Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЮЗ УКРАЇНЦІВ У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ: ЕТАПИ СТАНОВЛЕННЯ, ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ (1945-1949 рр.)

СОЮЗ УКРАЇНЦІВ У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ: ЕТАПИ СТАНОВЛЕННЯ, ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ (1945-1949 рр.)

Назва:
СОЮЗ УКРАЇНЦІВ У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ: ЕТАПИ СТАНОВЛЕННЯ, ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ (1945-1949 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,27 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
Щигельська Галина Остапівна
УДК: 94(=161.2)(410.1)“1945/1949”
СОЮЗ УКРАЇНЦІВ У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ:
ЕТАПИ СТАНОВЛЕННЯ, ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ
(1945-1949 рр.)
07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Чернівці – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Макар Юрій Іванович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри
міжнародних відносин
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Сич Олександр Іванович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри
історії нового та новітнього часу
доктор історичних наук, професор
Качараба Степан Петрович
Львівський національний університет
імені Івана Франка, завідувач кафедри
історичного краєзнавства
Провідна установа: Інститут історії України НАН України,
відділ історії України другої половини ХХ ст.
(м. Київ)
Захист відбудеться “31” березня 2006 р. о __ годині, на засіданні
Спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2 (корпус 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розісланий “_27_ ” лютого 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Я. Лупул
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У процесі загального національного відродження в Україні об’єктом спеціального дослідження стало таке специфічне історичне явище, як українська еміграція. В останні роки вітчизняними та зарубіжними дослідниками зібраний чималий фактичний матеріал про українську діаспору, який знайшов своє відображення на сторінках ряду довідників, монографій, наукових і публіцистичних статей.
Доводиться, однак, констатувати непропорційність вивчення еміграції та громадського життя українців у різних країнах. Зокрема, вимагає поглибленого дослідження українська еміграція до Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, де зосереджена хоча й не чисельна, але високоорганізована група українців, що вирізняється досить високим рівнем національної ідентичності навіть у поколіннях, народжених у Великобританії.
Провідна роль в організації та активізації суспільного життя української еміграції в Об’єднаному Королівстві, що стало одним з основних чинників її самовідтворення, належить центральній громадській організації – Союзу українців у Великій Британії (СУБ), який у 2006 р. відзначатиме 60-літній ювілей з часу заснування. Багатогранна діяльність СУБ і його роль в історії української діаспори заслуговують на окреме ґрунтовне дослідження, результати якого дадуть можливість заповнити наявну прогалину в історичному знанні.
Складність дослідження цієї проблеми полягає в тому, що процес формування СУБ розпочався та проходив у середовищі політичної еміграції, на об’єктивне вивчення якої у радянській історіографії накладалося суворе табу, а інформація владних структур про громадське життя зарубіжних українців подавалася однобічно, часом у викривленому вигляді, відповідно до ідеологічних настанов Політбюро ЦК КП України. Тому існування та діяльність СУБ, як й інших активних громадських іммігрантських об’єднань, до тепер не отримали відповідного висвітлення або взагалі опинилися поза увагою дослідників. Однак, на нашу думку, без дослідження діяльності центральних громадських організацій української еміграції не можна ні відтворити об’єктивну картину емігрантського життя, ні належно його оцінити.
З огляду на факт реєстрації Союзу українців згідно з чинним британським законодавством як товариства з обмеженою відповідальністю та його результативну діяльність у сфері соціального захисту й благодійництва, неабиякий інтерес викликає й функціонування СУБ як елементу соціальної структури Об’єднаного Королівства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЮЗ УКРАЇНЦІВ У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ: ЕТАПИ СТАНОВЛЕННЯ, ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ (1945-1949 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок