Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕПЛОВИКОРИСТОВУЮЧІ МЕТАЛОГІДРИДНІ СИСТЕМИ ГАЗОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕЛЕКТРОФІЗИЧНИХ ЕНЕРГОУСТАНОВОК

ТЕПЛОВИКОРИСТОВУЮЧІ МЕТАЛОГІДРИДНІ СИСТЕМИ ГАЗОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕЛЕКТРОФІЗИЧНИХ ЕНЕРГОУСТАНОВОК

Назва:
ТЕПЛОВИКОРИСТОВУЮЧІ МЕТАЛОГІДРИДНІ СИСТЕМИ ГАЗОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕЛЕКТРОФІЗИЧНИХ ЕНЕРГОУСТАНОВОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,83 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Державний аерокосмічний університет
ім. М.Є.Жуковського
"Харківський авіаційний інститут"
КЛОЧКО Євгеній Васильович
УДК 533.591:537.534
ТЕПЛОВИКОРИСТОВУЮЧІ МЕТАЛОГІДРИДНІ СИСТЕМИ
ГАЗОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕЛЕКТРОФІЗИЧНИХ ЕНЕРГОУСТАНОВОК
Спеціальність 01.02.05 – Механіка рідини, газу та плазми
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 1999


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного Національної академії наук України
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор, завідуючий відділом термодинаміки Інституту проблем машинобудування НАН України (м. Харків)
Соловей Віктор Васильович.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор кафедри вищої математики Державного аерокосмічного університету ім. М.Є.Жуковського "ХАІ" (м. Харків)
Крашаниця Юрій Олександрович;
доктор фізико-математичних наук, професор, завідуючий кафедрою фізики низьких температур Харківського національного університету
Оболенський Михайло Олександрович
Провідна установа: | Харківський державний політехнічний університет "ХПІ", кафедра парогенераторобудування, Міністерство освіти України.
Захист відбудеться 24 грудня 1999 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 64.062.02 в Державному аерокосмічному університеті ім. М.Є.Жуковського "ХАІ" за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Державного аерокосмічного університету
ім. М.Є.Жуковського "ХАІ" за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
Автореферат розісланий 23 листопада 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради В.Ю.Незим


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТи
Актуальність теми. Одним із перспективних напрямків розвитку металогідридних технологій є застосування гетерних гідридоутворюючих інтерметалічних сполук у системах забезпечення ізотопами водню роботи електрофізичних енергоустановок. При цьому виконуються функції компактного зберігання, очищення та керованого напуску газу в пристрій-споживач. Особливості вакуумно-плазмових технологічних процесів породжують ряд специфічних проблем. По-перше, це питання ефективного відкачування ізотопів водню під тиском нижче атмосферного із вакуумної камери електрофізичної установки. Розв'язання цього завдання ускладнюється значною різницею в рівнях тиску робочого газу в різних зонах вакуумного тракту. По-друге, побудована за традиційними схемами система газозабезпечення електрофізичної установки потребує зберігання та подавання робочого газу з підвищеним тиском і застосуванням складного устаткування. Це може призвести до зниження надійності систем газозабезпечення. Зважаючи на те, що у ряді випадків як робочий газ використовуються дейтерій, тритій або їх суміш, а також те, що останній є радіоактивним і має підвищену активність у реакціях ізотопного обміну, – це може ускладнити радіаційне оточення. По-третє, характерні для вакуумно-плазмових процесів високі рівні енергій і потужностей призводять до підвищених радіаційних і теплових навантажень на елементи конструкції електрофізичних установок. У зв'язку з цим особливої актуальності набуває задача підвищення енергетичної і газової ефективностей електрофізичних енергоустановок.
Ефективним шляхом розв'язання цієї проблеми є застосування поліфункціональних металогідридних елементів у системах газового живлення електрофізичних установок. Перспективними матеріалами для вирішення вказаних проблем вакуумно-плазмових технологій є поліметалічні композиції Zr-V і Zr-V-Fe. Вони характеризуються відносно високою об'ємною густиною зберігання водню та задовільною динамікою процесів сорбції-десорбції у широкому діапазоні термодинамічних параметрів. Властивості вказаних сполук відкривають перспективи для створення принципово нових фізико-енергетичних систем, які мають підвищені енергетичну і газову ефективності. В них металогідрид відіграє роль основного функціонального елемента, який разом з комплексним розв'язанням допоміжних задач відкачування, компактного зберігання, очищення та керованого напуску ізотопів водню забезпечує підвищення ефективності їх роботи за рахунок емісії активованого водню в робочу зону вакуумної камери електрофізичної установки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТЕПЛОВИКОРИСТОВУЮЧІ МЕТАЛОГІДРИДНІ СИСТЕМИ ГАЗОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕЛЕКТРОФІЗИЧНИХ ЕНЕРГОУСТАНОВОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок