Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання трансмісійного механізму монетарної політики в Україні

Моделювання трансмісійного механізму монетарної політики в Україні

Назва:
Моделювання трансмісійного механізму монетарної політики в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,72 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КиївськИЙ національнИЙ університет
імені Тараса Шевченка
 
НІКОЛАЙЧУК СЕРГІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 336.74
Моделювання трансмісійного механізму
монетарної політики в Україні
Спеціальність 08.00.11 –
Математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики
Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Федоренко Ірина Костянтинівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри економічної кібернетики
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Лук’яненко Ірина Григорівна,
Національний університет “Києво-Могилянська академія”, завідувач кафедри фінансів
кандидат економічних наук, доцент
Гур’янова Лідія Семенівна,
Харківський національний економічний університет,
доцент кафедри економічної кібернетики
Захист відбудеться «_18_» __квітня__ 2008 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.13 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90-А, аудиторія 203.
 
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою 03033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 12.
Автореферат розісланий “12” _____березня____ __2008_ р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук І.І. Мазур


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Основною ціллю монетарної політики є забезпечення стабільності національної грошової одиниці, що є необхідною передумовою сталих та високих темпів економічного зростання в довгостроковому періоді. Для досягнення основної цілі центральні банки мають можливість використовувати ряд проміжних цілей, зокрема, значення валютного курсу, темпи зростання грошових агрегатів, рівень інфляції. Останнім часом все більшу перевагу отримує режим інфляційного таргетування, за якого центральні банки приймають на себе зобов’язання щодо досягнення інфляційних цілей у середньостроковій перспективі.
В умовах задекларованого Національним банком України переходу до інфляційного таргетування дослідження окремих каналів монетарної трансмісії та побудова адекватної моделі трансмісійного механізму для української економіки набуває особливої актуальності.
Однією з головних передумов успішного переходу до цього режиму є наявність в центральному банку ефективної системи економічного аналізу та прогнозування, в основі якої має бути структурна модель трансмісійного механізму. По-перше, формалізована модель монетарної трансмісії дає можливість розроблювати середньострокові сценарії макроекономічного розвитку, надаючи організаційний каркас для прогнозного процесу та забезпечуючи узгодженість і економічну інтерпретацію прогнозів. Ця роль моделі є важливою при будь-якому режимі монетарної політики, зокрема і при керованому обмінному курсі. По-друге, структурна модель може бути використана для аналізу минулих рішень з монетарної політики і виявлення допущених помилок. По-третє, рішення щодо зміни інструментів політики (процентних ставок або керованого обмінного курсу) можуть бути пояснені прогнозами макроекономічного розвитку на основі симуляційних експериментів за допомогою моделі. І, по-четверте, структурні моделі звичайно відіграють ключову роль при оцінці рівня невизначеності щодо майбутньої економічної динаміки та при розробці альтернативних сценаріїв.
Останнім часом Національний банк України приділяє значну увагу розробці системного підходу до моделювання впливу монетарної політики на реальний економічний розвиток країни. Це ставить перед наукою завдання теоретичної та практичної підтримки цього процесу і обумовлює актуальність теми дисертаційної роботи. Тому саме проблемі розробки та адекватного застосування відповідного інструментарію моделювання та прогнозування наслідків дій монетарної політики для реального сектору економіки присвячена дана дисертаційна робота.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Моделювання трансмісійного механізму монетарної політики в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок