Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗБАГАЧЕННЯ МОВЛЕННЯ СТУДЕНТІВ ПЕДАГОГІЧНОГО УЧИЛИЩА ЕКСПРЕСИВНОЮ ЛЕКСИКОЮ ЯК ЗАСІБ ЙОГО УВИРАЗНЕННЯ

ЗБАГАЧЕННЯ МОВЛЕННЯ СТУДЕНТІВ ПЕДАГОГІЧНОГО УЧИЛИЩА ЕКСПРЕСИВНОЮ ЛЕКСИКОЮ ЯК ЗАСІБ ЙОГО УВИРАЗНЕННЯ

Назва:
ЗБАГАЧЕННЯ МОВЛЕННЯ СТУДЕНТІВ ПЕДАГОГІЧНОГО УЧИЛИЩА ЕКСПРЕСИВНОЮ ЛЕКСИКОЮ ЯК ЗАСІБ ЙОГО УВИРАЗНЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,07 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ТКАЧУК Галина Олександрівна
УДК 372.808.3
ЗБАГАЧЕННЯ МОВЛЕННЯ СТУДЕНТІВ ПЕДАГОГІЧНОГО УЧИЛИЩА ЕКСПРЕСИВНОЮ ЛЕКСИКОЮ ЯК ЗАСІБ ЙОГО УВИРАЗНЕННЯ
13.00.02 - теорія і методика навчання української мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
ВАШУЛЕНКО Микола Самійлович,
головний учений секретар АПН України.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ГУЛЯК Анатолій Борисович, завідувач
кафедри україністики
Національного медичного університету імені О.О.Богомольця;
кандидат педагогічних наук,
заслужений учитель України
МОВЧУН Феодосія Іванівна, заступник директора з навчально-виробничої роботи Київського міського педагогічного коледжу.
Провідна установа: Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, кафедра мови та методики викладання в початковій школі, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 25 вересня 2002 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.02 в Інституті педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України.
Автореферат розісланий 15 серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Т.ШЕЛЕХОВА
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми.
Гуманізація і гуманітаризація шкільної освіти на сучасному етапі, передбачаючи глибоку перебудову всього змісту навчально-виховного процесу, належне місце відводять мовній освіті та мовленнєвій підготовці учнів загальноосвітніх шкіл, підвищенню рівня культури українського мовлення. У Державному стандарті початкової загальної освіти в Україні зазначено, що зміна соціальних функцій української мови, надання їй статусу державної послужили важливою причиною для переорієнтації мети її навчання в загальноосвітній школі в цілому, що зміст предмета українська мова повинен будуватися на основі комунікативно-діяльнісного підходу, який передбачає активну участь школярів у навчальному процесі з мови, де особливого значення набувають мовленнєві вміння.1
У вирішенні завдань початкової школи центральною фігурою залишається вчитель. Він повинен бути майстром переконливого слова, оскільки здійснює одну з найважливіших функцій духовного відродження людини, а отже, і всього суспільства. Від рівня культури мовлення вчителя значною мірою залежить не тільки мовленнєвий розвиток учнів, а й успішність. Одним із показників досконалого мовлення є вміння користуватися лексичним багатством мови. Особлива роль у цьому належить експресивній лексиці, яка дає можливість учителеві зацікавити учнів змістом навчального матеріалу, викликати у них пізнавальні позитивні емоції, тобто формувати емоційно-ціннісне ставлення до здобуття знань. Емоційна (збуджує, хвилює) та експресивна (передає силу вияву почуттів і переживань) функції слова забезпечують передачу засобами лексем емоцій та почуттів мовця, його ставлення до сказаного, характеристику мовленнєвого процесу і самих мовців. Емоційно забарвлена лексика має ще й велику виховну силу і допомагає вчителеві здійснювати моральне та громадянське виховання підростаючого покоління України, маючи безпосередні зв'язки з інтелектуальною та емоційною сферами людської життєдіяльності.
Систематична і цілеспрямована робота над увиразненням мовлення емоційно забарвленою лексикою забезпечить розвиток умінь яскраво висловлювати думку з приводу почутого чи побаченого, визначати характерні якості персонажів прочитаних творів чи реальних осіб, висловлювати схвалення чи осуд їхніх дій, сприятиме виразності, емоційності мовлення, а отже, і його продуктивності.
Психологічні аспекти проблеми збагачення словникового запасу школярів знайшли відображення у працях Л.І.Айдарової, Л.С.Виготського, М.І.Жинкіна, Г.С.Костюка, І.О.Синиці; педагогічні та методичні основи роботи над збагаченням словника учнів розробили Я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЗБАГАЧЕННЯ МОВЛЕННЯ СТУДЕНТІВ ПЕДАГОГІЧНОГО УЧИЛИЩА ЕКСПРЕСИВНОЮ ЛЕКСИКОЮ ЯК ЗАСІБ ЙОГО УВИРАЗНЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок