Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ОДНОВІСНИХ ТИСКІВ НА РЕФРАКЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ КРИСТАЛІВ ГРУПИ А2ВХ4 З ІНВЕРСІЄЮ ЗНАКА ДВОПРОМЕНЕЗАЛОМЛЕННЯ

ВПЛИВ ОДНОВІСНИХ ТИСКІВ НА РЕФРАКЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ КРИСТАЛІВ ГРУПИ А2ВХ4 З ІНВЕРСІЄЮ ЗНАКА ДВОПРОМЕНЕЗАЛОМЛЕННЯ

Назва:
ВПЛИВ ОДНОВІСНИХ ТИСКІВ НА РЕФРАКЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ КРИСТАЛІВ ГРУПИ А2ВХ4 З ІНВЕРСІЄЮ ЗНАКА ДВОПРОМЕНЕЗАЛОМЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,08 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ ОПТИКИ
Б Р Е З В І Н
Р у с л а н С т е п а н о в и ч
УДК 535.323, 535.53, 537.226, 548.0
ВПЛИВ ОДНОВІСНИХ ТИСКІВ НА РЕФРАКЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ КРИСТАЛІВ ГРУПИ А2ВХ4 З ІНВЕРСІЄЮ ЗНАКА ДВОПРОМЕНЕЗАЛОМЛЕННЯ
01.04.05 - оптика, лазерна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Львів - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізичної оптики Міністерства освіти і науки України
(м. Львів) та Львівському національному університеті імені Івана Франка.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Романюк Микола Олексійович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
кафедра “Експериментальна фізика”
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Влох Ростислав Орестович,
Державний університет “Львівська політехніка”
кафедра “Електронні прилади”
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Кушнір Олег Степанович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
кафедра “Нелінійна оптика”
Провідна установа: Ужгородський державний університет, фізичний факультет,
Міністерство освіти і науки України (м. Ужгород)
Захист відбудеться "26" вересня 2000 року о 15 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.071.01 при Інституті фізичної оптики за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізичної оптики за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 23.
Автореферат розісланий "23 серпня 2000 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат фіз.-мат. наук, доцент Климів І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом значна увага приділяється кристалам з інверсією знака двопроменезаломлення. Після встановлення температурно-спектральних діаграм інверсії знака двопроменезаломлення було запропоновано використати їх для задання і вимірювання температури та створення реперних температурних точок. Ці роботи започатковані у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Поряд з пошуком нових кристалів досліджувались відомі кристали на стійкість точки інверсії знака двопроменезаломлення щодо відпалу зразків, термоциклювання, впливу домішок, дефектів і зовнішніх полів. Важливим є пошук нових кристалів, які б охоплювали ще не освоєні області температур, доступні області спектра, були дешевими та зручними технологічно. Крім сказаного, заміна елементів структури, інші фактори впливу на двопроменезаломлення кристалів повинні би сприяти створенню мікроскопічної теорії ефекту та пошуку стабільних матеріалів. Тонкий ефект інверсії знака двопроменезаломлення може бути чутливим індикатором особливостей фазових переходів (ФП), несумірних фаз (НФ) та інше.
До початку наших досліджень було виконано низку робіт по вивченню двопроменезаломлюючих властивостей різноманітних кристалів, однак практично відсутні відомості про вплив одновісного механічного тиску на спектральні залежності двопроменезаломлення, поведінку ізотропних точок та фазових переходів.
У зв'язку з викладеним, завданням роботи був пошук і дослідження нових кристалів з інверсією знака двопроменезаломлення, встановлення впливу заміщень елементів структури та зовнішніх полів на характеристики ефекту.
Об'єктами дослідження були відомі сегнетоелектричні кристали (NH4)2BeF4 і LiKSO4, що володіють інверсією знака двопроменезаломлення та низкою фазових переходів, а також кристали сингеніту (К2Ca(SO4)2.H2O). З ряду ізоморфних кристалів типу АВSO4, де A, B = Li, K, Na, Rb, Cs i NH4, що в принципі можуть володіти інверсією знака двопроменезаломлення, було вирощено декілька ізоморфних кристалів і вибрано для детальних досліджень кристали RbNH4SO4 та RbKSO4.
Зв'язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота безпосередньо пов'язана з держбюджетними фундаментальними дослідженнями, які ведуться в лабораторії параметричної кристалооптики та рефрактометрії Інституту фізичної оптики за проектом Міністерства освіти України “Явища і процеси фізичної оптики та лазерної фізики” (№ д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВПЛИВ ОДНОВІСНИХ ТИСКІВ НА РЕФРАКЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ КРИСТАЛІВ ГРУПИ А2ВХ4 З ІНВЕРСІЄЮ ЗНАКА ДВОПРОМЕНЕЗАЛОМЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок