Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ВРОЖАЙНІСТЬ І ЯКІСТЬ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ ПРИ СІВБІ ІНКРУСТОВАНИМ НАСІННЯМ

ВРОЖАЙНІСТЬ І ЯКІСТЬ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ ПРИ СІВБІ ІНКРУСТОВАНИМ НАСІННЯМ / сторінка 3

Назва:
ВРОЖАЙНІСТЬ І ЯКІСТЬ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ ПРИ СІВБІ ІНКРУСТОВАНИМ НАСІННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,04 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Тему дисертаційної роботи затверджено рішенням Вченої ради Інституту цукрових буряків, протокол № 18 від 15.08.2000 р.
Публікації. За матеріалами дисертації опубліковано п’ять наукових праць, чотири з яких у фахових виданнях, одержано три патенти на винаходи №44509 А. Україна МКВ А 01С1/06, №44510 А. Україна МКВ А 01С1/06, №44511 А. Україна МКВ А 01С1/06.
Обсяг і структура дисертації. Дисертаційна робота викладена на 153 сторінках машинописного тексту, містить 25 таблиць, 12 рисунків і 9 додатків. Дисертація складається зі вступу, 6 розділів, висновків та рекомендацій виробництву. Список використаної літератури містить 232 джерела, із яких 15 іноземних.
ЗМІСТ РОБОТИ
ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ
У розділі подано детальний аналіз літературних джерел з питань росту, розвитку і формування врожайності цукрових буряків і впливу пестицидів на фізіологічні процеси та продуктивність рослин.
Як показує світова і вітчизняна практика, надійним шляхом підвищення врожайності та валових зборів сільськогосподарських культур є впровадження у виробництво інтенсивних технологій їх вирощування. Однією із важливих складових при вирощуванні цукрових буряків за українською інтенсивною технологією є система захисту рослин, у тому числі інкрустація насіння хімічними препаратами.
У літературі недостатньо інформації про реакцію рослин цукрових буряків на сучасні протруйники. Зокрема, майже відсутні дані про їх вплив на розвиток рослин у початковий період росту і протягом вегетації культури, формування врожаю, що потребувало проведення спеціальних досліджень.
УМОВИ ТА МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ ДОСЛІДЖЕНЬ
Дослідження з визначення врожайності і якості цукрових буряків при сівбі інкрустованим насінням проводили упродовж 1999-2001 років у дослідному господарстві “Саливінківське” (Київська обл.), Інституті цукрових буряків. Виробничі досліди та впровадження наукових розробок проводили в СВК АФ “Перемога” Кагарлицького району, Київської області у 2002 році.
Ґрунти на дослідних ділянках – чорноземи малогумусні, мають високий потенціал родючості.
Клімат зони помірно-континентальний і в цілому сприятливий для вирощування цукрових буряків. Середньорічна кількість опадів знаходиться в межах 550-580 мм. Найбільше опадів припадає на серпень – 73,5 мм, найменше – на січень – 17,7 мм. У роки досліджень погодні умови були близькими до середніх багаторічних, характерні для зони.
Вирощування цукрових буряків у дослідах проводили за рекомендованою для даної зони технологією.
Вивчали: енергію проростання; лабораторну і польову схожість насіння; динаміку появи сходів; ріст рослин у початковий період; інтенсивність наростання біомаси рослин; динаміку накопичення сухих речовин та цукру в коренеплодах; продуктивність фотосинтезу; густоту рослин перед збиранням урожаю; врожайність, цукристість і технологічні якості коренеплодів. Також були визначені чисельність агрономічно цінних груп мікроорганізмів і токсичність грунту під впливом інкрустованого пестицидами насіння.
Всі дослідження проводилися у відповідності з методикою досліджень по цукрових буряках ІЦБ (1986) та загальноприйнятими методиками польового досліду (Б.А.Доспехов, 1979). Статистичний аналіз проводили за описовим, дисперсійним та кореляційним методами на ЕОМ Pentium II.
ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ І РОЗВИТКУ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ
ПРИ СІВБІ ІНКРУСТОВАНИМ НАСІННЯМ
Енергія проростання та схожість інкрустованого насіння. Енергія проростання характеризує життєздатну силу насіння. Вона є якісним показником біологічних властивостей посівного матеріалу і характеризує його фізіологічний стан та готовність до процесу проростання і знаходиться в тіснішому зв’язку з погодними факторами.
Вплив компонентів при інкрустації насіння на енергію його проростання і схожість досліджували в лабораторних умовах при двох температурних режимах +10 і +200С з метою максимального наближення цих показників до середньодобових температур повітря, що складаються в період сівби цукрових буряків. Пророщували насіння двох фракцій 4,5 х 5,5 мм ( маса 1000 насінин 19,8 г ) та 3,4 х 4,5 мм ( маса 1000 насінин 14,5 г ) за однакової відносної вологості повітря (на рівні 60%) (табл.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВРОЖАЙНІСТЬ І ЯКІСТЬ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ ПРИ СІВБІ ІНКРУСТОВАНИМ НАСІННЯМ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок