Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УЧАСТЬ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ У РЕАЛІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРОЕКТУ В 50 -70-х рр. ХІХ СТ.

УЧАСТЬ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ У РЕАЛІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРОЕКТУ В 50 -70-х рр. ХІХ СТ.

Назва:
УЧАСТЬ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ У РЕАЛІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРОЕКТУ В 50 -70-х рр. ХІХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,20 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
Попова Наталія Олександрівна
УДК 94 (477) „1850/1870”
УЧАСТЬ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ У РЕАЛІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРОЕКТУ В 50 -70-х рр. ХІХ СТ.
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Черкаси – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Масненко Віталій Васильович,
Черкаський національний університет
ім. Б. Хмельницького,
завідувач кафедрою історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Казьмирчук Григорій Дмитрович,
Київський національний університет
ім. Т. Шевченка,
завідувач кафедрою історії
для гуманітарних факультетів
кандидат історичних наук, доцент
Мойсієнко Василь Миколайович,
Черкаський національний університет
ім. Б. Хмельницького,
доцент кафедри публічного права
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ історії України ХІХ – початку ХХ ст.
Захист відбудеться „ 17”січня 2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 73.053.01 у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького за адресою: 18031, м. Черкаси, бульв. Шевченка, 81, кім. 211.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22).
Автореферат розісланий „ 15 ”грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Корновенко С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний етап розвитку української державності активізував вивчення проблем, пов’язаних із осмисленням історичного досвіду минулого. Особливого значення в цьому контексті набуває потреба докладного і всебічного вивчення значення і місця інтелігенції в історії України.
Найбільш повно роль інтелігенції виявилася в процесі модерного націотворення в ХІХ ст., оскільки вона, усвідомивши себе провідною силою суспільства, створювала й пропагувала національно-політичні ідеї та залучала до їхньої реалізації інші верстви суспільства. Саме інтелігенція в усіх країнах світу, а особливо в Центрально-Східноєвропейському регіоні, спираючись на такі етнічні чинники, як мова, література, етно-культурна традиція, відтворена у фольклорі та в історії, створювала впродовж усього ХІХ ст. концепцію існування націй і народів.
Українське модерне націотворення безпосередньо залежало від діяльності інтелігенції, яка, використовуючи націотворчий досвід своїх європейських колег, сформувала власну концепцію української нації. Особливе місце в цьому контексті відведено поколінню третьої чверті ХІХ ст., яке за умови асиміляції економічної й політичної еліти українського суспільства вимушене було перебрати на себе її функції і стати єдиною силою, яка не тільки створювала модель української нації, але й втілювати її в життя.
Актуальність дослідження підтверджується і тим, що сформовані протягом окресленого періоду громадсько-політичні погляди інтелігенції, зокрема вироблені нею методи і форми національно-визвольної боротьби, стали підґрунтям для реалізації державно-політичної ідеї на початку ХХ ст., яка є безпосередньою попередницею сучасності. Адекватне відтворення громадсько-політичних поглядів тогочасних інтелектуалів може слугувати орієнтиром у процесі формування сучасної національної свідомості.
Важливість дослідження українського націотворення третьої чверті ХІХ ст. полягає в його тісному зв’язку із націотворенням поляків, росіян, білорусів, литовців та інших європейських народів. Крім того, такий підхід дозволяє простежити особливості націотворчих процесів у всьому Центрально-Східноєвропейському регіоні.
Розгляд теми передбачає студіювання низки фундаментальних проблем загальнотеоретичного характеру, як-от: визначення місця й значення мовного, історичного, міфологічного, релігійного та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: УЧАСТЬ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ У РЕАЛІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРОЕКТУ В 50 -70-х рр. ХІХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок