Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАКТОРИ ЕФЕКТИВНОСТІ ОПЕРАТИВНОЇ ПАМ’ЯТІ У ДІЯЛЬНОСТІ ПЕРСОНАЛУ ЕНЕРГОСИСТЕМ

ФАКТОРИ ЕФЕКТИВНОСТІ ОПЕРАТИВНОЇ ПАМ’ЯТІ У ДІЯЛЬНОСТІ ПЕРСОНАЛУ ЕНЕРГОСИСТЕМ

Назва:
ФАКТОРИ ЕФЕКТИВНОСТІ ОПЕРАТИВНОЇ ПАМ’ЯТІ У ДІЯЛЬНОСТІ ПЕРСОНАЛУ ЕНЕРГОСИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,42 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА ІНЖЕНЕРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ
САПЄЛЬНІКОВА Тетяна Станіславівна
УДК 159.9:62
ФАКТОРИ ЕФЕКТИВНОСТІ ОПЕРАТИВНОЇ ПАМ’ЯТІ У ДІЯЛЬНОСТІ ПЕРСОНАЛУ ЕНЕРГОСИСТЕМ
19.00.03 - психологія праці, інженерна психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській інженерно-педагогічній академії
Міністерства освіти і науки України, м. Харків
Науковий керівник | доктор психологічних наук, професор
Бочарова Світлана Петрівна,
Українська інженерно-педагогічна академія, завідувач кафедри психології.
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, професор
Балл Георгій Олексійович,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України, завідуючий лабораторії методології та теорії психології, м. Київ;
кандидат психологічних наук,
Віденєєв Ігор Олександрович,
Національний університет внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України,
доцент кафедри прикладної психології,
м. Харків.
Провідна установа | Інститут педагогіки та психології професійної освіти АПН України, відділ психології трудової та професійної підготовки, м. Київ.
Захист відбудеться "10" грудня 2003 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр К64.108.01 в Українській інженерно-педагогічній академії за адресою: 61003, м. Харків, вул. Університетська, 16.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української інженерно-педагогічної академії за адресою: 61003, м. Харків, вул. Університетська, 16.
Автореферат розісланий 6 листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Плохіх


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Актуальнішою проблемою сучасної психології праці і інженерної психології є визначення психологічних механізмів, що забезпечують ефективність і надійність роботи персоналу енергосистем, зокрема, в України. Одним з таких важливіших психологічних механізмів є мнемічна система людини-оператора, процеси оперативної пам’яті. Вивчення проблеми оперативної пам'яті має великий теоретичний і практичний інтерес для вирішення актуальних питань організації операторської діяльності. Оперативна пам'ять (ОП) є необхідною ланкою мнемічної діяльності людини, що в значній мірі визначає результати роботи мнемічної системи в цілому. Вивчення функціональних механізмів оперативної короткочасної пам'яті є необхідною умовою більш глибокого розкриття загально-психологічних закономірностей пам'яті і умов підвищення ефективності пізнавальної і професійної діяльності людини. Практичний аспект цієї проблеми особливо важливий для розкриття закономірностей переробки інформації в діяльності операторів автоматизованих систем керування. При швидкісних режимах переробки сигналів в автоматизованих системах велике навантаження падає на оперативну короткочасну пам'ять. Звідси випливає необхідність пошуку оптимальних умов забезпечення ефективності роботи цієї пам'яті, що вимагає у свою чергу, чіткого визначення її кількісних і якісних характеристик, виявлення її операційного складу, вивчення індивідуальних розходжень та ін.
У силу цих обставин оперативна короткочасна пам'ять стала об'єктом посиленого експериментального вивчення в сучасній загальній і інженерній психології (Дж.Міллер, Дж.Сперлінг, Д.Норман, П.І.Зінченко, В.П.Зінченко, Г.В.Репкіна, Н.І.Рижкова, П.Б.Невєльський, С.П.Бочарова. В.Я Ляудіс і ін.).
Виділення особої мнемічної функції – функції часової регуляції діяльності - внесло новий принцип у дослідження пам'яті на основі визначення її трьох нових видів – довгострокової, короткочасної і оперативної. Довгострокова пам'ять (ДП) – система тривалого збереження досвіду суб’єкта , що дозволяє застосування складних прийомів сенсорної і семантичної переробки інформації. Технічним аналогом ДП може служити інформаційна система “internet”. Короткочасна пам’ять (КП) – це процес невеликої тривалості: від декількох хвилин до декількох секунд, протягом яких відбувається повний цикл прийому, збереження, переробки і відтворення сигналів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФАКТОРИ ЕФЕКТИВНОСТІ ОПЕРАТИВНОЇ ПАМ’ЯТІ У ДІЯЛЬНОСТІ ПЕРСОНАЛУ ЕНЕРГОСИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок