеться “23” січня 2004 року о 1200 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.600.01 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського за адресою 95006, м. Сімферополь, бул. Леніна 5/7.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського (95006, м. Сімферополь, бул. Леніна 5/7).
Автореферат розісланий “20” грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.мед.н., доцент ……………………. А.Д. Сахалтуєв


Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Протягом останніх років у сучасній медицині є актуальними проблеми поширеності і зростання частоти алергічних захворювань серед дітей різних країн світу, і, зокрема, України (Беш Л.В., Ласиця О.Л., 1996; Горовенко М.Г., 2002; Ласиця О.Л., 2003, Москаленко В.Ф., Яшина Л.О., 2002; Фещенко Ю.І., 2000). Алергічні захворювання сприймаються сьогодні з позицій зміненої імунної реактивності.
Найчастіше зростання частоти алергічної патології пов’язують із погіршенням екологічної ситуації за рахунок підвищення рівнів забруднення довкілля хімічними, фізичними і біологічними факторами антропогенного походження (Р. Паттерсон із співавт., 2000; А.Є. Богорад із співавт., 2000; J.K. Peat et al., 1998). Але відомо, що екологічна ніша будь-якого організму визначається не лише антропогенними, а й природними факторами.
Членами Міжнародного проекту з бронхіальної астми (Guidelines for Managing Asthma in Children, AAAAI, NAEPP, NHLB Institute, 1999) розроблено Звіт про міжнародне погодження з діагностики, лікування і профілактики бронхіальної астми в ім’я досягнення головної мети – покращення якості життя хворих. Контроль за оточуючим хворого середовищем однією із шести частин Звіту визначений обов’язковим з метою обмеження контакту з алергенами – тригерами захворювання. У зв’язку з цим визначення і контроль причинно-значущих факторів алергічних захворювань є пріоритетним напрямком алергології і пульмонології.
Дослідження останніх років показують, що провідною причиною розвитку бронхіальної астми у дітей є сенсибілізація до аероалергенів у складі домашнього пилу, і в тому числі до епідермальних алергенів домашніх тварин (М.Г. Горовенко, 2002; M.S. Perzanowski et al., 1999; M. Soto-Quiros et al., 1998). Вони відіграють особливу роль у процесах сенсибілізації людини (Е.О. Доценко із співавт., 1998; C. Almquist et al., 1999; A. Custovic et al., 1998). За умови проживання в багатоквартирних будинках великого міста неможливе повне видалення алергенів із середовища, що оточує хворого (І.В. Смоленов із співавт., 2001; R.K. Bush et al., 1998; M.S. Perzanowski et al., 1999). У зв’язку з цим виникає потреба вивчення значення епідермальних алергенів серед інших алергенів довкілля, впливу їх на формування бронхіальної астми у чутливої популяції дітей, а також оптимізації способів діагностики, лікування і профілактики алергії до епідермальних алергенів домашніх тварин у хворих цієї групи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КЛІНІКО–ЛАБОРАТОРНІ І ЕКОЛОГО-ГІГІЄНІЧІ АСПЕКТИ ЕПІДЕРМАЛЬНОЇ АЛЕРГІЇ У ДІТЕЙ ІЗ БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок