Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОЗУВАННЯ ГЕОМЕХАНІЧНИХ УМОВ РОЗРОБКИ ПОЛОЖИСТИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ У ПРИРОДНИХ АНОМАЛЬНИХ ЗОНАХ

ПРОГНОЗУВАННЯ ГЕОМЕХАНІЧНИХ УМОВ РОЗРОБКИ ПОЛОЖИСТИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ У ПРИРОДНИХ АНОМАЛЬНИХ ЗОНАХ

Назва:
ПРОГНОЗУВАННЯ ГЕОМЕХАНІЧНИХ УМОВ РОЗРОБКИ ПОЛОЖИСТИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ У ПРИРОДНИХ АНОМАЛЬНИХ ЗОНАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,07 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПІЛЮГИН ВІТАЛІЙ ІВАНОВИЧ
УДК 622.83:622.031:551.24
ПРОГНОЗУВАННЯ ГЕОМЕХАНІЧНИХ УМОВ
РОЗРОБКИ ПОЛОЖИСТИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ У ПРИРОДНИХ АНОМАЛЬНИХ ЗОНАХ
Спеціальність 05.15.09 — «Геотехнічна і гірнича механіка»
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Дніпропетровськ–2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі гірничої геомеханіки Державного вищого навчального закладу «Донецький національний технічний університет» Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант:
доктор технічних наук, професор, професор кафедри гірничої геомеханіки ДВНЗ «Донецький національний технічний університет» Міністерства освіти і науки України ЗБОРЩИК Михайло Павлович.
Офіційні опоненти:
Усаченко Борис Миронович, доктор технічних наук, професор, завідувач відділу механіки гірничих порід Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова (м. Дніпро-петро-вськ) Національної академії наук України;
Садовенко Іван Олександрович, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри гідрогеології Національного гірничого університету (м. Дніпропетровськ) Міністерства освіти і науки України;
БорзИх Анатолій Пилипович, доктор технічних наук, професор, професор кафедри розробки родовищ корисних копалин Донбаського державного технічного університету (м. Алчевськ) Міністерства освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться «13» червня 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49005, Україна, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України: 49005, Україна, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий «12» травня 2008 г.
Вчений секретар спеціалізованої вченої
ради Д 08.080.04, к.т.н., доцент О.В. Солодянкін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Більшість вугільних пластів, що розробляються в Донбасі, мають високий рівень тектонічної порушеності розривного і плікативного характеру. У цих умовах інтенсивність геомеханічних і газодинамічних проявів в гірничих виробках характеризується досить вираженою зональністю і нерівномірністю розподілу за площею шахтних полів. Практика показала, що існують несприятливі (аномальні) для розробки ділянки, які, як правило, приурочені до зон складного залягання пластів. Разом з тим, існують і відносно сприятливі області у межах плоских ділянок шахтних полів.
Основною причиною зональності проявів гірського тиску у виробках є нерівномірний розподіл у природному масиві складного і маловивченого тектонічного поля напружень. Воно сформувалося внаслідок різноманітних і специфічних деформацій земної кори, що протікали після періоду осадонакопичення. При цьому у практично плоскій слабопохилій осадовій товщі Донбасу виникли системи регіональних крупних і середніх розривних порушень. Між ними утворилися складки, перегини, флексури та інші плікативні зміни залягання пласта і вміщуючих порід. Сучасна форма осадового масиву відображає кінцевий результат дії потужних і тривалих процесів тектонічного формозмінення. Це свого роду природнє поле деформацій, яке можна використовувати для прогнозування аномалій тектонічного походження та геомеханічних умов відробки положистих вугільних пластів в зонах їх впливу.
Аналіз раніше виконаних досліджень і діючих у вугільній галузі України нормативних інструкцій показав, що в даний час проектування гірничих робіт засновано на гіпотезі про рівномірний характер розподілу природного силового поля у природному масиві. Виключенням вважають зони впливу розривних тектонічних порушень, де умови розробки істотно ускладнюються. Плікативним змінам залягання вугленосної осадової товщі приділялося значно менше уваги і їх вплив на геомеханічні умови розробки, як правило, не враховується. При цьому відсутні методи визначення місця розташування природних аномальних зон у межах площі шахтних полів, не пояснена зональність розподілу тектонічних напружень у природному масиві, не розкритий зв'язок форми його залягання з проявами гірського тиску у виробках і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ПРОГНОЗУВАННЯ ГЕОМЕХАНІЧНИХ УМОВ РОЗРОБКИ ПОЛОЖИСТИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ У ПРИРОДНИХ АНОМАЛЬНИХ ЗОНАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок