Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНІ ЗМІНИ ПРИ Ph’-ПОЗИТИВНИХ ЛЕЙКЕМІЯХ ТА ЇХНЯ ДІАГНОСТИКА

МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНІ ЗМІНИ ПРИ Ph’-ПОЗИТИВНИХ ЛЕЙКЕМІЯХ ТА ЇХНЯ ДІАГНОСТИКА

Назва:
МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНІ ЗМІНИ ПРИ Ph’-ПОЗИТИВНИХ ЛЕЙКЕМІЯХ ТА ЇХНЯ ДІАГНОСТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,91 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
національна Академія наук України
Інститут молекулярної біології ТА генетики
Дибков Михайло Васильович
УДК 577.2:616-006
МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНІ ЗМІНИ ПРИ Ph'-ПОЗИТИВНИХ ЛЕЙКЕМІЯХ ТА ЇХНЯ ДІАГНОСТИКА
03.00.22 — молекулярна генетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі молекулярної генетики Інституту молекулярної біології та генетики НАН України.
Науковий керівник:
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
Телегеєв Геннадій Дмитрович,
Інститут молекулярної біології та генетики НАН України,
старший науковий співробітник відділу молекулярної генетики.
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Лукаш Любов Леонідівна,
Інститут молекулярної біології та генетики НАН України,
завідувач відділу генетики людини;
кандидат біологічних наук,
Завелевич Михайло Петрович,
Інститут експериментальної патології, онкології та радіобіології імені Р.Є.Кавецького НАН України,
старший науковий співробітник відділу експериментальних клітинних систем.
Захист відбудеться “27” листопада 2007 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .237.01 Інституту молекулярної біології та генетики НАН України (03680, м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 150, актова зала).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту молекулярної біології та генетики НАН України (03680, м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 150).
Автореферат розіслано “_24_” жовтня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д .237.01 О. В. Підпала


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На нинішній час онкопатології за рівнем захворюваності й смертності посідають одне з перших місць у світі. За даними МОЗ України 2005 року в Україні новоутворення займають друге місце серед причин смертності населення (близько 15%). Захворюваність на лейкемії складала 8,0 на 100 тис. чоловік (9,4 для чоловіків та 6,9 для жінок), що становить 2,5% всіх новоутворень. Зростання даного показника в порівнянні з 2003 роком склало 1,3%.
Ph'-позитивні лейкемії — різнорідна за природою та клінічними проявами група лейкемій, яку поєднує маркер — філадельфійська хромосома (Ph'- хромосома), результат реципрокної транслокації t (9;22)(q34; q11). Вона виявляється переважно у хворих на хронічну мієлоїдну лейкемію (ХМЛ) та гостру лімфобластну лейкемію (ГЛЛ) (разом до 4 випадків на 100 тис. населення). Клінічна картина, що спостерігається при ХМЛ та ГЛЛ, суттєво різниться. Так, для ГЛЛ притаманний переважно одностадійний гострий перебіг захворювання. Для ХМЛ, навпаки, характерний трьохстадійний перебіг з різним за тривалістю періодом ремісії. Однак на термінальній стадії ХМЛ картина захворювання стає подібною до ГЛЛ (зменшення ступеню диференціації, зростання кількості бластних клітин тощо).
Іншою особливістю Ph'-позитивних лейкемій є гетерогенність химерних білків, що є продуктами гена bcr/abl. Відомо три основних типи злитих білків BCR/ABL — p190BCR/ABL, p210BCR/ABL та p230BCR/ABL. Показано, що різні типи білка асоціюються з певним типом лейкемії. Так, найменший білок p190BCR/ABL виявляють переважно у хворих на гостру лімфобластну лейкемію, а білки p210BCR/ABL і p230BCR/ABL -- — на хронічну мієлоїдну лейкемію. І хоча білок p210BCR/ABL переважно виявляють (до 95%) у хворих на ХМЛ (хронічний перебіг захворювання), однак цей білок виявляють і у хворих на ГЛЛ (гострий перебіг, як і в разі виявлення білка p190BCR/ABL).
Дослідженню ділянки, що кодує dbl-гомологічний домен (DH), за яким різняться p190BCR/ABL та p210BCR/ABL, у хворих на ХМЛ та ГЛЛ і присвячено дану роботу.
Іншим важливим питанням є проблема діагностики даної групи патологій. Своєчасна диференційна діагностика, особливо діагностика на ранніх стадіях, дозволяє завдяки новим схемам лікування значно підвищити шанси на одужання або перевести захворювання в стадію ремісії (при ХМЛ). Діагностика має також важливе значення для контролю залишкових патологічних клітин на стадії ремісії для своєчасного реагування на патологічні зміни в перебігу захворювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНІ ЗМІНИ ПРИ Ph’-ПОЗИТИВНИХ ЛЕЙКЕМІЯХ ТА ЇХНЯ ДІАГНОСТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок