Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА ДІАГНОСТУВАННЯ СТАНУ ЗОВНІШНЬОГО ОБВОДУ КРИЛА ЛІТАКА У ПОЛЬОТІ

МЕТОДИКА ДІАГНОСТУВАННЯ СТАНУ ЗОВНІШНЬОГО ОБВОДУ КРИЛА ЛІТАКА У ПОЛЬОТІ

Назва:
МЕТОДИКА ДІАГНОСТУВАННЯ СТАНУ ЗОВНІШНЬОГО ОБВОДУ КРИЛА ЛІТАКА У ПОЛЬОТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,27 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
Гальченко Світлана Миколаївна
УДК 629.735.083.02/.03.004.58 (042.3)
МЕТОДИКА ДІАГНОСТУВАННЯ СТАНУ ЗОВНІШНЬОГО ОБВОДУ КРИЛА ЛІТАКА У ПОЛЬОТІ
Спеціальність 05.22.20 – Експлуатація та ремонт засобів транспорту
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Казак Василь Миколайович,
Національний авіаційний університет,
професор кафедри автоматизації та
енергоменеджменту
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Конахович Георгій Филимонович,
завідувач кафедри телекомунікаційних
систем
доктор технічних наук
Гусинін В’ячеслав Павлович,
заступник начальника управління
космічних комплексів Національного
космічного агентства України
Захист відбудеться " 31 " жовтня 2007 р. о 15 год 30 хв.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.03 в Національному авіаційному університеті за адресою: 03680, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03680, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розіслано " 28 " вересня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
канд. техн. наук, доцент,
старш. наук. співр. С.В. Павлова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема забезпечення безпеки, регулярності, економічності та комфортабельності польотів на сьогоднішній день залишається досить суттєвою, незважаючи на значний прогрес у розвитку авіаційної техніки. Сучасний рівень розвитку авіації та зростаюча інтенсивність польотів потребують також розвитку систем контролю і діагностування технічного стану повітряного судна (ПС) в цілому та окремих його функціональних систем і комплексів зокрема.
В процесі тривалої експлуатації ПС його льотно-технічні характеристики зазнають суттєвих змін. Більш суттєві зміни аеродинамічних характеристик відбуваються при раптових пошкодженнях обводів літака в результаті зіткнення з його поверхнею при великих швидкостях механічних, біологічних чи інших об’єктів. Небезпека таких пошкоджень полягає в тому, що вони мають випадковий характер і їх появу не можна передбачити. Результатом цих зіткнень в залежності від швидкості та маси об’єкту можуть бути як незначні вм’ятини, так і катастрофічні руйнування конструкції літака, або його систем. На жаль, сучасні існуючі методи контролю та діагностики не дозволяють реєструвати зміни стану зовнішнього обводу ПС безпосередньо у польоті. В той же час, наявність повної і достовірної інформації про час, місце та степінь раптового пошкодження у польоті дасть можливість об’єктивно оцінити розвиток аварійної ситуації і прийняти необхідні дії щодо запобігання її розвитку шляхом реорганізації управління ПС або зміни режиму польоту.
Науково-технічні досягнення з питань створення перспективних інформаційно-вимірювальних систем дає можливість розробити нові методи і методики діагностування зовнішнього обводу крила літака у польоті з реєстрацією моменту, місця та степені раптового пошкодження, а також класифікувати його за типом.
Дослідження роботи присвячені розгляду основних питань діагностування стану зовнішнього обводу крила літака у польоті.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами. Робота є складовою частиною досліджень, які проводяться в Національному авіаційному університеті і спрямовані на подальше вдосконалення методів забезпечення безпеки польотів і підвищення ефективності авіації. Роботу виконано відповідно до Державної програми розвитку авіаційного транспорту України на період до 2010 року, розробленої згідно з Указом Президента України від 18 жовтня 2000 року № 1143/2000 про рішення Ради національної безпеки й оборони України від 27 вересня 2000 року “Про стан авіаційного транспорту й авіаційної промисловості України”.
Мета і задачі дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МЕТОДИКА ДІАГНОСТУВАННЯ СТАНУ ЗОВНІШНЬОГО ОБВОДУ КРИЛА ЛІТАКА У ПОЛЬОТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок