Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФРЕЙМОВА РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ ІРОНІЇ В ПРЕСІ (на матеріалах української, російської, польської та англомовної преси)

ФРЕЙМОВА РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ ІРОНІЇ В ПРЕСІ (на матеріалах української, російської, польської та англомовної преси)

Назва:
ФРЕЙМОВА РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ ІРОНІЇ В ПРЕСІ (на матеріалах української, російської, польської та англомовної преси)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,21 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
У теоретичному розділі ми висловимо свої міркування щодо місця іроні
ї серед інших видів комізму, спираючись на сучасне знання


ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Яновська Ганна Володимирівна
УДК 81’42:050
ФРЕЙМОВА РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ ІРОНІЇ В ПРЕСІ
(на матеріалах української, російської, польської
та англомовної преси)
Спеціальність 10.02.15 – загальне мовознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загального та прикладного мовознавства Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Сукаленко Нонна Іванівна ,
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна,
професор кафедри загального та прикладного мовознавства.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Калінкін Валерій Михайлович,
Горлівський державний педагогічний інститут іноземних мов, завідувач кафедри мовознавства та російської мови;
кандидат філологічних наук, доцент
Пчелінцева Олена Едуардівна,
Черкаський державний технологічний університет,
завідувач кафедри української мови та загального мовознавства.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут філології, кафедра загального мовознавства та класичної філології, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 25 жовтня 2006 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.10 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 22 вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради к. філол. н., доц. Вінтонів М.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Іронія як вид комізму особливо важлива для ЗМІ, адже найбільш суттєвими її рисами є можливість ефективного привертання реципієнта на свій бік, а також перманентність дії, що відрізняє іронію від гумору й сатири. Для жарту (наслідком якого є позитивний афект) і для викриття (яке спрямоване на негативний афект) є свій час і своє місце, а іронія, яка афективною не є, здатна використовуватися значно ширше. Інший ідеологічно важливий бік цього виду комізму – можливість завуалювати думку, зовні не конфліктуючи ні з традицією, ні з законом, якщо він передбачає певну форму висловлювання, а іншу вважає неприпустимою.
На сьогодні вже накопичено певні знання про іронічний комізм, як лінгвістичні (Т. Андрієнко, К. Гулий, С. Походня, Г. Приходько, О. Тараненко, О. Шонь, С. Аттардо, Ґ. А. Браянт і Дж. Е. Фокс Трі, Ґ. Брон і К. Феєртс, О. Єрмакова, Ю. Заленцький, Е. Лассан, В. Пропп, В. Санников), так і філософсько-культурологічні (Р. Семків, Ю. Борев, Б. Дземідок, В. Пігулевський, Л. Мирська, Р. Рорті, В. Янкелевич). Але при цьому в царині взаємодії мовного й культурного компонентів залишається чимало “білих плям”. Саме мовознавче осягнення цього феномену здатне не лише заповнити ці прогалини, а й дати підґрунтя для подальших студій. На наш погляд, у мовознавчому розгляді іронії дуже продуктивним є синтетичне поєднання фреймового та дискурсивного підходів до породження й сприйняття мовлення.
Актуальність нашої теми пояснюється, з одного боку, суттєвою роллю преси для масової свідомості, а з другого – браком когнітивних лінгвістичних досліджень такого важливого явища, як іронія в пресі. Адже іронія є одним з ефективних способів впливу на свідомість реципієнта, формування й видозміни фрагментів мовної картини світу, в іронії закладено потужний лінгвопрагматичний потенціал. Наявні праці, які можуть частково висвітлити підґрунтя іронії, по-перше, більшою мірою здійснені в семантичному, а не когнітивному напрямі, а по-друге, в основному стосуються не іронії, а явищ іншого порядку, наприклад мови преси взагалі, політичної метафори тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФРЕЙМОВА РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ ІРОНІЇ В ПРЕСІ (на матеріалах української, російської, польської та англомовної преси)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок