Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕЛІНІЙНІ СОЛІТОННІ ТА ВИХОРОВІ СТРУКТУРИ У НЕРІВНОВАЖНІЙ МАГНІТОАКТИВНІЙ ПЛАЗМІ

НЕЛІНІЙНІ СОЛІТОННІ ТА ВИХОРОВІ СТРУКТУРИ У НЕРІВНОВАЖНІЙ МАГНІТОАКТИВНІЙ ПЛАЗМІ

Назва:
НЕЛІНІЙНІ СОЛІТОННІ ТА ВИХОРОВІ СТРУКТУРИ У НЕРІВНОВАЖНІЙ МАГНІТОАКТИВНІЙ ПЛАЗМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,35 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Залізняк Юрій Олексійович
УДК 533.951
НЕЛІНІЙНІ СОЛІТОННІ ТА ВИХОРОВІ СТРУКТУРИ У НЕРІВНОВАЖНІЙ МАГНІТОАКТИВНІЙ ПЛАЗМІ
01.04.08 – фізика плазми
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в НЦ “Інститут Ядерних Досліджень”
Національної Академії Наук України.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук,
професор Давидова Тетяна Олександрівна,
зав. відділом теорії плазми НЦ “Інститут
Ядерних Досліджень” НАН України.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор, член–кореспондент НАН України,
Загородній Анатолій Глібович,
заст. директора Інститута теоретичної фізики ім. Боголюбова НАН України.
доктор фізико-математичних наук
Черемних Олег Костянтинович,
зав. відділом космічної плазми Інституту Космічних Досліджень НАН України
і Національного космічного агенства України.
Провідна установа: Інститут Фізики НАН України (м. Київ).
Захист відбудеться "25" березня 2002 р. о 15:00 год. на засіданні спеціалізованої вченої
ради Д26.001.31 на радіофізичному факультеті Київського національного університету
ім. Т.Г. Шевченка (04022, Київ, просп. Глушкова, 6).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01017, Київ, вул.Володимирська, 64)
Автореферат розісланий "20" лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д26.001.31
канд. фіз.-мат. наук ____________________ Шкавро А.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Формування когерентних стуктур є універсальною властивістю нелінійних систем, які не перебувають у стані термодинамічної рівноваги - нерівноважних систем. Важливим прикладом та об'єктом дослідження нерівноважних систем є плазма із пучками заряджених частинок чи плазма, яка опромінюється потужними електромагнітними хвилями. У лабораторних експериментах та в космічних спостереженнях, у плазмі знайдено велику кількість хвильових структур (солітонів, солітонів огинаючих, вихорів) практично на усіх гілках її коливань, зокрема, в околі плазмового резонансу незамагніченої плазми, поблизу циклотронних, верхньо- та нижньогібридних резонансів магнітоактивної плазми. При досить високому рівні потужності, що вводиться в плазму, пороги багатьох нестійкостей виявляються перевищеними, і на нелінійній стадії розвитку нестійкостей виникають когерентні структури, що й визначають структуру турбулентності плазми. В результаті конкуруючих дій нелінійних та дисперсійних ефектів різної природи народжуються солітони – стійкі локалізовані нелінійні збудження, що не змінюють своєї форми в процесі руху [1*].
Для теоретичного опису солітонів огинаючих побудовано ряд моделей, більшість з яких зводяться до нелінійних рівнянь шредінгерівського типу (НРШ). Але багато із запропонованих рівнянь передрікають нестійкість солітонів по відношенню до колапсу, що полягає в утворенні нестаціонарних ям густини плазми, в які захоплюються ВЧ коливання, що необмежено стискаються за скінченний час. Теорією передбачається, що на кінцевій стадії колапсу починається сильне поглинання енергії стуктури частинками плазми, що призводить до швидкого загасання стуктури із одночасним нагрівом плазми. Однак, замість спостереження колапсу, у реальних фізичних системах досить часто спостерігається насичення нестійкості та формування мілкомасштабних (із характерним розміром порядку декількох дебаївських радіусів) та досить довгоживучих (час їх спостереження - тисячі та десятки тисяч періодів власних коливань) нелінійних когерентних утворень, що можуть бути як дво- та тривимірними, так і практично одновимірними.
Самоузгоджена еволюція хвильового поля та плазми проходитиме за законами колапсу тільки до тих пір, допоки не порушено жодного з припущень, що використовувалися під час отримання базового нелінійного рівняння моделі (це, як правило, припущення про слабкість нелінійності та про слабкість дисперсії).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: НЕЛІНІЙНІ СОЛІТОННІ ТА ВИХОРОВІ СТРУКТУРИ У НЕРІВНОВАЖНІЙ МАГНІТОАКТИВНІЙ ПЛАЗМІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок