Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фазові рівноваги і властивості проміжних фаз у системах Ag2X – Ga2X3 – GeX2 (X – S, Se)

Фазові рівноваги і властивості проміжних фаз у системах Ag2X – Ga2X3 – GeX2 (X – S, Se)

Назва:
Фазові рівноваги і властивості проміжних фаз у системах Ag2X – Ga2X3 – GeX2 (X – S, Se)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,59 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ІВАНА ФРАНКА
ГОРГУТ Галина Петрівна
УДК 546.22/.68
Фазові рівноваги і властивості проміжних
фаз у системах Ag2X – Ga2X3 – GeX2 (X – S, Se)
02.00.01 – неорганічна хімія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі загальної та неорганічної хімії Волинського державного університету імені Лесі Українки Міністерства освіти і науки України, м.Луцьк
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Олексеюк Іван Дмитрович
Волинський державний університет
імені Лесі Українки, ректор
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Переш Евген Юлійович
Ужгородський національний університет,
завідувач кафедри неорганічної хімії
кандидат хімічних наук, доцент
Каличак Ярослав Михайлович
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
декан хімічного факультету
Провідна установа: Донецький національний університет,
хімічний факультет,
Міністерство освіти і науки України,
м. Донецьк
Захист відбудеться “23” травня 2002 р. о 1600 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 з хімічних наук Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: м.Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, аудиторія № 2.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м.Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “17” квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Яремко З.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний науково-технічний прогрес в значній мірі визначається успіхами матеріалознавства, особливо напівпровідникового і оптикоелектронного. Спектр речовин для цих потреб окрім традиційних силіцію, германію і їх бінарних ізоелектронних аналогів, багатьох оксидних фаз, суттєво урізноманітнюється за рахунок складних (тернарних і тетрарних) сполук, що містять у своєму складі халькогени. Це обумовлює значне розширення області прозорості матеріалу до далекої ІЧ ділянки спектрального діапазону, компенсуючи цей недолік оксидних матеріалів. Не випадково, що в космічній ІЧ техніці використовуються, в значній мірі, халькогенідні матеріали. Пошук таких матеріалів здійснюється дослідженням складних халькогенідних систем.
Дефіцит наукової бази по квазіпотрійних халькогенідних системах зосередив наш науковий напрямок саме на їх вивченні. Квазіпотрійні халькогенідні системи утворені, як правило, бінарними сполуками, більшість з яких знайшли практичне використання як функціональні матеріали напівпровідникової техніки, оптико-, акустико-, магнітоелектроніки, телекомунікацій, космічного приладобудування. В той же час їх легують різноманітними компонентами, створюють гетероструктури, певну дефектність, тобто отриманий матеріал є більш складною системою. Часткову відповідь на питання, що це за системи – можуть дати діаграми стану квазіпотрійних систем.
Крім того, вибір складу сполук, методів і оптимальних параметрів їх синтезу, вирощування кристалів, одержання склоподібних речовин і композитів неможливий без знання діаграм стану відповідних систем. Накінець, діаграма стану дає певну інформацію щодо одержання наноматеріалів, розвитку нанотехнологій, оскільки розглядає один із важливих фізико-хімічних процесів – кристалізацію.
В полі зору нашого дисертаційного дослідження перебували системи Ag2X – Ga2X3 – GeX2 (X –Se), дослідження яких раніше не проводились. Значний науковий і практичний інтерес представляють сполуки типу AIСIIIX2, які утворюються в системах AI2X – CIII2X3 (AI – Cu, Ag; CIII – Ga, In; X – S, Se), і володіють нелінійними оптичними, фотоелектричними і піроелектричними властивостями. Халькогенідним сполукам зі структурою аргіродиту, що утворюються у системах AI2X – DIVX2 (DIV – Ge, Sn), також притаманний широкий спектр практично важливих властивостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Фазові рівноваги і властивості проміжних фаз у системах Ag2X – Ga2X3 – GeX2 (X – S, Se)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок