Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ ПРАЦІ ТА ВІДТВОРЕННЯ ЕКОНОМІЧНО АКТИВНОГО НАСЕЛЕННЯ В ПРАЦЕНАДЛИШКОВИХ РАЙОНАХ УКРАЇНИ

МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ ПРАЦІ ТА ВІДТВОРЕННЯ ЕКОНОМІЧНО АКТИВНОГО НАСЕЛЕННЯ В ПРАЦЕНАДЛИШКОВИХ РАЙОНАХ УКРАЇНИ

Назва:
МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ ПРАЦІ ТА ВІДТВОРЕННЯ ЕКОНОМІЧНО АКТИВНОГО НАСЕЛЕННЯ В ПРАЦЕНАДЛИШКОВИХ РАЙОНАХ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,06 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ОДЕСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ Президентові України
БЛАГОДИР Юрій Анатолійович
УДК 351.83 (477)
МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ ПРАЦІ
ТА ВІДТВОРЕННЯ ЕКОНОМІЧНО АКТИВНОГО НАСЕЛЕННЯ
В ПРАЦЕНАДЛИШКОВИХ РАЙОНАХ УКРАЇНИ
25.00.02 – механізми державного управління
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
ОДЕСА 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник – | кандидат економічних наук, доцент
Юзефович Владислава Володимирівна,
Національна академія державного управління при Президентові України, доцент кафедри управління містом.
Офіційні опоненти: | доктор наук з державного управління, доцент ВОРОТІН Валерій Євгенович,
Національна академія державного управління при Президентові України, професор кафедри економічної теорії та історії економіки;
кандидат наук з державного управління, ПОЧТОВЮК Андрій Борисович,
Кременчуцький державний політехнічний університет, в.о. декана факультету управління
Провідна установа – |
Об’єднаний інститут економіки НАН України,
відділ міжгалузевих пропорцій та промислового потенціалу, м. Київ
Захист відбудеться 17 грудня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.863.01 в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Генуезька, 22, к. 212.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (65009, м. Одеса, вул. Генуезька, 22).
Автореферат розісланий 16 листопада 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М. Ананьєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Соціально-економічні трансформації, які сьогодні відбуваються в Україні, найяскравіше віддзеркалюються на ринку праці та впливають на процеси відтворення робочої сили. Демографічна ситуація, що склалася в державі, поглиблення процесу старіння населення у поєднанні із загальним економічним спадом і падінням рівня життя населення призвели до деформацій у формуванні та реалізації трудового потенціалу населення.
Сучасний соціально-економічний стан України потребує розробки системи заходів, які б з одного боку сприяли забезпеченню повної зайнятості працездатного населення, особливо в праценадлишкових районах України, що в сучасних умовах падіння попиту на працю вимагає негайних дій з боку органів державної влади. З іншого боку, впровадження трудозберігаючих технологій призведе до підвищення економічної ефективності виробництва.
Тому, слід створити таке соціально-економічне середовище та розробити нормативно-законодавчу базу, які б прискорювали впровадження в практику відповідної стратегії.
Дослідження національного ринку праці свідчить про наявність значної регіональної диференціації. Тому стратегія державного регулювання процесів відтворення робочої сили має концентруватися на специфіці кожного окремого регіону України.
Світові дослідження в галузі економіки накопичили великий досвід у вивченні питань, пов’язаних з ринком праці. Проте донедавна були практично відсутні дослідження щодо місця і ролі держави у регулюванні процесами, які відбуваються на ринку праці. Довгий час в нашій державі не розглядалося взагалі питання розвитку і функціонування ринку праці. Це обумовлювалось плановим характером розподілу робочої сили та законодавчо встановленими межами її функціонування.
Різке збільшення чисельності безробітних в державі, погіршення рівня добробуту населення, соціальна незахищеність значних прошарків суспільства та багато інших проблем, які виникають на ринку праці спонукала вітчизняних науковців до вивчення цих питань. Соціально-економічні перетворення, усвідомлення ролі ринку праці у забезпеченні зайнятості населення суттєво змінили підходи до дослідження процесів формування ринку праці, ефективного використання трудових ресурсів, надання соціальної підтримки малозахищеним верствам населення тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ ПРАЦІ ТА ВІДТВОРЕННЯ ЕКОНОМІЧНО АКТИВНОГО НАСЕЛЕННЯ В ПРАЦЕНАДЛИШКОВИХ РАЙОНАХ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок