Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ ТРАДИЦІЙНИХ СЕКТОРІВ РЕГІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ (НА ПРИКЛАДІ ПЕРЕРОБКИ ЛЬОНУ)

РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ ТРАДИЦІЙНИХ СЕКТОРІВ РЕГІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ (НА ПРИКЛАДІ ПЕРЕРОБКИ ЛЬОНУ)

Назва:
РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ ТРАДИЦІЙНИХ СЕКТОРІВ РЕГІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ (НА ПРИКЛАДІ ПЕРЕРОБКИ ЛЬОНУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,80 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ГАВРИСЬ ЯНУШ
УДК 332.13:677.11
РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ ТРАДИЦІЙНИХ СЕКТОРІВ
РЕГІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ
(НА ПРИКЛАДІ ПЕРЕРОБКИ ЛЬОНУ)
Спеціальність 08.10.01 – Розміщення продуктивних сил і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
ЛЬВІВ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі маркетингу і логістики Національного універ-ситету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор економічних наук
Патора Роман,
Національний університет “Львівська політехніка”,
професор кафедри маркетингу і логістики
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Пила Василь Іванович,
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України,
заступник директора
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Шульц Світлана Леонідівна,
Інститут регіональних досліджень НАН України, старший науковий співробітник
Провідна установа: | Рада з вивчення продуктивних сил України НАН України, відділ проблем регіональної політики та розвитку місцевого самоврядування, м. Київ
Захист відбудеться “26” травня 2006 року об  год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий “21” квітня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук | В.І. Жовтанецький


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Вагомим чинником забезпечення економічного достатку у Польщі, як і в Україні, є розвиток секторів регіональної економіки, в основі яких є вирощування, збір і переробка місцевих відтворювальних ресурсів, так званих традиційних секторів економіки. Одним із таких традиційних секторів регіональної економіки є льонарство. З розвитком глобалізаційних процесів та ринкових відносин традиційні сектори регіональної економіки виявилися низько-рентабельними. Підвищення ефективності їх діяльності вимагає послідов-ної ринкової трансформації як у сфері вирощування ресурсів, так і у сфері їх переробки та виробництва продукції для задоволення потреб спожив-чого ринку. У зв’язку з цим виникла необхідність удосконалення теоретич-них положень, методологічних засад управління процесами трансформації традиційних секторів регіональної економіки. Вирішенню цих питань присвячена велика увага з боку українських вчених, зокрема у працях Алимова О.М., Амоші О.І., Генсирука С.А., Данилишина Б.М, Долішнього М.І., Дорогунцова С.І., Коваля Я.В, Павлова В.І., Пили В.І., Фурдичка О.І., Чумаченка М.Г. та ін.
Значний внесок у розвиток теорії ринкової трансформації економіки на загальнодержавному рівні внесли польські науковці Ліманський А., Патора Р., Ліхтарський Й., Сапіяшко З., Пелька В., Боровецкі Р., Баян К. та ін. Вивченню шляхів традиційних секторів регіональної економіки, зокрема такого сектору як „льонарство”, присвячені праці Козловського Р., Даенкіндта А., Губнера Д., Шуст Е. та ін.
Завдяки праці науковців розроблені основи формування програм стратегічного планування розвитку діяльності в окремих секторах економічної діяльності у регіонах України й Польщі. Разом з тим, ряд питань вимагає додаткового вирішення. Це стосується вибору методів забезпечення конкурентноздатності традиційних секторів економіки, – зокрема, льонарства, вибору шляхів реструктуризації підприємств і продукції, методів оцінювання трансформаційних процесів.
Актуальність поставлених питань зумовили вибір теми дослідження, формування мети та завдань дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ ТРАДИЦІЙНИХ СЕКТОРІВ РЕГІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ (НА ПРИКЛАДІ ПЕРЕРОБКИ ЛЬОНУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок