Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Реформування відносин власності в аграрному секторі України в умовах становлення багатоукладної економіки

Реформування відносин власності в аграрному секторі України в умовах становлення багатоукладної економіки

Назва:
Реформування відносин власності в аграрному секторі України в умовах становлення багатоукладної економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,15 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СУХОВЕРХИЙ Валерій Володимирович
УДК 631.115
Реформування відносин власності
в аграрному секторі України в умовах
становлення багатоукладної економіки
Спеціальність 08.07.02 -
економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Луганськ - 2004
Дисертацією є рукопис
Дисертаційна робота виконана на кафедрі економічної теорії і маркетингу Луганського національного аграрного університету Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
ТКАЧЕНКО Валентина Григорівна,
завідувач кафедри економічної теорії і маркетингу
Луганського національного аграрного університету,
м. Луганськ
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
САБЛУК Петро Трохимович,
директор Інституту аграрної економіки УААН,
м. Київ
кандидат економічних наук, доцент
КУКСА Ігор Миколайович,
завідувач кафедри економічної кібернетики
Луганського національного аграрного університету,
м. Луганськ
Провідна установа Харківський національний аграрний університет
ім. В.В.Докучаєва Міністерства аграрної політики
України, кафедра економіки сільського господарства,
м. Харків.
Захист відбудеться " 4 " березня 2004 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.841.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук в Луганському національному аграрному університеті за адресою: 91008 м. Луганськ-8, Національний аграрний університет, головний навчальний корпус, аудиторія 202.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Луганського національного аграрного університету за адресою: 91008 м. Луганськ-8, бібліотека Національного аграрного університету
Автореферат розісланий “ 2 ” лютого 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кальченко В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Створення ринкових відносин в Україні вимагає розгляду відносин власності як найважливішого питання розвитку економіки в нових умовах господарювання. Особливо це актуально для агропромислового комплексу країни, де проблеми власності на землю, майно і результати праці в умовах становлення багатоукладної економіки стають визначальними у всій системі реформування.
Форма власності на засоби виробництва безпосередньо визначає спосіб поєднання факторів виробництва, а також форми господарювання, місце і роль власника в організації виробництва і управління ним. Причому підприємець у сучасних умовах не обов'язково повинен бути повним власником. У залежності від мети діяльності, економічних інтересів права власності можуть обмежуватися рівнем, достатнім для економічного функціонування господарської одиниці. При цьому деякі об'єкти можуть знаходитися в індивідуальній власності, інші - у колективній; одні - у повній власності, а інші - у оренді чи використовуватися на інших умовах.
Така ситуація створює умови для формування організаційно-правових форм господарювання на основі різних форм власності, що визначає напрямок руху перехідної економіки України до багатоукладної моделі ринкового типу.
Розширення і поглиблення процесів розвитку багатоукладності виявляється в появі нових укладів і наповненні їх новим соціально-економічним змістом. При цьому особливу значимість набуває завдання наукового вивчення пріоритетів, які формують економічне поводження окремих соціальних груп, чиї економічні інтереси реалізуються у організаційно-правових формуваннях, заснованих на відповідній формі власності, що й складають визначені уклади.
Стан дослідження проблеми. Різноманітність форм власності і форм господарювання на селі - об'єктивне економічне явище, що випливає з реальної складності й багатоплановості економічного життя суспільства. У процесі аграрної реформи в Україні на базі реформованих колективних та державних сільськогосподарських підприємств виникли нові форми господарювання на засадах приватної власності на землю і майно, формується багатоукладна економіка, однак перелому негативних тенденцій в аграрному секторі поки що не досягнуто, соціально-економічна ситуація в цій сфері залишається кризовою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Реформування відносин власності в аграрному секторі України в умовах становлення багатоукладної економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок