Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ВРОЖАЙНІСТЬ І ЯКІСТЬ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ ПРИ СІВБІ ІНКРУСТОВАНИМ НАСІННЯМ

ВРОЖАЙНІСТЬ І ЯКІСТЬ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ ПРИ СІВБІ ІНКРУСТОВАНИМ НАСІННЯМ / сторінка 2

Назва:
ВРОЖАЙНІСТЬ І ЯКІСТЬ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ ПРИ СІВБІ ІНКРУСТОВАНИМ НАСІННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,04 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Об’єкт дослідження: рослини цукрових буряків, отримані з інкрустованого насіння.
Предмет дослідження: формування врожаю цукрових буряків при сівбі інкрустованим насінням.
Методи дослідження: лабораторний – визначення енергії проростання і схожості насіння; польовий - вивчення фізіологічної реакції рослин на процеси формування продуктивності цукрових буряків при використанні для сівби інкрустованого насіння; лабораторно-польовий – визначення якісних показників росту і розвитку рослин, токсичності грунту і мікроорганізмів в ньому; математично-статистичний – дисперсійний аналіз, визначення кореляційної залежності між елементами технології, що впливають на врожайність і якість продукції; економіко-порівняльний та розрахунковий – визначення ефективності виробництва цукрових буряків.
Наукова новизна. Вперше в умовах центральної частини Лісостепу України вивчено ріст, розвиток рослин цукрових буряків, урожайність і якість їх коренеплодів під впливом нових хімічних препаратів та їх композицій для інкрустації насіння. Встановлено, що при використанні для сівби насіння, інкрустованого пестицидами, зберігались сходи цукрових буряків від пошкодження фітофагами, що дозволяло досягти необхідної густоти рослин і сприяло підвищенню продуктивності цукрових буряків. Визначено економічну та енергетичну ефективність використання для сівби насіння інкрустованого пестицидами.
Розроблено нову композицію інсектицидів, яка забезпечує триваліший порівняно з еталоном термін захисної дії рослин цукрових буряків від пошкоджуваності шкідниками і високий рівень продуктивності культури.
Практичне значення і реалізація результатів досліджень. Компоненти для інкрустації насіння цукрових буряків виключають негативну дію на рослини і сприяють збільшенню густоти рослин на - 8,3-14,6%, підвищенню врожайності коренеплодів на - 4,4-6,4 т/га і збору цукру на - 0,8-1,2 т/га порівняно з контролем.
Використання для сівби насіння цукрових буряків інкрустованого новими препаратами у виробничих умовах проведено у 2002 році в сільськогосподарському виробничому кооперативі агрофірми (СВК АФ) “Перемога” Кагарлицького району, Київської області і підтвердило їх високу ефективність.
Апробація роботи. Результати досліджень доповідались на науковій конференції “Селекція, насінництво і технологія вирощування цукрових буряків та інших культур бурякової сівозміни” (ІЦБ УААН, 2000 р.); на розширеному засіданні спеціалістів лабораторій Інституту цукрових буряків УААН на Білоцерківській ДСС (2000 р.); на засіданні методичної ради технологічного відділу Інституту цукрових буряків у 2000 – 2002 рр., на науково-методичних нарадах спеціалістів з захисту рослин Інституту цукрових буряків і мережі його дослідно-селекційних станцій у 1999-2003 рр.
Наукові положення, які виносяться на захист:
-
вплив компонентів для інкрустації насіння цукрових буряків на енергію проростання і схожість насіння;
-
особливості росту і розвитку рослин цукрових буряків при сівбі насінням, інкрустованим новими інсектицидами і їх композиціями;
-
ефективність дії інсектицидів і їх композицій для інкрустації насіння цукрових буряків проти основних наземних шкідників сходів культури;
-
вплив хімічних препаратів для інкрустації насіння на токсичність грунту і склад його мікрофлори;
-
продуктивність цукрових буряків і технологічні якості коренеплодів залежно від компонентів, що застосовувались для передпосівної обробки насіння;
-
економічна і енергетична ефективність передпосівної інкрустації насіння цукрових буряків.
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота виконана автором особисто при сприянні співробітників лабораторій захисту цукрових буряків від шкідників та хвороб, фізіології і агроекомоніторингу Інституту цукрових буряків УААН. Здобувачем розроблено програму досліджень, виконано увесь обсяг експериментальних робіт (закладка дослідів, проведення обліків і спостережень у лабораторних та польових умовах), опрацьовано і проаналізовано результати досліджень, сформульовані висновки і пропозиції виробництву.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВРОЖАЙНІСТЬ І ЯКІСТЬ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ ПРИ СІВБІ ІНКРУСТОВАНИМ НАСІННЯМ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок