Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРО СТІЙКІСТЬ ТА СТАБІЛІЗАЦІЮ РУХУ ТВЕРДОГО ТІЛА ТА СИСТЕМИ ЗВ'ЯЗАНИХ ТВЕРДИХ ТІЛ З ПОРОЖНИНАМИ, ЯКІ МІСТЯТЬ БАГАТОШАРОВУ РІДИНУ ТА ПРУЖНІ ВКЛЮЧЕННЯ

ПРО СТІЙКІСТЬ ТА СТАБІЛІЗАЦІЮ РУХУ ТВЕРДОГО ТІЛА ТА СИСТЕМИ ЗВ'ЯЗАНИХ ТВЕРДИХ ТІЛ З ПОРОЖНИНАМИ, ЯКІ МІСТЯТЬ БАГАТОШАРОВУ РІДИНУ ТА ПРУЖНІ ВКЛЮЧЕННЯ

Назва:
ПРО СТІЙКІСТЬ ТА СТАБІЛІЗАЦІЮ РУХУ ТВЕРДОГО ТІЛА ТА СИСТЕМИ ЗВ'ЯЗАНИХ ТВЕРДИХ ТІЛ З ПОРОЖНИНАМИ, ЯКІ МІСТЯТЬ БАГАТОШАРОВУ РІДИНУ ТА ПРУЖНІ ВКЛЮЧЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,28 KB
Завантажень:
5
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРИКЛАДНОЇ МАТЕМАТИКИ І МЕХАНІКИ
Кононов Юрій Микитович
УДК 531.38: 531.36: 533.6.013.42
ПРО СТІЙКІСТЬ ТА СТАБІЛІЗАЦІЮ РУХУ ТВЕРДОГО ТІЛА ТА СИСТЕМИ ЗВ'ЯЗАНИХ ТВЕРДИХ ТІЛ З ПОРОЖНИНАМИ, ЯКІ МІСТЯТЬ БАГАТОШАРОВУ РІДИНУ ТА ПРУЖНІ ВКЛЮЧЕННЯ
01.02.01 – теоретична механіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Донецьк-2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант: академік НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор Шевченко Володимир Павлович, Донецький національний університет, ректор університету, завідувач кафедри прикладної механіки і комп'ютерних технологій.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук Болграбська Ірина
Олександрівна, Інститут прикладної математики і механіки НАН України, провідний науковий співробітник відділу технічної механіки, м.Донецьк.
доктор фізико-математичних наук, професор Самсонов Віталій Олександрович, Інститут механіки МДУ ім. М.В.Ломоносова, головний науковий співробітник, м. Москва, Росія;
доктор фізико-математичних наук, професор, Копачевський Микола Дмитрович, Таврійський національний університет ім. В.І.Вернадського, завідувач кафедри математичного аналізу, м.Сімферополь.
Провідна установа: Інститут математики НАН України, відділ динаміки і
стійкості багатовимірних систем, м. Київ.
Захист відбудеться “14” червня 2006р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.193.01 при Інституті прикладної математики і механіки НАН України за адресою: 83114, м. Донецьк, вул. Рози Люксембург, 74.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту прикладної математики і механіки НАН України за адресою: 83114, м. Донецьк, вул. Рози Люксембург, 74.
Автореферат розісланий “____” _______________ 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ковалевський О.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертаційна робота присвячена питанням стійкості та стабілізації руху твердого тіла та системи зв'язаних твердих тіл з порожнинами, які містять рідину (СЗТТР), а також дослідженню впливу стратифікації рідини та пружних включень на динаміку і стійкість руху твердого тіла. Робота складається з двох частин. У першій частині (розділи 3-5) розглядаються задачі стійкості та стабілізації обертального руху твердого тіла з рідиною та СЗТТР, а в другій частині (розділи 6-8) – задачі стійкості та стабілізації малих коливань твердого тіла з багатошаровою рідиною, яка не обертається, та твердим тілом з багатошаровою рідиною, розділеною пружними пластинками. Під пружними включеннями маються на увазі пружні сферичні шарніри в СЗТТР (перша частина роботи) та пружні пластинки чи мембрани, розташовані на вільній та внутрішній поверхнях багатошарової рідини (друга частина).
Актуальність теми. Основним питанням при дослідженні руху твердого тіла з порожнинами, які містять рідину, є питання стійкості руху твердого тіла, тому що відносний рух рідини в порожнині дестабілізуюче впливає на динаміку твердого тіла. У цьому зв'язку виникає задача про пошук можливостей стабілізації нестійкого руху твердого тіла з рідиною. Очевидно, що першою можливістю стабілізації є обмеження рухливості рідини шляхом введення в порожнину різних перегородок, а у випадку часткового заповнення – обмеження рухливості вільної поверхні рідини.
Іншою можливістю стабілізації є використання гіроскопічних сил. Так, наприклад, можна спробувати стабілізувати нестійке обертання твердого тіла з рідиною твердими тілами, які обертаються, зв'язаними з ним спільними точками та пружними моментами, що відновлюються. Можна розглянути і більш загальну задачу про стабілізацію руху СЗТТР твердими тілами, які обертаються.
Слід зазначити, що задача про рух СЗТТР має і самостійне наукове та прикладне значення, тому що багато об'єктів сучасної техніки (ракетно-космічні системи, танкери, поїзди, що перевозять рідкі вантажі, автоцистерни та багато чого іншого) можуть бути з достатньою для практики точністю представлені у виді СЗТТР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: ПРО СТІЙКІСТЬ ТА СТАБІЛІЗАЦІЮ РУХУ ТВЕРДОГО ТІЛА ТА СИСТЕМИ ЗВ'ЯЗАНИХ ТВЕРДИХ ТІЛ З ПОРОЖНИНАМИ, ЯКІ МІСТЯТЬ БАГАТОШАРОВУ РІДИНУ ТА ПРУЖНІ ВКЛЮЧЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок