Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРУПИ КРОВІ ЯК МАРКЕРИ АКТИВНОСТІ АНТИТІЛОПРОДУКЦІЇ В ОРГАНІЗМІ ДОНОРІВ, ІМУНІЗОВАНИХ СТАФІЛОКОКОВИМ АНАТОКСИНОМ

ГРУПИ КРОВІ ЯК МАРКЕРИ АКТИВНОСТІ АНТИТІЛОПРОДУКЦІЇ В ОРГАНІЗМІ ДОНОРІВ, ІМУНІЗОВАНИХ СТАФІЛОКОКОВИМ АНАТОКСИНОМ

Назва:
ГРУПИ КРОВІ ЯК МАРКЕРИ АКТИВНОСТІ АНТИТІЛОПРОДУКЦІЇ В ОРГАНІЗМІ ДОНОРІВ, ІМУНІЗОВАНИХ СТАФІЛОКОКОВИМ АНАТОКСИНОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,29 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕМАТОЛОГІЇ ТА ТРАНСФУЗІОЛОГІЇ
ПАТОКА ВЛАДИСЛАВА ВАЛЕНТИНІВНА
УДК 615.38+615.373.3+576.8.097.3
ГРУПИ КРОВІ ЯК МАРКЕРИ АКТИВНОСТІ
АНТИТІЛОПРОДУКЦІЇ В ОРГАНІЗМІ ДОНОРІВ, ІМУНІЗОВАНИХ
СТАФІЛОКОКОВИМ АНАТОКСИНОМ
14.01.31 - гематологія та трансфузіологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті гематології та трансфузіології АМН України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор медичних наук
ДИЗИК Галина Михайлівна,
Інституті гематології та трансфузіології АМН України,
завідувач лабораторії імунологічного типування
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
МІНЧЕНКО Жанна Миколаївна,
Інститут клінічної радіології Наукового центру
радіаційної Медицини АМН України,
завідувач лабораторії імуногенетики
 
доктор медичних наук
Борисов Вадим Анатолійович,
Київський національний університет ім. Т.Шевченка,
професор кафедри мікробіології та загальної імунології
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика, кафедра гематології
та трансфузіології
Захист дисертації відбудеться “_19_” грудня 2001 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.612.01 в Інституті гематології та трансфузіології
АМН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гематології та трансфузіології АМН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 12.
Автореферат розісланий “__16___” __листопада___2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Комісаренко В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Потреби практичної медицини в забезпеченні імунними препаратами крові високої специфічності і у великих об'ємах постійно зростають, а заготівля крові на 1 жителя України становить 9 мл, що за даними ВООЗ, недостатньо, оскільки потрібно від 12 до 15 мл крові на рік. Недостатньо також виробляється імунних препаратів крові – заклади служби крові задовольняють потреби країни тільки на 3,4 % від норми ВООЗ (Перехрестенко П.М. та співавт., 1999; Служба крові України в 1999 р., 2000; Вахненко Л.М., 2000).
У віддалений період після Чорнобильскої катастрофи відбуваються негативні зміни стану здоров'я населення України, що призводить до зменшення чисельності контингенту донорів (Гриза П.В., 2001; Перехрестенко П.М., Назарчук Л.В., 2001). Крім того, внаслідок пригнічення імунної системи змінюється характер реагування на антигенний стимул, що прослідковується у донорів, імунізованих стафілококовим анатоксином. Так, в період 1986-1994 рр. зареєстровано зменшення числа донорів з високим вмістом протистафілококових антитіл в порівнянні з 1984-1985 рр. Поряд з цим в післячорнобильський період збільшилось число донорів з мінімальним вмістом антитіл та рефрактерних до анатоксину. І найбільш серйозний феномен – зникнення протистафілококових антитіл після імунізації – спостерігається у 7-8 % донорів (Шумега І.С., 1999). Поряд з цим, через поширення трансмісійних інфекцій, важкі соціальні умови та неадекватну оплату кроводачі число донорів різко зменшилось.
Зазначені особливості післячорнобильського періоду вимагають розробки критеріїв цілеспрямованого відбору активних донорів для задоволення потреб клінічної медицини в імунних препаратах крові.
Відомо, що активність антитілопродукції у донорів, імунізованих стафілококовим анатоксином, залежить як від генетичних, так і від набутих факторів (Greenwell P., 1997; Ходаковський О.В. та співавт., 2001; Федоровська О.О. та співавт., 2001).
В роботі враховано унікальні властивості ізосерологічної системи АВО(Н), а саме: 1. наявність передіснуючих природних антитіл (? і ?-ізогемаглютинінів). 2. існування речовин груп крові у двох формах - фіксованої на еритроцитах і розчинної в біологічних секретах. Остання форма визначає групу крові Sе-sе (секреторство). Ця система обумовлює виділення в слину та в інші біологічні секрети антигенів системи АВО.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГРУПИ КРОВІ ЯК МАРКЕРИ АКТИВНОСТІ АНТИТІЛОПРОДУКЦІЇ В ОРГАНІЗМІ ДОНОРІВ, ІМУНІЗОВАНИХ СТАФІЛОКОКОВИМ АНАТОКСИНОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок