Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методологія і практика міжнародного маркетингу в Україні

Методологія і практика міжнародного маркетингу в Україні

Назва:
Методологія і практика міжнародного маркетингу в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,27 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Каніщенко Олена Леонідівна
УДК. 339.9.012.23:339.138
Методологія і практика
міжнародного маркетингу в Україні
Спеціальність 08.00.02 –
Світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки економічного Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий консультант доктор економічних наук, професор
Старостіна Алла Олексіївна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри міжнародної економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Циганкова Тетяна Михайлівна,
ДВНЗ “Київський національний університет імені Вадима Гетьмана”, завідувач кафедри міжнародної торгівлі
доктор економічних наук, професор
Савельєв Євген Васильович,
Тернопільський національний економічний
університет, завідувач кафедри міжнародної
економіки, фінансово-кредитних відносин і
маркетингу
доктор економічних наук, професор
Кредісов Анатолій Іванович,
Міжгалузевий інститут управління, завідувач
кафедри менеджменту, м. Київ
Захист відбудеться 25 лютого 2008 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова 36/1, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою 01033, Київ, вул. Володимирська 58, к.12.
Автореферат розісланий 25 січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.С. Поліщук
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Визначальною рисою сучасного розвитку світової економіки є посилення протистояння суб’єктів міжнародного підприємництва в конкурентно напруженому середовищі світового ринку. Виникає необхідність формування нових управлінських механізмів для створення конкурентних переваг та посилення конкурентних позицій економічних суб'єктів, обґрунтування напрямів їх діяльності та вибору привабливих ринків, пошуку ефективних методів реалізації міжнародного співробітництва. Успішному вирішенню цих завдань сприяє розробка методологічних засад і механізму практичного застосування інструментів міжнародного маркетингу, що забезпечує нову якість маркетингового управління інтернаціоналізованим підприємництвом, стає передумовою ефективного функціонування національних економік і посилення позицій економічних суб’єктів у світовому економічному просторі.
Формування системи міжнародного маркетингу в Україні відбувається в результаті усвідомлення, адаптації та творчого використання світового теоретичного і практичного досвіду міжнародної маркетингової діяльності, а також в процесі розвитку управлінських засад співробітництва вітчизняних компаній з зарубіжними партнерами. Динамічний суспільно-економічний розвиток української економіки передбачає активізацію зовнішньоекономічної діяльності національних економічних суб’єктів, що зумовлює необхідність запровадження інтенсивних форм організації і управління міжнародним підприємництвом з метою підвищення його ефективності. Відсутність єдиних методологічних підходів до визначення суті, змісту, особливостей, інструментів, функціональних проявів міжнародного маркетингу створює складну наукову проблему, нерозв'язання якої уповільнює розвиток управлінських механізмів інтернаціоналізованого підприємництва. Це позначається на ефективності зовнішньоекономічної діяльності українських компаній, які через необґрунтованість механізму системного використання інструментів міжнародного маркетингу не в змозі ефективно протистояти натиску зарубіжних конкурентів.
У сучасній економічній літературі бракує ґрунтовних теоретико-методологічних розробок, які б розглядали міжнародний маркетинг як інструмент посилення ринкових позицій господарюючих суб’єктів в інтернаціоналізованому ринковому середовищі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: Методологія і практика міжнародного маркетингу в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок