Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЮВАННЯ СИСТЕМ ОХОЛОДЖЕННЯ ЛОПАТОК ГАЗОВИХ ТУРБІН НА ОСНОВІ ЗАСТОСУВАННЯ РІДИННОМЕТАЛЕВИХ ТЕПЛОНОСІЇВ

УДОСКОНАЛЮВАННЯ СИСТЕМ ОХОЛОДЖЕННЯ ЛОПАТОК ГАЗОВИХ ТУРБІН НА ОСНОВІ ЗАСТОСУВАННЯ РІДИННОМЕТАЛЕВИХ ТЕПЛОНОСІЇВ

Назва:
УДОСКОНАЛЮВАННЯ СИСТЕМ ОХОЛОДЖЕННЯ ЛОПАТОК ГАЗОВИХ ТУРБІН НА ОСНОВІ ЗАСТОСУВАННЯ РІДИННОМЕТАЛЕВИХ ТЕПЛОНОСІЇВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,39 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Литвиненко Оксана Олексіївна
УДК 621.438:621.45.038.3
УДОСКОНАЛЮВАННЯ СИСТЕМ ОХОЛОДЖЕННЯ
ЛОПАТОК ГАЗОВИХ ТУРБІН НА ОСНОВІ ЗАСТОСУВАННЯ
РІДИННОМЕТАЛЕВИХ ТЕПЛОНОСІЇВ
Спеціальність 05.05.16 – Турбомашини та турбоустановки
Автореферат
дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
.
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі турбінобудування Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник,
Тарасов Олександр Іванович,
Національний технічний університет
"Харківський політехнічний інститут",
м. Харків,
доцент кафедри турбінобудування
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, старший науковий співробітник Переверзєв Дмитро Андрійович, Інститут проблем машинобудування ім.. А.Н. Подгорного НАН України, м. Харків, ведучий науковий співробітник відділу оптимізації процесів та конструкцій турбін;
- кандидат технічних наук Крикунов Дмитро Вікторович, Національний аерокосмічний університет "Харківський авіаційний інститут", м. Харків, доцент кафедри конструкцій авіаційних двигунів.
Провідна установа – Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", м. Київ
Захист відбудеться 27 січня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.11 у Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" за адресою: 61002, м. Харків, вул.. Фрунзе,21.
Автореферат розісланий 17 грудня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук Потетенко О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В даний час важливим напрямком у розвитку енергетичного газотурбінобудування є створення агрегатів великої одиничної потужності, а також включення їх до складу парогазових установок. У зв'язку з постійним ростом цін на енергоносії, велику увагу приділяється економічності як стаціонарних, так і транспортних газотурбінних установок. Важливого значення набувають питання забезпечення надійної роботи енергетичного устаткування.
Задачі удосконалювання стаціонарних і транспортних газотурбінних установок і газотурбінних двигунів усіх типів вирішуються шляхом освоєння усе більш високих температур газу. Оскільки темпи підвищення жароміцності сплавів для газових турбін істотно відстають від росту температур газу, єдиним реальним шляхом підвищення температур газу в найближчому майбутньому залишається застосування охолодження найбільш нагрітих і найбільш навантажених деталей газових турбін, у першу чергу соплових і робочих лопаток. Тому дослідження і розробка проблем освоєння високих температур газу в газотурбінних установках за допомогою застосування високоефективного охолодження деталей турбін є одним з найбільш актуальних напрямків розвитку сучасного газотурбінобудування.
Вітчизняні, а також закордонні організації і фірми накопили великий досвід у розробці методів розрахунку зовнішнього і внутрішнього теплообміну в елементах охолоджуваних турбін, аеродинаміки турбін і охолодних трактів; у створенні методів розрахунку термонапруженого стану охолоджуваних лопаток і в оцінці їхньої міцності; в удосконалюванні конструкцій елементів повітряних конвективних, плівкових, пористих і комбінованих систем охолодження; у розробці нових рідинних систем охолодження. Однак, у даний час є актуальним створення нових, більш ефективних способів охолодження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дослідження, виконані в дисертаційній роботі були зв’язані з науково - дослідними роботами, які виконувались на кафедрі турбінобудування НТУ „ХПІ” за планом Міністерства освіти і науки України: темою М2829 (№ державної реєстрації 0100U001660) – “Створення методів розрахунку гідродинаміки і теплообміну високотемпературних теплових труб. Використання теплових труб для теплової стабілізації елементів конструкцій газотурбінних установок” (наказ ХДПУ № 6-ІІ від 4.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЮВАННЯ СИСТЕМ ОХОЛОДЖЕННЯ ЛОПАТОК ГАЗОВИХ ТУРБІН НА ОСНОВІ ЗАСТОСУВАННЯ РІДИННОМЕТАЛЕВИХ ТЕПЛОНОСІЇВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок