Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ АВТОТРАНСПОРТНОГО ПІДПРИЄМСТВА

УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ АВТОТРАНСПОРТНОГО ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ АВТОТРАНСПОРТНОГО ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,44 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Харківський державний економічний університет
БОНДАРЕНКО ГАННА СЕРГІЇВНА
УДК 656. 078.89
УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ
АВТОТРАНСПОРТНОГО ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 08.06.02 – підприємництво, менеджмент та маркетинг
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Шинкаренко Володимир Григорович, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, завідувач кафедри менеджменту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Дикань Володимир Леонідович,
Харківська академія залізничного транспорту,
завідувач кафедри економіки транспорту і галузевого менеджменту;
кандидат економічних наук, доцент
Коршунов Володимир Ілліч,
Харківська філія Української академії
банківської справи,
проректор з навчальної і наукової роботи.
Провідна організація – Київський національний торгівельно-економічний університет, кафедра маркетингу, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 30.11.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 64.055.01 у Харківському державному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
Автореферат розісланий 30.10.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.С. Дороніна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Формування і подальший розвиток ринкових відносин в Україні ініціює зміни в управлінні автотранспортними підприємствами. Більшість з цих змін ґрунтуються на емпіричній основі як відповідній реакції на існуючі труднощі та проблеми. Це призводить до того, що системи управління не пристосовані до вирішення нових, постійно виникаючих задач, тобто ефективність їхнього функціонування згодом знижується. Тому необхідна система управління, яка володіє більшою гнучкістю та динамічністю управління, враховує зовнішні фактори та наділена цільовою орієнтацією всіх підрозділів підприємства на кінцеву мету – формування та розвиток конкурентних переваг.
Актуальність теми. Управління конкурентоспроможністю підприємства – складна наукова проблема, вирішення якої пов'язано з удосконаленням всієї системи управління підприємством, із здійсненням специфічної діяльності із збереження, розвитку та нарощування конкурентних переваг, зі створенням системи обліку, аналізу і контролю діяльності конкурентів, з розробки та реалізації стратегії конкуренції.
Вирішенню окремих задач цієї проблеми присвячені дослідження вітчизняних і зарубіжних вчених І.Ансоффа, А.Вайсмана, А.П.Градова, В.Л.Диканя, Ю.Б.Іванова, В.І. Коршунова, М.І. Круглова, Ж-Ж. Ламбена, М.Х. Мексона, М.Портера, В.С. Пономаренка, А.А. Томпсона, Р.А. Фатхутдінова, В.Г. Шинкаренка, А.Ю. Юданова та інших. Однак вони не охоплюють всіх аспектів даної проблеми. Крім цього, функціонування автомобільного транспорту в сучасних умовах вимагає переусвідомлення раніше отриманих результатів і вирішення комплексу нових задач, що виникли.
Так, вимагає уточнення поняття конкурентоспроможності підприємства як об'єкта управління. Необхідно наукове обґрунтування системи управління конкурентоспроможністю підприємства, визначення її структури, складу і змісту управлінських функцій.
Наявні методичні матеріали з дослідження діяльності конкурентів не враховують специфіки автотранспортного виробництва. Це, насамперед, стосується методів сегментування ринку, визначення пріоритетних конкурентів, оцінки конкурентоспроможності транспортних послуг і підприємств, розробки і реалізації стратегії конкуренції.
Отже, має місце проблемна ситуація - протиріччя між існуючими методами управління підприємствами і новими вимогами щодо їх ефективного функціонування в конкурентному середовищі. Виявлена проблемна ситуація обумовлює актуальність дослідження задач управління конкурентоспроможністю підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ АВТОТРАНСПОРТНОГО ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок