Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІОНОМЕТРІЯ КАТІОНІВ РІЗНОЇ ПРИРОДИ З ВИКОРИСТАННЯМ ТВЕРДОКОНТАКТНИХ І ПЛІВКОВИХ ІСЕ НА ОСНОВІ МОЛІБДОФОСФАТУ

ІОНОМЕТРІЯ КАТІОНІВ РІЗНОЇ ПРИРОДИ З ВИКОРИСТАННЯМ ТВЕРДОКОНТАКТНИХ І ПЛІВКОВИХ ІСЕ НА ОСНОВІ МОЛІБДОФОСФАТУ

Назва:
ІОНОМЕТРІЯ КАТІОНІВ РІЗНОЇ ПРИРОДИ З ВИКОРИСТАННЯМ ТВЕРДОКОНТАКТНИХ І ПЛІВКОВИХ ІСЕ НА ОСНОВІ МОЛІБДОФОСФАТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,61 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ
ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Бубель Тетяна Олександрівна
УДК 543.053:543.257.1
ІОНОМЕТРІЯ КАТІОНІВ РІЗНОЇ ПРИРОДИ З ВИКОРИСТАННЯМ
ТВЕРДОКОНТАКТНИХ І ПЛІВКОВИХ ІСЕ НА ОСНОВІ
МОЛІБДОФОСФАТУ
02.00.02 – аналітична хімія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Дніпропетровськ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор по кафедрі аналітичної хімії
Циганок Людмила Павлівна,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри аналітичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор за спеціальністю аналітична хімія
Антонович Валерій Павлович,
Фізико-хімічний інститут ім. Богатського АН України
завідувач відділу аналітичної хімії і фізикохімії координаційних сполук
доктор хімічних наук, професор по кафедрі токсикологічної хімії
Болотов Валерій Васильович,
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри аналітичної хімії
Провідна установа: Київський національний університет, кафедра аналітичної хімії хімічного факультету, м.Київ, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “15 ” листопада 2002 р. о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.01 при Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету (49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8).
Автореферат розісланий “ 10 ” жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пініеллє І.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з актуальних питань аналітичної хімії є кількісне визначення органічних нітрогенвмісних речовин у лікарських формах, субстанціях, біологічних об’єктах, під час проведення медичних і біохімічних досліджень, а також при контролі технологічних процесів. Екологічний контроль і аналіз об’єктів навколишнього середовища підтверджують наявність серйозної проблеми по кількісному визначенню іонів Cs+ і Sr2+, а також неіонних поверхнево-активних речовин (НПАР), які є джерелом забруднення довкілля, особливо природних та стічних вод. Тому актуальною є розробка простих, експресних і точних методик кількісного визначення перелічених сполук у реальних об'єктах.
Потенціометрія з використанням іоноселективних електродів (ІСЕ) є одним з перспективних методів визначення як органічних, так і неорганічних речовин, що зумовлено поєднанням хороших аналітичних параметрів методу з експресністю, доступністю та невисокою вартістю обладнання. Актуальність розробки нових ІСЕ зумовлена широким спектром сфер їх застосування.
При наявності в науковій літературі достатньої кількості даних про твердоконтактні ІСЕ теоретичні уявлення щодо механізму їх функціонування дискутуються, як і питання стабілізації потенціалу таких електродів. Актуальним є також порівняння електродних характеристик плівкових і твердоконтактних ІСЕ на основі молібдофосфату, систематичний аналіз факторів, які на них впливають, особливо природи катіона електродноактивної речовини (ЕАР), що входить до складу мембрани ІСЕ..
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано згідно з держбюджетними темами Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України № 158-96 “Утворення, відновлення, структури гетерополісполук іонів металів та їх аналітичне застосування. Реакції гетерополіаніонів з органічними катіонами в іонометрії”(номер державної реєстрації 0196U000271), № 06-112-99 “Теоретичне обґрунтування та розробка фізико-хімічних методів аналізу лікарських і біоактивних речовин з використанням гетерополіаніонів у якості аналітичних форм та реагентів” (номер державної реєстрації 0195U001298).
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є розробка плівкових і твердоконтактних ІСЕ, оборотних до катіонів похідних 1,4-бензодіазепіну, оксиетильованих НПАР та цезію (I) і стронцію (II), порівняння їх характеристик і вивчення залежності останніх від різних факторів; порівняння властивостей ІСЕ з електродноактивними речовинами, утвореними гетерополіаніоном (ГПА) фосфору і катіонами різної природи, а також розробка простих, експресних, достатньо чутливих методик визначення перелічених сполук в реальних об’єктах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 



Реферат на тему: ІОНОМЕТРІЯ КАТІОНІВ РІЗНОЇ ПРИРОДИ З ВИКОРИСТАННЯМ ТВЕРДОКОНТАКТНИХ І ПЛІВКОВИХ ІСЕ НА ОСНОВІ МОЛІБДОФОСФАТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок