Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АСИНХРОННІ ГЕНЕРАТОРИ З ВЕНТИЛЬНИМ ТА ВЕНТИЛЬНО-ЄМНІСНИМ ЗБУДЖЕННЯМ ДЛЯ АВТОНОМНИХ ЕНЕРГОУСТАНОВОК

АСИНХРОННІ ГЕНЕРАТОРИ З ВЕНТИЛЬНИМ ТА ВЕНТИЛЬНО-ЄМНІСНИМ ЗБУДЖЕННЯМ ДЛЯ АВТОНОМНИХ ЕНЕРГОУСТАНОВОК

Назва:
АСИНХРОННІ ГЕНЕРАТОРИ З ВЕНТИЛЬНИМ ТА ВЕНТИЛЬНО-ЄМНІСНИМ ЗБУДЖЕННЯМ ДЛЯ АВТОНОМНИХ ЕНЕРГОУСТАНОВОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,95 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ
Мазуренко Леонід Іванович
УДК 621.313.332
АСИНХРОННІ ГЕНЕРАТОРИ З ВЕНТИЛЬНИМ
ТА ВЕНТИЛЬНО-ЄМНІСНИМ ЗБУДЖЕННЯМ
ДЛЯ АВТОНОМНИХ ЕНЕРГОУСТАНОВОК
Спеціальність: 05.09.01 – Електричні машини і апарати
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі електромеханічних систем Інституту
електродинаміки Національної академії наук України, м. Київ.
Офіційні опоненти : доктор технічних наук, професор
Кузьмін Віктор Володимирович,
головний інженер-головний конструктор науково-виробничого обўєднання “Електроважмаш“, м. Харків ;
Доктор технічних наук, професор
Шумілов Юрій Андрійович,
професор кафедри електромеханіки
Національного технічного університету України “КПІ”,
м. Київ ;
 
Доктор технічних наук, професор
Повстень Віктор Олександрович,
професор кафедри електротехніки
Національного авіаційного університету МОН України,
м. Київ.
Провідна установа: Національний технічний університет “ХПІ” МОН України,   кафедра електричних машин, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться “10” 10 2001 р. о “ 11.  ” годині на засідан-ні спеціалізованої вченої ради Д 26.187.03 в Інституті електродинаміки НАН України за адресою:
03680, м. Київ-57, проспект Перемоги, 56.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України (03680, м. Київ-57, проспект Перемоги, 56).
Автореферат розіслано “05” 09 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.І. Титко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В останні роки в Україні підвищеним попитом користуються автономні джерела електроживлення. До них відносяться електростанції малої та середньої потужності з приводом від дизеля або карбюраторного двигуна, малі гідро- та вітроенергетичні установки, які працюють в автономному режимі, енергоустановки (ЕУ) транспортних об'єктів.
У вказаних джерелах електроживлення достатньо широке застосування знайшли синхронні генератори (СГ). Створені ЕУ загальнопромислового та спеціального призначення на основі СГ практично вичерпали можливості подальшого підвищення якості електроенергії, надійності та економічності. Радикальний шлях удосконалення ЕУ – більш широке застосування асинхронних генераторів (АГ). Ці генератори з короткозамкненим ротором у конструктивному відношенні значно простіші та надійніші СГ. У діапазоні потужностей 5... 100 кВт маса АГ без пристроїв збудження приблизно в 1,3... 1,4 рази менша, ніж СГ такої ж потужності. Безконтактне виконання, простота включення на паралельну роботу, висока якість динамічних процесів та безпека короткого замикання – всі ці переваги роблять проблему розробки АГ для ЕУ перспективною.
Сучасні досягнення у галузі створення конденсаторів та силової напівпровідникової техніки створили передумови для розробки ефективних АГ з системами збудження (СЗ) на основі вентильних перетворювачів (ВП): АГ з вентильним та вентильно-ємнісним збудженням (АГ з ВЗ і ВЄЗ). Вентильні перетворювачі СЗ мають властивості, які принципово відрізняють АГ з ВЗ та ВЄЗ від таких генераторів з ємнісним збудженням. Крім того ВП постійно вдосконалюються, поліпшується їх елементна база. Розробка та дослідження АГ з ВЗ і ВЄЗ – це перспективний науковий напрямок у галузі створення нових типів електричних машин та автономних систем електропостачання, який постійно розвивається.
Результати досліджень АГ з ВП викладені у відомих роботах Г.Н.Алюшина, Л.В.Вишнєвського, В.Н.Волгіна, А.А.Дружкова, В.Д,Дудишева, М.Л.Костирєва, В.Н.Кудоярова, А.І.Ліщенко, В.Я.Лісника, Н.В.Мотовілова, О.І.Скороспєшкіна, М.Д.Торопцева, О.П.Фаренюка та інш. Найбільше уваги приділялось питанням визначення умов самозбудження у квазістаціонарних режимах, генерування реактивної потужності, проектування асинхронної машини (АМ) для генераторного режиму, питанням дослідження робочих характеристик звичайних трифазних АГ, перехідних процесів при накиді-скиді навантаження та аварійних режимів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: АСИНХРОННІ ГЕНЕРАТОРИ З ВЕНТИЛЬНИМ ТА ВЕНТИЛЬНО-ЄМНІСНИМ ЗБУДЖЕННЯМ ДЛЯ АВТОНОМНИХ ЕНЕРГОУСТАНОВОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок