Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ СТРУКТУРИ ВУГІЛЛЯ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯЕФЕКТИВНОСТІ ГІДРООБРОБКИ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ

ДОСЛІДЖЕННЯ СТРУКТУРИ ВУГІЛЛЯ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯЕФЕКТИВНОСТІ ГІДРООБРОБКИ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ СТРУКТУРИ ВУГІЛЛЯ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯЕФЕКТИВНОСТІ ГІДРООБРОБКИ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,33 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ВІДДІЛЕННЯ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИХ ГІРНИЧИХ ПРОБЛЕМ
ДОНЕЦЬКОГО ФІЗИКО-ТЕХНИЧНОГО ІНСТИТУТУ
ім. О.О. ГАЛКІНА
Завражин Вячеслав Вячеславович
УДК 622.831
ДОСЛІДЖЕННЯ СТРУКТУРИ ВУГІЛЛЯ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ
ЕФЕКТИВНОСТІ ГІДРООБРОБКИ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ
05.15.11.-“Фізичні процеси гірничого виробництва”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Відділені фізико-технічних гірничих проблем Донецького фізико-технічного інституту ім. О.О. Галкіна Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор, директор Відділення фізико-технічних гірничих проблем ДонФТІ ім. О.О. Галкіна НАНУ (м. Донецьк)
Алєксєєв Анатолій Дмитрович
Офіційні опоненти
доктор технічних наук, старший науковий співробітник, завідуючий відділом Відділення фізико-технічних гірничих проблем ДонФТІ ім. О.О. Галкіна НАНУ (м. Донецьк)
Маєвський Валерій Стефанович
кандидат технічних наук, генеральний директор ВО “Дзержинськвугілля” (м. Дзержинськ)
Житльонок Дмитро Моісейович
Провідна установа – Інститут геотехнічної механіки НАН України (м.Дніпропетровськ)
Захист відбудеться “ 4 ” грудня 2001 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.184.02 у Відділенні фізико-технічних гірничих проблем ДонФТІ ім. О.О. Галкіна НАНУ за адресою: 83114, м. Донецьк, вул. Р.Люксембург, 72.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Відділення ФТГП ДонФТІ ім. О.О. Галкіна НАНУ за адресою: 83114, м. Донецьк, вул. Р.Люксембург, 72.
Автореферат розісланий “ 2 ” листопада 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, кандидат технічних наук Піталенко Є.І.
ВСТУП
Актуальність теми дисертації.
Збільшення видобутку корисних копалин можливе лише за рахунок введення нових потужностей, інтенсифікації технологічних процесів, широкого впровадження нової перспективної техніки, засобів контролю та автоматизації. Більша частина вугільних пластів Донецького басейну розробляються на глибоких горизонтах у складних гірнично-геологічних умовах. При цьому підвищений гірничий тиск, температура і газонасиченість сприяє зростанню кількості газодинамічних явищ.
Все більше поширюються способи зволоження вугільних пластів водою і водяними розчинами поверхнево-активних речовин. Актуальність цієї роботи обумовлена необхідністю створення фізичних основ дослідження фазового стану рідини для удосконалення способів управління станом вугільного масиву, методу контролю кількісного вмісту флюїдів у вугіллі.
Застосування методів ЯМР-спектроскопії для виконання поставленої задачі мають безсумнівну перевагу. Це пов'язано з тим, що існує безпосередній зв'язок фізико-механічних властивостей гірничих порід і вугілля з їхньою мікроструктурою і фазовим станом рідини і газів, що містяться у них, для вивчення яких необхідні дослідження на молекулярному рівні, зокрема методами магнітного резонансу.
До дійсного часу методом ядерного магнітного резонансу (ЯМР) досліджені магнітні властивості багатьох ядер, визначені з високою точністю деякі фізичні постійні, отримані дані про властивості речовин у рідкому і кристалічному стані і т.п. Висока чутливість ЯМР повною мірою використана при вивченні фазового стану води в гірничих породах. По ширині резонансного сигналу і спаду ядерної намагніченості виявляється можливим розділяти воду в гірничих породах на хімічно, фізично зв'язану та вільну.
Зв'язок теми дисертації з планом науково-дослідних робіт.
Дисертаційна робота зв'язана з виконанням теми з вивчення структури вугілля в умовах великих глибин (№ДР 0197U008905), яка входить до плану робіт Відділення фізико-технічних гірничих проблем Донецького фізико-технічного інституту Національної Академії наук України.
Ідея роботи міститься у визначенні ємності умовного моношару вугілля різного ступеня метаморфізму з використанням методів ЯМР - спектроскопії, для розрахунків об'ємів нагнітаємої рідини для зволоження вугільних пластів, які піддаються дії газодинамічних явищ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ СТРУКТУРИ ВУГІЛЛЯ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯЕФЕКТИВНОСТІ ГІДРООБРОБКИ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок