Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ДВОВИМІРНИЙ СКІНЧЕННОЕЛЕМЕНТНИЙ АНАЛІЗ КОНТАКТНИХ ЗАДАЧ ІЗ ВРАХУВАННЯМ ТЕПЛООБМІНУ

ДВОВИМІРНИЙ СКІНЧЕННОЕЛЕМЕНТНИЙ АНАЛІЗ КОНТАКТНИХ ЗАДАЧ ІЗ ВРАХУВАННЯМ ТЕПЛООБМІНУ / сторінка 7

Назва:
ДВОВИМІРНИЙ СКІНЧЕННОЕЛЕМЕНТНИЙ АНАЛІЗ КОНТАКТНИХ ЗАДАЧ ІЗ ВРАХУВАННЯМ ТЕПЛООБМІНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,86 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Для цієї ж конструкції розглянуто температурну задачу для нової, більш коректної розрахункової схеми. Розподіл стаціонарного температурного поля наведено на рис.1. Нестаціонарна задача розв’язана для двох випадків: а) без врахування теплообміну в зоні контакту з зовнішнім середовищем; б) з врахуванням теплообміну. Початкова температура апарата приймалась рівною 40°С, води – 4°С Розподіл контактного тиску на склоелементі у різні моменти часу при занурюванні ілюмінатора у воду на глибину h зображено на рис.2. В перші 240 с, внаслідок нерівномірного охолодження з внутрішньої та зовнішньої сторін, взаємодія спостерігається не по всій довжині АВ. Спочатку поверхні контактують в точці А, потім – в точці В, через 250 с – по всій поверхні. При досягненні глибини 200 м розподіл контактного тиску носить більш нерівномірний характер, ніж на стаціонарному режимі (крива 4). Одержані результати показують, що навіть незначні температурні перепади можуть суттєво впливати на НДС склоелементів.
Таким чином, проведені дослідження показують, що розроблена методика і програмне забезпечення дають змогу одержувати достовірні результати і можуть бути використані при розрахунках реальних технічних задач.
Четвертий розділ присвячено дослідженню термонапруженого стану конструкцій із врахуванням теплообміну між їх співдотичними поверхнями.
У підрозділі 4.1 розглянуто термонапружену посадку турбінного диска на вал, яка здійснюється його нагрівом до температури теплового збору. Охолодження забезпечується перепуском води по розточці валу і за допомогою повітря через решту поверхні. Натяг повинен бути достатнім для того, щоб після його послаблення при робочому числі обертів, контактний тиск між диском і валом міг передавати необхідний крутильний момент. Розглядалась нестаціонарна задача при ідеальному просковзуванні і з врахуванням тертя. На рис.3 представлена розрахункова схема конструкції з ізотермами розподілу температур для часу 8 хвилин від моменту збору. Врахування сил тертя зменшує зону контактної взаємодії. При ідеальному контакті диск з валом був з'єднаний через 8 хвилин, а при наявності тертя – тільки через 20. Далі задача розв'язувалась спочатку при робочих обертах (спостерігалось падіння контактних напружень); потім при критичних =377 рад/с (відбулося часткове звільнення диска від валу, причому при ідеальному контакті зона відриву була в 1,5 рази більша); далі оберти були повернені до нормальних (при цьому зріс контактний тиск, а при врахуванні тертя частина поверхні почала просковзувати в зворотньому напрямку). На рис.4 представлений розподіл контактних напружень, який встановився в конструкції.
Таким чином, розроблена методика та програмне забезпечення дають змогу моделювати технологічні процеси теплового збору з врахуванням історії навантаження, розрахувати режими нагріву конструкції для здійснення розбору, відстежити при цьому появу пластичних деформацій.
Розглянута постановка моделювання термомеханічних процесів коректна саме в рамках термоконтактної задачі, особливо з врахуванням тертя між деталями.
У підрозділі 4.2 представлено результати дослідження впливу монтажного зазора на НДС жарового кільця двотактного дизеля. Для цієї конструкції в літературі відомі рішення без врахування зміни теплообміну в зоні контакту при зміні монтажного зазора. У даній роботі розглядається осесиметрична термоконтактна задача з умовами теплообміну на ділянці можливого контакту з гільзою, що визначаються в процесі розв'язання і залежать від розподілу контактного тиску. З метою спрощення постановки, розглядалася задача про штамп. Розрахункова схема конструкції представлена на рис.5. Деформаціями гільзи від взаємодії з кільцем нехтували, задаючи переміщення дзеркала, змінне вздовж циліндра. З боку зовнішньої поверхні кільця задається середня за цикл роботи дизеля температура дзеркала і великий коефіцієнт теплообміну. Між зовнішньою торовою (R=640мм) поверхнею кільця і дзеркалом вводиться контактний шар, що враховує монтажний зазор і односторонню взаємодію поверхонь.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ДВОВИМІРНИЙ СКІНЧЕННОЕЛЕМЕНТНИЙ АНАЛІЗ КОНТАКТНИХ ЗАДАЧ ІЗ ВРАХУВАННЯМ ТЕПЛООБМІНУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок