Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАДЯНСЬКИЙ ФАКТОР У РОЗВИТКУ ЗБРОЙНИХ СИЛ ПОЛЬЩІ (1943 - 1956 рр.)

РАДЯНСЬКИЙ ФАКТОР У РОЗВИТКУ ЗБРОЙНИХ СИЛ ПОЛЬЩІ (1943 - 1956 рр.)

Назва:
РАДЯНСЬКИЙ ФАКТОР У РОЗВИТКУ ЗБРОЙНИХ СИЛ ПОЛЬЩІ (1943 - 1956 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,54 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
Климків Юрій Богданович
УДК 355 (438) “1943-1956”
РАДЯНСЬКИЙ ФАКТОР
У РОЗВИТКУ ЗБРОЙНИХ СИЛ ПОЛЬЩІ
(1943 - 1956 рр.)
Спеціальність 20.02.22 – військова історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії Національного університету „Острозька академія”.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Трофимович Володимир Васильович,
Національний університет „Острозька академія”,
завідувач кафедри історії.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Ільюшин Ігор Іванович,
Київський славістичний університет,
завідувач кафедри міжнародних відносин.
кандидат історичних наук, професор
Кучерепа Микола Михайлович,
Волинський національний університет
імені Лесі Українки,
професор кафедри новітньої історії України.
Захист дисертації відбудеться “15” лютого 2008 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.15 Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, Україна, м.Львів - 13, вул.С.Бандери, 12, навч. корпус 4, аудиторія 204.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м.Львів, вул.Професорська, 1.
Автореферат розісланий “14” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент І.В. Буковський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Крах тоталітарних режимів у Східній Європі, розвал Організації Варшавського Договору послужили вирішальним поштовхом для переосмислення багатьох подій та явищ. Зокрема, це стосується формування та реорганізації збройних сил (ЗС) Польщі, правда про які тривалий час була недоступна для широкого загалу.
Звільнення Червоною Армією (ЧА) Польщі не дало останній можливості вільного вибору. Москва за допомогою різноманітних методів нав’язувала їй власну політичну систему. З цією метою цілеспрямовано готувались усі силові інстанції країни для прийняття та утримання у ній комуністичної влади. Одним з гарантів політичного режиму в Польщі, необхідного Кремлю, повинні були стати її ЗС.
Одним з малодосліджених аспектів є вплив радянського фактору, який визначав хід і напрямки розвитку ЗС Польщі до 1956 р.
Актуальність теми зумовлена: необхідністю створити цілісне наукове дослідження проблеми у зв’язку з її недостатньою розробкою; введенням у науковий обіг нових архівних документів і матеріалів з історії Війська Польського (ВП); потребою об’єктивного висвітлення: цілей радянського керівництва відносно формування Польських збройних сил (ПЗС) в СРСР після виведення Польської Армії (ПА) під командуванням В.Андерса з території Радянського Союзу; діяльності радянських кадрів та їх впливу на розвиток ЗС Польщі, застосування ними репресивної практики, а також передачі свого бойового досвіду; з’ясуванням радянської матеріально-технічної допомоги для ЗС і розвитку військово-промислового комплексу (ВПК) Польщі; висвітленням політизації особового складу, дослідженням обставин призначення на пост міністра національної оборони Польщі Костянтина Рокоссовського та реакцією радянського і польського суспільств на його діяльність.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертаційна робота пов’язана з науково-дослідницькою проблематикою кафедри історії Національного університету „Острозька академія”, а також відповідає її навчальним програмам.
Хронологічні рамки роботи визначені в межах 1943 – 1956 рр. - від початку формування ПЗС в СРСР і до кризи в радянсько-польських відносинах, коли ситуація в Польській Народній Республіці (ПНР) спричинила зміну вищого політичного і військового керівництва, відкликання радянських кадрів з ВП, що суттєво вплинуло на пом’якшення контролю з боку Кремля, а бойовий союз, загартований роками війни, став носити формальний характер.
За необхідності поглибленого, у тому числі ретроспективного, аналізу окремих чинників проблеми допущено незначне залучення фактичного матеріалу, що виходить за вказані часові межі для розкриття передумов, які вплинули на формування ПЗС на території СРСР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РАДЯНСЬКИЙ ФАКТОР У РОЗВИТКУ ЗБРОЙНИХ СИЛ ПОЛЬЩІ (1943 - 1956 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок