Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АЛГЕБРАЇЧНИЙ МЕТОД ПОБУДОВИ ТА АНАЛІЗУ СТРУКТУРНО-ЛОГІЧНИХ МОДЕЛЕЙ ПРЕДМЕТНИХ ОБЛАСТЕЙ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ

АЛГЕБРАЇЧНИЙ МЕТОД ПОБУДОВИ ТА АНАЛІЗУ СТРУКТУРНО-ЛОГІЧНИХ МОДЕЛЕЙ ПРЕДМЕТНИХ ОБЛАСТЕЙ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ

Назва:
АЛГЕБРАЇЧНИЙ МЕТОД ПОБУДОВИ ТА АНАЛІЗУ СТРУКТУРНО-ЛОГІЧНИХ МОДЕЛЕЙ ПРЕДМЕТНИХ ОБЛАСТЕЙ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,05 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
Семенова Тетяна Вікторівна
УДК 004.4'22/.942
АЛГЕБРАЇЧНИЙ МЕТОД ПОБУДОВИ ТА АНАЛІЗУ СТРУКТУРНО-ЛОГІЧНИХ МОДЕЛЕЙ ПРЕДМЕТНИХ ОБЛАСТЕЙ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків–2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Жолткевич Григорій Миколайович,
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри теоретичної та прикладної інформатики
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Шаронова Наталія Валеріївна,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри інтелектуальних комп’ютерних систем
кандидат технічних наук, доцент
Петров Костянтин Едуардович,
Харківський національний університет внутрішніх справ,
доцент кафедри прикладної математики та аналітичного
забезпечення ОВС
 
 
Захист відбудеться “ 7 ” листопада 2007 року о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.09 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 6-52.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “ 4 ” жовтня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.І. Шматков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційної роботи. Інформація в сучасному світі є одним з найбільш важливих ресурсів, а інформаційні системи стали необхідним інструментом практично у всіх сферах діяльності. Однак розробка інформаційних систем супроводжується рядом проблем, найпоширеніші з яких – перевищення бюджету та запланованого часу розробки системи. Для вирішення цих проблем існує чимало засобів, серед яких впровадження нових методик розробки програмних систем, використання удосконалених моделей оцінки робіт, виразні мови моделювання тощо. Гострота ситуації стала причиною того, що було проведено декілька досліджень міжнародними організаціями з метою виявлення причин указаних проблем. Дослідження показали, що суттєвою причиною невдалої розробки програмних систем стають помилки, яких розробники припускаються на етапі аналізу предметної області та формуванні вимог до системи. У даний час розроблено досить багато засобів моделювання інформаційно-логічної структури предметних областей – базового процесу, що відбувається на етапі аналізу предметної області та специфікації вимог. Аналіз існуючих засобів показав, що всі вони мають цілий ряд істотних недоліків, які не дозволяють провести аналіз побудованих структурно-логічних моделей повною мірою. Один з найпоширеніших недоліків – відсутність формальних методів аналізу побудованих моделей. На підставі аналізу зроблено висновок про те, що наукова задача, що полягає в удосконаленні засобів математичного моделювання інформаційно-логічної структури предметних областей інформаційних систем є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота над дисертацією проводилася автором на кафедрі теоретичної та прикладної інформатики Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна в межах науково-дослідної теми “Розробка евристичних концептуальних моделей адаптаційних механізмів різної природи” (ДР № 0105U000706) та проекту TEMPUS TACIS “UnIT-Net – інформаційні технології в мережі університетського управління” (проект MP-JEP-23010-2002, ДР № 1515).
Мета і задачі дослідження. Мета роботи полягає в підвищенні ефективності розробки програмних систем за рахунок зменшення кількості помилок на етапі аналізу предметної області і специфікації вимог шляхом використання засобів математичного моделювання інформаційно-логічної структури предметних областей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АЛГЕБРАЇЧНИЙ МЕТОД ПОБУДОВИ ТА АНАЛІЗУ СТРУКТУРНО-ЛОГІЧНИХ МОДЕЛЕЙ ПРЕДМЕТНИХ ОБЛАСТЕЙ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок