Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОТИВАЦІЯ РОСІЙСЬКИХ ВІДСУБСТАНТИВНИХ ПРИСЛІВНИКІВ У КОГНІТИВНО-ОНОМАСІОЛОГІЧНОМУ АСПЕКТІ

МОТИВАЦІЯ РОСІЙСЬКИХ ВІДСУБСТАНТИВНИХ ПРИСЛІВНИКІВ У КОГНІТИВНО-ОНОМАСІОЛОГІЧНОМУ АСПЕКТІ

Назва:
МОТИВАЦІЯ РОСІЙСЬКИХ ВІДСУБСТАНТИВНИХ ПРИСЛІВНИКІВ У КОГНІТИВНО-ОНОМАСІОЛОГІЧНОМУ АСПЕКТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,64 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
ЛИТВИН Ірина Миколаївна
УДК 801.541.47
МОТИВАЦІЯ РОСІЙСЬКИХ ВІДСУБСТАНТИВНИХ ПРИСЛІВНИКІВ У КОГНІТИВНО-ОНОМАСІОЛОГІЧНОМУ АСПЕКТІ
10.02.02 – російська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі загального та російського мовознавства Черкаського державного університету імені Б. Хмельницького, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Селіванова Олена Олександрівна,
Черкаський державний університет
імені Б.Хмельницького, професор кафедри
загального та російського мовознавства.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Карпенко Маргарита Олександрівна,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
старший науковий співробітник;
кандидат філологічних наук, доцент
Сидоренко Валентина Олександрівна,
Ніжинський державний педагогічний університет
імені Миколи Гоголя, доцент кафедри російської мови.
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний університет
імені В. Винниченка, кафедра загального та
російського мовознавства, Міністерство освіти
і науки України, м. Кіровоград.
Захист відбудеться “15” жовтня 2002 року о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 26.053.04. у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “_11__” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.П.Гальона
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У реферованій дисертації здійснено когнітивно-ономасіологічне дослідження російських відсубстантивних прислівників та встановлено типи мотиваційних відношень між їх ономасіологічною структурою, семантикою та фрагментами знань про позначуване.
Прислівники як граматичний клас характеризуються прислівним тяжінням або детермінантністю; функціональною, семантичною та словотворчою багатоплановістю. Як номінативний клас відсубстантивні прислівники на матеріалі різних мов досліджувалися в аспекті засобів словотворення та словотворчих типів (В.В.Виноградов, Є.М.Галкіна-Федорук, Г.П.Циганенко, О.А.Земська, З.А.Потіха, М.М.Шанський, В.М.Немченко, К.Г.Городенська, Н.Ф.Клименко та ін.); структурно-семантичних розрядів (В.Ю.Апресян, О.М.Баранов, О.А.Рудницька, Е.Р.Лассан, І.Р.Вихованець, Н.С.Семчинська та ін.); діахронного словотвору (О.К.Коневецький, М.С.Рижков, І.Ф.Мазанько, Н.В.Чурмаєва, О.І.Янович та ін.).
Мотиваційні особливості відсубстантивних прислівників не були предметом спеціального комплексного дослідження навіть у межах словотвору, хоча тільки словотворчі засади аналізу не можуть бути достатніми для висвітлення проблеми номінаційного механізму цього класу слів та їхньої мотиваційної специфіки.
Актуальність дослідження визначається загальною спрямованістю сучасних лінгвістичних розвідок на психокогнітивне підґрунтя мовних одиниць та структур у синтезі їхньої системної та функціональної природи. Роботу виконано в ракурсі нового та перспективного напряму сучасної лінгвістики – когнітивної ономасіології, що аналізує механізми мовного позначення ментального лексикону в зв'язку з різними складниками свідомості (О.О.Селіванова). Отже, традиційно словотворча проблема мотивації, яка має вагомий теоретичний потенціал (О.А.Земська, І.С.Улуханов, В.В.Лопатін, С.С.Лашанська, О.П.Єрмакова, Т.Р.Кияк, О.І.Блинова, Р.Гжегорчикова, Я.Пузиніна та ін.), розглядається в новому аспекті. У когнітивній ономасіології мотивація визначається як наскрізна для моделі породження психоментальна операція, результатом якої є семантико-ономасіологічна залежність мовних знаків (мотиватора та мотивованого), що виникла на підставі зв'язків різних компонентів структур репрезентації знань (О.О.Селіванова).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОТИВАЦІЯ РОСІЙСЬКИХ ВІДСУБСТАНТИВНИХ ПРИСЛІВНИКІВ У КОГНІТИВНО-ОНОМАСІОЛОГІЧНОМУ АСПЕКТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок