Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХІМІЧНА МОДИФІКАЦІЯ ЕПОКСИДНИХ СМОЛ ГІДРОПЕРОКСИДАМИ В ПРИСУТНОСТІ ЧЕТВЕРТИННИХ СОЛЕЙ АМОНІЮ

ХІМІЧНА МОДИФІКАЦІЯ ЕПОКСИДНИХ СМОЛ ГІДРОПЕРОКСИДАМИ В ПРИСУТНОСТІ ЧЕТВЕРТИННИХ СОЛЕЙ АМОНІЮ

Назва:
ХІМІЧНА МОДИФІКАЦІЯ ЕПОКСИДНИХ СМОЛ ГІДРОПЕРОКСИДАМИ В ПРИСУТНОСТІ ЧЕТВЕРТИННИХ СОЛЕЙ АМОНІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,51 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Базиляк Лілія Ігорівна
УДК 678.643
ХІМІЧНА МОДИФІКАЦІЯ ЕПОКСИДНИХ СМОЛ ГІДРОПЕРОКСИДАМИ
В ПРИСУТНОСТІ ЧЕТВЕРТИННИХ СОЛЕЙ АМОНІЮ
02.00.06 – хімія високомолекулярних сполук
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Братичак Михайло Миколайович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри хімічної технології
переробки нафти і газу
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор,
Лауреат Державної Премії України
Гетьманчук Юрій Петрович,
Київський Національний університет ім. Тараса Шевченка,
професор кафедри хімії високомолекулярних сполук
 
 
доктор хімічних наук, професор
Шибанов Володимир Вікторович
Українська академія друкарства,
завідувач кафедри поліграфічного матеріалознавства
та хімії
Провідна установа: Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України,
відділ сітчастих полімерів, м. Київ
Захист відбудеться 18.12.2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.01 у Національному університеті “Львів-ська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів–13, пл. Св. Юра ?, корп. 8, ауд. 240.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного універ-ситету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів–13, вул. Профе-сорська, 1.
Автореферат розісланий 16.11.2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.052.01
кандидат хімічних наук, доцент Скорохода В. Й.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Розширення області застосування полімерних матеріалів в різних галузях народного господарства, а також підвищення вимог, які ставляться до експлуатаційних характеристик виробів на їх основі, вимагає як створення нових полімерів, так і модифікування властивостей вже існуючих. Покращання експлуатаційних показників відомих полімерів можна досягнути введенням в їх структуру нових функціональних груп, зокрема, пероксидних. Під час нагрівання такі функціональні фрагменти слугують джерелом вільних радикалів. Утворення останніх може викликати лінійну або тривимірну полімеризацію компонентів суміші, причому сполука, що містить пероксидні групи, входить до структури отриманого кополімеру. Це дозволяє підбором різних за природою високомолекулярних сполук регулювати характеристики виробів на основі полімерних композиційних систем. Серед усіх відомих олігомерів епоксидні смоли заслуговують на особливу увагу, оскільки вироби на їх основі характеризуються доброю адгезією до поверхонь різноманітних матеріалів, твердістю, вологостійкістю, непоганими діелектричними характеристиками, стійкістю до різкої зміни температури тощо. Водночас, вони сумісні з іншими високомолекулярними сполуками, і тому знаходять широке застосування в техніці як заливні компаунди, клеї, зв'язуючі у виробництві прес–матеріалів, склопла-стиків та інше. Розширення областей використання епоксидних смол досягається введенням до їх структури пероксидних груп. Однак, відомі методи отримання пероксидних похідних епоксидних смол характеризуються низкою недоліків, серед яких варто відзначити низький вихід цільових продуктів, частковий розпад синтезованих олігомерів в процесі синтезу, невисоке значення молекулярної маси, обмеженість використання як модифікаторів різних за природою гідропероксидів, необхідність спеціального апаратурного оформлення проведення процесу та інше.
На підставі цього можна зробити висновок, що актуальними є дослідження, пов'язані з синтезом пероксидних олігомерів, який не вимагав би спеціальних умов проведення процесу, дозволяв би використовувати як модифікатори різні за природою гідропероксиди, а також отримувати продукти з більшою молекулярною масою і вищим вмістом пероксидних груп.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ХІМІЧНА МОДИФІКАЦІЯ ЕПОКСИДНИХ СМОЛ ГІДРОПЕРОКСИДАМИ В ПРИСУТНОСТІ ЧЕТВЕРТИННИХ СОЛЕЙ АМОНІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок