Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТА УДАРНИЙ МЕТАМОРФІЗМ ПОРІД ЗАХІДНОЇ ІМПАКТНОЇ СТРУКТУРИ НА УКРАЇНСЬКОМУ ЩИТІ

ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТА УДАРНИЙ МЕТАМОРФІЗМ ПОРІД ЗАХІДНОЇ ІМПАКТНОЇ СТРУКТУРИ НА УКРАЇНСЬКОМУ ЩИТІ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТА УДАРНИЙ МЕТАМОРФІЗМ ПОРІД ЗАХІДНОЇ ІМПАКТНОЇ СТРУКТУРИ НА УКРАЇНСЬКОМУ ЩИТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,71 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЧНИХ НАУК
УДК 523.681.8
Сокур Тетяна Макарівна
ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТА УДАРНИЙ МЕТАМОРФІЗМ ПОРІД
ЗАХІДНОЇ ІМПАКТНОЇ СТРУКТУРИ НА УКРАЇНСЬКОМУ ЩИТІ
04.00.01 - загальна та регіональна геологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі геоекології Інституту геологічних наук Національної Академії наук України
Науковий керівник: доктор геолого-мінералогічних наук
Гуров Євген Петрович,
провідний науковий співробітник ІГН НАНУ
Офіційні опоненти: доктор геолого-мінералогічних наук
Полканов Юрій Олександрович,
головний науковий співробітник
Кримське Відділення Українського Державного
геолого-розвідувального Інституту м. Симферополь
доктор геолого-мінералогічних наук, професор
Рябенко Василь Адамович
провідний науковий співробітник ІГН НАНУ
 
 
Провідна установа: Київський національний університет ім. Т. Шевченка.
Геологічний факультет, Міністерство освіти України
Захист дисертації відбудеться 27 вересня 2001 р. об 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.162.02 Інституту геологічних наук НАН України за адресою: 01054, Київ-54, вул. О. Гончара, 55-б.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту геологічних наук НАН України за адресою: 01054, Київ-54, вул. О. Гончара, 55-б.
Автореферат розісланий “ 18 ” серпня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д. 26.162.02
кандидат геолого-мінералогічних наук Г. М. Ладиженський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ударне кратероутворення визнано важливим геологічним процесом тільки в останні десятиліття. З розвитком дистанційних методів дослідження стало можливим вивчення ударних структур Місяця, Марса та його супутників, а також супутників Юпітера й Сатурна, що дозволило визначити провідну роль метеоритного бомбардування у формуванні їх поверхні. У зв'язку з цим всебічне вивчення кратерів і астроблем на поверхні Землі є головним джерелом інформації про внутрішню будову ударних структур на інших тілах Сонячної системи. Цілеспрямовані роботи з пошуків слідів зіткнення з поверхнею Землі кратероутворюючих метеоритів призвели до відкриття численних імпактних структур, кількість яких щороку безупинно збільшується. Відкриття кожної нової структури сприяє встановленню загальних закономірностей метеоритного бомбардування Землі, розширює уявлення про поширеність астроблем та умови їх збереженості, залежно від геолого-тектонічної обстановки в районах їх утворення, допомагає з'ясовуванню ролі ударних процесів у розвитку земної кори. Вивчення ударного метаморфізму порід різноманітного складу в кратерах та астроблемах базується на встановленні закономірностей переробки речовини на поверхні Землі і планет під дією метеоритного бомбардування. Виявлення ознак ударного метаморфізму в породах кільцевих структур є достатньою підставою для віднесення їх до достовірних імпактних кратерів та астроблем.
Важливе значення має вивчення внутрішньої будови кратерів, насамперед імпактних структур складної форми. Достовірні дані про морфологію їх істинного дна і внутрішньої будови у теперешній час можуть бути отримані на невеликій кількості об'єктів, поданих свіжими добре збереженими кратерами і вивчених за допомогою буріння. Одержання детальної характеристики будови кратерів та їх параметрів сприяє розшифруванню складних процесів кратероутворення. Ці відомості можуть застосовуватись для відновлення параметрів численних еродованих і недостатньо вивчених астроблем. Крім того, вивчення внутрішньої будови земних імпактних структур є єдиним джерелом інформації для розуміння будови ударних структур на інших тілах Сонячної системи.
Зміни порід і мінералів під дією ударних хвиль мають унікальний характер. Ці зміни є найва-жливішим джерелом інформації про умови протікання процесу формування астроблем. Головними особливостями ударного метаморфізму є: надвисокий тиск, короткочасність дії надвисоких наван-тажень, наявність фази розвантаження, а також плавлення мінералів, гірських порід і випарування розплавів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТА УДАРНИЙ МЕТАМОРФІЗМ ПОРІД ЗАХІДНОЇ ІМПАКТНОЇ СТРУКТУРИ НА УКРАЇНСЬКОМУ ЩИТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок