Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ДВОВИМІРНИЙ СКІНЧЕННОЕЛЕМЕНТНИЙ АНАЛІЗ КОНТАКТНИХ ЗАДАЧ ІЗ ВРАХУВАННЯМ ТЕПЛООБМІНУ

Загрузка...

ДВОВИМІРНИЙ СКІНЧЕННОЕЛЕМЕНТНИЙ АНАЛІЗ КОНТАКТНИХ ЗАДАЧ ІЗ ВРАХУВАННЯМ ТЕПЛООБМІНУ / сторінка 8

Назва:
ДВОВИМІРНИЙ СКІНЧЕННОЕЛЕМЕНТНИЙ АНАЛІЗ КОНТАКТНИХ ЗАДАЧ ІЗ ВРАХУВАННЯМ ТЕПЛООБМІНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,86 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Розглядалися три варіанти монтажного зазора 0,12; 0,18; 0,24 мм, які відповідають переміщенням точки z=1 зовнішньої поверхні кільця 0,21; 0,24; і 0,27 мм в районі форсуночного поясу та 0,16; 0,19; 0,22 мм в зоні вікон. Середній контактний тиск між гільзою і кільцем для розрахунку температурного поля визначався для трьох положень: 1) в районі форсуночного поясу в момент максимального тиску газів (р=14МПа); 2) в районі форсуночного поясу до початку подачі палива (р=8 МПа); 3) в районі вікон після їх закриття, коли тиск мінімальний (р=0,2МПа). Хоча граничні умови теплообміну з боку гільзи задавались середніми за цикл роботи, в кожному положенні має місце різний характер розподілу контактних напружень і полів температур. В дійсності температура не повинна зазнавати значних змін за цикл роботи двигуна, тому за результатами розрахунків був заданий усереднений контактний тиск і одержано стаціонарне температурне поле кільця, загальне для всіх його положень. З цим полем і розв'язуються кінцеві контактні задачі для визначення розмаху напруженого стану кільця.
Розподіл температур на зовнішній поверхні кільця в залежності від величини монтажного зазору наведено на рис.6. Найбільш близьким до оптимального для даної конструкції являється зазор 0,18 мм, розподіл контактного тиску для нього представлено на рис.7, де криві 1-3 відповідають трьом положенням кільця. Температурне поле для цього випадку зображено на рис.5. При зменшенні зазору контактний тиск значно зростає, що може призвести до задиру поверхні.
Окружні напруження – максимальні по величині і складають основну частину еквівалентних, розмах яких визначається зміною радіуса гільзи вздовж осі за рахунок температури і тиску газів. Осьові напруження несуттєво залежать від величини зазору і мало збільшуються із зростанням тиску газів, так як формуються, в основному, за рахунок згину манжети.
Одержані результати дозволяють оцінити термонапружений стан кільця і його здатність відстежувати зазор по відношенню до дзеркала гільзи. Врахування практично всіх важливих факторів, які визначають умови роботи жарового кільця, підвищує цінність розрахунків на етапі проектування і доводки двигуна, дало змогу на основі використання термометричних даних для попередньої моделі кільця з зовнішнім діаметром 120 мм визначити НДС для кільця з діаметром 140 мм.
У підрозділі 4.3 наведено розрахунок температурних полів та НДС гільзи циліндра двотактного дизеля, яка має досить складну конструктивну форму, що визначається 42 напівкруглими каналами для охолодження, бандажована з натягом 0,02 мм зовнішнім циліндром для достатньої жорсткості в районі форсуночного поясу. Максимальні напруження оцінювались за допомогою наближених плоскої (рис.8) і осесиметричної (рис.9) розрахункових схем. Дослідження термонапруженого стану на основі плоскої моделі здійснені по поперечному перетину гільзи в районі форсуночного поясу, де напруження і температура максимальні. Ця модель дозволяє коректнопредставити розподіл напружень в круговому напрямку, але не враховує зміну навантаження і теплових полів в осьовому. Для їх уточнення розглянута осесиметрична модель. Ребра фрезерованих каналів при цьому замінюються анізотропним тілом чи підобластю з плоским напруженим станом і внутрішнім теплообміном. Граничні умови теплообміну змінювалися в осьовому напрямку, що відобра жає реальну теплову дію на гільзу. Максимальні рівні напружень у гільзі та бандажі представлені в табл.1
Окружні і контактні напруження добре узгоджуються між собою, а осьові приймались з осесиметричного розрахунку. Зміна граничних умов теплообміну в осьовому напрямку значно не погіршує близькості результатів для обох моделей. Таким чином, за допомогою комбінації плоских і осесиметричних розрахункових схем в ряді випадків можна дати оцінку НДС конструкцій з тривимірним полем напружень. Використання термоконтактного скінченного елементу в розрахунковій схемі гільзи дозволяє коректно визначити температурні поля, які залежать від умов контакту гільзи з бандажем.
Таблиця 1 |
Гільза | Бандаж | Контак.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ДВОВИМІРНИЙ СКІНЧЕННОЕЛЕМЕНТНИЙ АНАЛІЗ КОНТАКТНИХ ЗАДАЧ ІЗ ВРАХУВАННЯМ ТЕПЛООБМІНУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок