Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ДВОВИМІРНИЙ СКІНЧЕННОЕЛЕМЕНТНИЙ АНАЛІЗ КОНТАКТНИХ ЗАДАЧ ІЗ ВРАХУВАННЯМ ТЕПЛООБМІНУ

Загрузка...

ДВОВИМІРНИЙ СКІНЧЕННОЕЛЕМЕНТНИЙ АНАЛІЗ КОНТАКТНИХ ЗАДАЧ ІЗ ВРАХУВАННЯМ ТЕПЛООБМІНУ / сторінка 3

Назва:
ДВОВИМІРНИЙ СКІНЧЕННОЕЛЕМЕНТНИЙ АНАЛІЗ КОНТАКТНИХ ЗАДАЧ ІЗ ВРАХУВАННЯМ ТЕПЛООБМІНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,86 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
У вступі обгрунтовується актуальність та важливість вибраного напрямку досліджень, його практична і наукова цінність, формулюється мета та визначаються задачі роботи, а також стисло викладаються основні положення, що виносяться на захист.
У першому розділі проведено огляд робіт, присвячених різноманітним методам розв’язання задач із врахуванням контактної взаємодії між елементами конструкцій.
Історично першими в теорії контактних задач були дослідження Г. Герца, який одержав розподіл місцевих напружень в області локального контакту пружніх тіл. Вагомий внесок в розвиток методів розв’язку задач контактної взаємодії зробили роботи В. М. Абрамова, В. М. Александрова, Д. Барбера, Л. О. Галіна, Д. Гладуелла, Д. Грінвуда, Н. Губера, Д. Даффі, К. Джонсона, Д. Калкера, Б. Я. Кантора, Р. Д. Міндліна, С. Г. Міхліна, М. І. Мусхілішвілі, Г. Я. Попова, В. С. Проценко, В. Л. Рвачова, М. С. Синєкопа, Д. І. Шермана, І. Я. Штаєрмана та інших вчених.
Серед методів чисельного аналізу одним із найбільш ефективних і універсальних являється МСЕ, який, завдяки своїй алгоритмічності і гнучкості при описанні досліджуваної області, може бути застосований для розрахунку конструкцій практично любої складності.
Відомі методи розрахунку контактних задач за допомогою МСЕ можна поділити на кілька напрямків. Найбільш простий з алгоритмічної точки зору спосіб, що базується на обчисленні коефіцієнтів взаємного впливу точок взаємодіючих тіл у нормальному та дотичному напрямках. Такий підхід використовувався у роботах А. В. Дувідзона, С. Е. Уманського, Б. Парсонса, Б. Вільсона.
Існує група методів розв’зання контактної задачі МСЕ, основні положення якої грунтуються на тому, що умови взаємодії тіл моделюються за допомогою співвідношень фізично нелінійних задач механіки твердого тіла, тобто механіка контакту розглядається по аналогії з фізичною нелінійністю матеріалу. Першими роботами в цій області були дослідження Р. Михайловського, З. Мроза, В. Фрідріксона.
Особливе місце займають методи, які для об’єднання контактуючих тіл в одну систему використовують спеціальні елементи, що розміщені між їх вузлами у межах контакту. Ідея застосування елементів особливого типу належить Р. Гудману, Р. Тейлору та Т. Бреккету і розвивалась далі Е. Струвером, А. М. Паутовим, П. П. Гонтаровським, М. Г. Мелещенком та ін.
Більшість елементів конструкцій в процесі роботи, контактуючи між собою, підлягають дії нестаціонарних теплових і силових полів. Причому розподіл температур суттєво залежить від зони контакту і контактного тиску, а НДС і характер взаємодії визначаються температурним полем. В цьому випадку саме термоконтактна постановка задачі може коректно відобразити реальні умови взаємодії.
Одними з перших в області температурних контактних задач були роботи М. М. Бородачова, М. В. Коровчинського, Д. В. Гриліцького Г. М. Савіна. Значне коло задач у термоконтактній постановці розглянуто у працях В. Г. Габрусєва, Б. Г. Шелестовського, Я. С. Уфлянда, М. М. Лєбєдєва, А. М. Підгорного, П. П. Гонтаровського та ін. У більшості публікацій тепловий контакт вважався ідеальним. Б. Є. Гейтвуд вводить коефіцієнт контактної термічної взаємодії, що змінюється від нуля (ідеальна теплоізоляція) до одиниці (ідеальна теплопровідність). На основі аналізу багатьох експериментальних результатів Ю. П. Шликов, Б. А. Ганін і С. М. Царевський для термічної провідності контакту одержали залежність, яка дозволяє врахувати всі найважливіші фактори взаємодії (контактний тиск, шорсткість контактуючих поверхонь, теплопровідність середовища в зоні контакту, міцнісні характеристики взаємодіючих матеріалів).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ДВОВИМІРНИЙ СКІНЧЕННОЕЛЕМЕНТНИЙ АНАЛІЗ КОНТАКТНИХ ЗАДАЧ ІЗ ВРАХУВАННЯМ ТЕПЛООБМІНУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок