Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЕТИКА ПЕРФОРМАТИВА У ТВОРЧОСТI АНДРIЯ БIТОВА (НА МАТЕРIАЛI “КНИГИ ПОДОРОЖЕЙ”)

ПОЕТИКА ПЕРФОРМАТИВА У ТВОРЧОСТI АНДРIЯ БIТОВА (НА МАТЕРIАЛI “КНИГИ ПОДОРОЖЕЙ”)

Назва:
ПОЕТИКА ПЕРФОРМАТИВА У ТВОРЧОСТI АНДРIЯ БIТОВА (НА МАТЕРIАЛI “КНИГИ ПОДОРОЖЕЙ”)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,39 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦIОНАЛЬНА АКАДЕМIЯ НАУК УКРАЇНИ
IНСТИТУТ ЛIТЕРАТУРИ ІМ. Т.Г.ШЕВЧЕНКА
ЮДIН ОЛЕКСАНДР АНАТОЛIЙОВИЧ
УДК: 821.161.1-3.09
ПОЕТИКА ПЕРФОРМАТИВА У ТВОРЧОСТI АНДРIЯ БIТОВА
(НА МАТЕРIАЛI “КНИГИ ПОДОРОЖЕЙ”)
10.01.02 - росiйська лiтература
А в т о р е ф е р а т
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата фiлологiчних наук
К и ї в - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрi росiйської та зарубiжної лiтератури Нацiонального педагогiчного унiверситету iм. М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор фiлологiчних наук
Мазепа Наталія Ростиславiвна,
провiдний науковий спiвробiтник-консультант,
Iнститут лiтератури iм. Т.Г. Шевченка НАН України.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Шевченко Людмила Іванівна,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
професор кафедри історії російської літератури.
кандидат філологічних наук, доцент
Чебанова Ольга Євгенівна,
Київський міжнародний університет,
доцент кафедри української та світової культур і літератур.
Провідна установа – Одеський національний університет
ім. І.І.Мечникова, кафедра зарубіжної літератури,
Міністерство освіти і науки України.
Захист вiдбудеться "24" квітня 2003 р. о 14.00 годинi на засiданнi
спецiалiзованої вченої ради Д 26.178.02 в Iнститутi лiтератури iм. Т.Г.Шевченка
НАН України (01001, м.Київ-1, вул. М.Грушевського,4).
З дисертацiєю можна ознайомитися в бiблiотецi Iнституту лiтератури iм.
Т.Г.Шевченка НАН України, 01001, м.Київ-1, вул. М.Грушевського,4.
Автореферат розiсланий “22” березня 2003 р.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради О.І.Гайнічеру


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Андрій Георгійович Бiтов (нар. 1937) - один з найвідоміших сучасних російських письменників. Його ім’я настільки утвердилося у свідомості читачів, в історії російської літератури, що вираз "живий класик" стосовно Бітова давно вже нікого не дивує. Твори прозаїка опубліковано багатьма мовами (так, бiблiографiя перекладів лише роману "Пушкінський дім" – це понад двадцять найменувань) і вiдзначено як національними, так i міжнародними преміями (зокрема, премією Андрія Бєлого, французькою премією за кращу іноземну книгу року, німецькою Пушкінською премією тощо). Андрій Бiтов - член кількох журі з присудження літературних та кiнопремiй (Букерiвської, "Тріумф" та ін.), з 1991 р. - президент Російського ПЕН-клубу. Все це, безумовно, свідчить про визнання його досягнень як на Батьківщині, так і у світі.
Ще до появи в обігу радянської та пострадянської критики та літературознавчої науки поняття "постмодернізм", яке стало ключовим в осмисленні літературного розвитку останньої третини ХХ століття, за Бітовим закріпився статус одного з найпомітніших представників російської інтелектуальної прози. Про це писали Б.Авєрiн, Н.Iванова, Л.Аннінський, М.Хемлiн, М.Епштейн, В.Чалмаєв та iн. Його твори, починаючи з ранніх збірок оповідань "Велика куля" (1963) та "Аптекарський острів" (1968), привернули до себе увагу, з одного боку, витонченим психологізмом, мікроскопічним дослідженням внутрішнього світу людини, а з іншого - саме в зв'язку з психологічним аналізом, який поступово виявляв генетичний зв’язок із самоаналізом, - у його творчості ставала помітною інша стихія - філологічна, тобто загострена, пильна увага до слова, тексту як самостійного предмета художньої зацікавленості. Ефект поєднання цих двох "дослідницьких" тенденцій полягав у тому, що вони дали поштовх постійному жанровому пошуку.
Почавши з більш-менш традиційної фiкцiональної прози з героєм, Бiтов переходить до вельми своєрідної автобіографічної прози, яка реалізується в традиційному, але по-новому осмисленому жанрі подорожі (повiстi-подорожi, якi писались у 1963-1983 роках i склали "Книгу подорожей" /вид. 1986/), а далi створює новий тип екологічної прози (повість "Птахи" /1971-1975/, яка потім разом з повістями "Людина в пейзажі" /1983/ та "Чекання на мавп" /1993/ склала екологічний роман-трилогiю "Оголошені" /вид. 1995/). Цей перехід можна спостерігати навіть усередині циклу: перші дві повiстi-подорожi, "Таке довге дитинство" (яка входила до видання "Сім подорожей" /1976/, але потім була виключена з циклу) та "Одна країна", оповідають про життя умовного героя з вигаданим ім’ям, але вже в "Подорожі до друга дитинства" Бiтов переходить до оповіді від першої особи та власного імені.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОЕТИКА ПЕРФОРМАТИВА У ТВОРЧОСТI АНДРIЯ БIТОВА (НА МАТЕРIАЛI “КНИГИ ПОДОРОЖЕЙ”)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок