Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗДАТНІСТЬ ПОПУЛЯЦІЇ LEPTINOTARSA DECEMLINEATA SAY ДОЛАТИ БАР'ЄРИ СТІЙКОСТІ КАРТОПЛІ РІЗНОЇ ПРИРОДИ

ЗДАТНІСТЬ ПОПУЛЯЦІЇ LEPTINOTARSA DECEMLINEATA SAY ДОЛАТИ БАР'ЄРИ СТІЙКОСТІ КАРТОПЛІ РІЗНОЇ ПРИРОДИ

Назва:
ЗДАТНІСТЬ ПОПУЛЯЦІЇ LEPTINOTARSA DECEMLINEATA SAY ДОЛАТИ БАР'ЄРИ СТІЙКОСТІ КАРТОПЛІ РІЗНОЇ ПРИРОДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,26 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НОВОСЕЛЬСЬКА ТЕТЯНА ГРИГОРІВНА
УДК: 595.7 + 575.1 : 635.1
ЗДАТНІСТЬ ПОПУЛЯЦІЇ
LEPTINOTARSA DECEMLINEATA SAY
ДОЛАТИ БАР'ЄРИ СТІЙКОСТІ КАРТОПЛІ РІЗНОЇ ПРИРОДИ
03.00.09 — ентомологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у лабораторії стійкості сільськогосподарських культур до шкідників Інституту захисту рослин Української академії аграрних наук.
Науковий керівник – доктор сільськогосподарських наук, професор
ТРИБЕЛЬ Станіслав Олександрович,
Інститут захисту рослин УААН,
головний науковий співробітник
лабораторії прогнозу та економіки
Офіційні опоненти – доктор сільськогосподарських наук, професор
член - кореспондент УААН
ХОМЕНКО Іван Іванович,
Мліївський Інститут садівництва
ім. Симиренка УААН, директор
кандидат сільськогосподарських наук
ЗНАМЕНСЬКИЙ Олександр Петрович,
Інститут картоплярства УААН,
старший науковий співробітник
лабораторії захисту рослин
Провідна установа – Харківський державний аграрний університет
ім. В.В. Докучаєва, Міністерство аграрної політики України, кафедра зоології та ентомології,
м. Харків.
Захист відбудеться "28" листопада 2001 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.02 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус № 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 11, навчальний корпус № 10.
Автореферат розісланий "27" жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Менджул В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Втрати врожаю картоплі без захисту від колорадського жука можуть коливатись від 30 до 90% і більше (Санін, 1975). Ця величина залежить від багатьох чинників, зокрема, від чисельності шкідника, погодних умов, стану і фази розвитку рослин, рівня стійкості сорту та інших (Трибель та ін., 2000; Король та ін., 2000). На сучасному етапі розвитку агробіологічної науки велике значення надається створенню та вирощуванню стійких до шкідливих організмів сортів, як одному з самих економічно вигідних та екологічно безпечних (Смелянец, Педько, 1993).
Для колорадського жука характерна складність внутрішньовидової структури, яка дозволила йому пристосовуватись до різних умов існування та стресових ситуацій. За 145 років розвитку на культурній картоплі він піддавався найбільш жорстокому і безперервному пресінгу хімічних інсектицидів та інших засобів захисту. В популяції є жуки різних віків, поліморфні за забарвленням та малюнком передньоспинки (Яблоков, 1980; Фасулати, 1985, 1986, 1987; Гриценко, Соломатин, 1988а, 2000). Хоч генетична мінливість в природних популяціях набагато вища ніж це дозволяють зробити прості спостереження за морфологічною мінливістю. Безпосередньо спостерігаються лише фенотипи, а не генотипи чи гени (Айала, Кайгер, 1988).Облік фенетичних особливостей дає змогу встановлювати межі внутрішньовидових угрупувань та виникнення нових популяційних вогнищ, вивчати деякі особливості мікроеволюційних процесів, їх темпи та спрямованість, упереджувати формування резистентних популяцій до тих чи інших засобів захисту культур.
У зв’язку з цим проведення досліджень щодо зміни структури популяції колорадського жука під впливом дії різних за стійкістю сортів картоплі, хімічних та біологічних інсектицидів є надзвичайно актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Робота виконана в рамках державної науково-технічної програми "Вивчити взаємодію факторів стійкості рослин із шкідниками та обгрунтувати методи їх використання при створенні стійких сортів і гібридів" (№ державної реєстрації 0197U012339) та за угодою N РОТ/СРР 1 1998 - 2000рр. "Шляхи формування резистентних популяцій колорадського жука до стійких сортів картоплі серії " Новий лист" з геном B.t.t. та заходи щодо обмеження їх формування".
Мета і завдання досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЗДАТНІСТЬ ПОПУЛЯЦІЇ LEPTINOTARSA DECEMLINEATA SAY ДОЛАТИ БАР'ЄРИ СТІЙКОСТІ КАРТОПЛІ РІЗНОЇ ПРИРОДИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок