Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ ТА БУДОВА ПОЛІЯДЕРНИХ МАКРОБІЦИКЛІЧНИХ ТРИС- ДІОКСИМАТНИХ КОМПЛЕКСІВ ЗАЛІЗА (II)

СИНТЕЗ ТА БУДОВА ПОЛІЯДЕРНИХ МАКРОБІЦИКЛІЧНИХ ТРИС- ДІОКСИМАТНИХ КОМПЛЕКСІВ ЗАЛІЗА (II)

Назва:
СИНТЕЗ ТА БУДОВА ПОЛІЯДЕРНИХ МАКРОБІЦИКЛІЧНИХ ТРИС- ДІОКСИМАТНИХ КОМПЛЕКСІВ ЗАЛІЗА (II)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,63 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут загальної та неорганічної хімії
ім. В. І. Вернадського
ТКАЧЕНКО Катерина Юріївна
УДК 541.49+547.979.733
СИНТЕЗ ТА БУДОВА ПОЛІЯДЕРНИХ МАКРОБІЦИКЛІЧНИХ ТРИС- ДІОКСИМАТНИХ КОМПЛЕКСІВ ЗАЛІЗА (II)
02.00.01- неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського Національної Академії Наук України та у Державному науковому центрі Російської Федерації "Науково - дослідний фізико-хімічний інститут ім. Л.Я. Карпова", м. Москва.
Науковий керівник: Доктор хімічних наук Волошин Ян Зигфридович, Провідний науковий співробітник ДНЦ РФ "Науково – дослідний фізико-хімічний інститут ім. Л.Я. Карпова", м. Москва
Офіційні опоненти: Доктор хімічних наук, професор Калібабчук Валентина Олександрівна зав. кафедрою загальної хімії Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця Доктор хімічних наук, професор Манорик Петро Андрійович зав. відділом Інституту фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, хімічний факультет, м.Київ
Захист дисертації відбудеться “10” жовтня 2002 р. о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.218.01 в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського Національної Академії Наук України за адресою: 03680, Київ-142, пр.Паладіна 32/34 (конференц-зал).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України.
Автореферат розісланий 8 вересня 2002 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради Кандидат хімічних наук Г.Г. Яремчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Макробіциклічні комплекси - відносно новий малодосліджений клас сполук. Унікальні властивості іону металу, інкапсульованого в каркасі ліганду і, таким чином, значною мірою ізольованого, зумовлюють інтерес хіміків до цього типу речовин. Ці сполуки є цікавими об'єктами дослідження, як для координаційної, так і для супрамолекулярної хімії.
Перехід від моноядерних макробіциклічних комплексів до поліядерних, що містять декілька іонів металу, інкапсульованих в порожнині макробіциклу, зумовлює не тільки ускладнення молекулярної системи, але й дає можливість очікувати появи нових якісних змін системи в результаті внутрішньомолекулярної взаємодії квазіізольованих іонів металу. Сполуки такого типу можуть використовуватися для моделювання процесів електронного переносу в ряді біологічних об'єктів та для молекулярного дизайну складних поліядерних редокс систем, які ожуть знайти використання в розробці елементів молекулярної електроніки.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України у відповідності з планами науково-дослідних робіт : державні бюджетні теми “Закономірності електронного переносу у внутрішній координаційній сфері поліядерних комплексів перехідних металів” (№ держреєстрації 0194U005195, 1994-1996р.р.), “Вплив гетерозаміщення в поліядерних комплексах перехідних металів на селективність процесів комплексоутворення та швидкість реакцій переносу електрону” (№ держреєстрації 0197U009461, 1997-1999р.р.) та в Державному науковому центрі Російської Федерації "Науково-дослідний фізико-хімічний інститут ім. Л.Я. Карпова" за підтримки Російського Фонду Фундаментальних Досліджень (гранти за №№96-03-33512а та 99-03-32498), а також Міжнародного Наукового Фонду (гранти Фонду Дж. Сороса за №№U5C000 та N8L000).
Мета роботи: синтез та вивчення будови нових біядерних макробіциклічних трис-азиндіоксиматів заліза (II) - представників раніш невідомого класу жорстких бінуклеюючих макробіциклічних систем.
Задачі дослідження. Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити такі задачі:
розробити методи темплатного синтезу поліядерних макробіциклічних трис-азиндіоксиматів заліза (II);
синтезувати нові поліядерні клатрохелатні сполуки, встановити їх будову та вивчити спектральні та електрохімічні властивості;
з'ясувати особливості будови та властивості поліядерних клатрохелатних комплексів і їх залежність від природи хелатуючих і апікальних фрагментів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СИНТЕЗ ТА БУДОВА ПОЛІЯДЕРНИХ МАКРОБІЦИКЛІЧНИХ ТРИС- ДІОКСИМАТНИХ КОМПЛЕКСІВ ЗАЛІЗА (II)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок