Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічні механізми розвитку підприємств харчової промисловості

Організаційно-економічні механізми розвитку підприємств харчової промисловості

Назва:
Організаційно-економічні механізми розвитку підприємств харчової промисловості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,28 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Чорний Роман Степанович
УДК 658:338.45
Організаційно-економічні механізми розвитку
підприємств харчової промисловості
08.06.01 – Економіка, організація і
управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільській академії народного господарства.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Насінник Збігнєв Олександрович,
Тернопільська академія народного господарства, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Точилін Віктор Олександрович,
Інститут економічного прогнозування НАН України, завідувач відділу
кандидат економічних наук
Іщук Світлана Олексіївна,
Інститут регіональних досліджень НАН України, старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут економіки промисловості НАН України, відділ економічних проблем науково-технічного прогресу в промисловості, м. Донецьк
Захист відбудеться 8 липня 2004 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 8 червня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Перехід до ринкових відносин, соціальна орієнтація економіки України об’єктивно визначають необхідність розробки ефективних організаційно-економічних механізмів розвитку підприємств харчової промисловості, що є передумовою забезпечення продовольчої безпеки країни, стійкого нарощування обсягів конкурентоспроможної харчової продукції.
Зниження обсягів виробництва, дефіцит фінансово-інвестиційних та матеріально-енергетичних ресурсів спонукають вітчизняних виробників продуктів харчування шукати нові шляхи розвитку і забезпечення ефективності господарювання, виходячи з реального економічного середовища, яке сформулювалося в ході трансформаційних процесів. На початкових етапах ринкових перетворень основна увага переважно приділялась процесам роздержавлення та приватизації майна державних підприємств харчової промисловості, трансформації відносин власності та деяким питанням вдосконалення форм управління галуззю. В той же час питання забезпечення комплексного розвитку та належного рівня ефективності господарювання залишилися поза увагою реформаторів харчової промисловості. А це в кінцевому підсумку привело до того, що більшість підприємств харчової промисловості, які реформували відносини власності і функціонують як підприємницькі структури, не забезпечують потреби населення в продуктах харчування, не мають обґрунтованих перспектив розвитку. Рівень ефективності виробництва багатьох з них є вкрай низьким, а в деяких ще збереглася тенденція до скорочення обсягів виробництва, чисельності працюючих, зниження прибутковості роботи.
Зарубіжний досвід свідчить, що питанням раціонального управління розвитком харчової промисловості постійно приділяється значна увага з боку менеджерів, керівників і власників фірм, компаній тощо. В останні роки в розвинутих країнах світу відбулися значні зрушення в питаннях формування стратегії розвитку, зниження витрат виробництва, підвищення конкурентоспроможності продукції, маркетингової діяльності.
У вітчизняній практиці більшість досліджень та розробок стосовно управління розвитком підприємств харчової промисловості здійснені в умовах планово-регульованої системи господарювання. Основні поточні та перспективні завдання розвитку підприємств визначалися в директивному порядку, що мала формальний, майже не пов’язаний з реальною ситуацією на підприємствах зміст.
Нові умови господарювання ставлять підвищені вимоги до вдосконалення механізмів регулювання розвитку харчової промисловості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Організаційно-економічні механізми розвитку підприємств харчової промисловості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок